werkte bij verschillende bedrijven als verkoopdirecteur, zijn moeder was verkoopster bij Peek Cloppenburg. Echte Bosschenaren. 'Toen mijn moeder overleed, was de uitvaart in de kerk, aan het marktplein. Toen de kist werd weggereden stonden alle winkeliers en horecaondernemers in hun deuropening als laatste eerbetoon.' Je moeder overleed kort na je vader. 'Heftig. Het was als een roes - en dat leg je dan uit als liefde. Het was leeg. Een gat dat niet meer gevuld wordt. Ik heb nog steeds de neiging ze te bellen. Mijn moeder was dement, mijn vader viel. Hij wilde niet meer, maar dacht: ja, maar Hennie is er nog. Mijn moeder was zijn prinses. Toen zij naar een Dat was vroeger anders. Liever niet stilstaan bij de moeilijke dingen, doorgaan. 'Maar het mooie van ouder worden is dat ik steeds vaker om hulp en advies durf te vragen.' Althans, van de juiste mensen. Verlinde gooit er een wijsheid in. 'Ik leerde ooit van actrice Mary Michon: 'In zo'n studio denk je dat iedereen het over jou heeft. Dus je moet voor jezelf bepalen: ik luister maar naar twee mensen.' Verlinde groeide met zijn drie zussen, van wie de jongste zijn persoonlijk assis tente is, op in Den Bosch. Zijn vader nog dat ik naderhand bij mijn ouders kwam. Ze stonden altijd achter me, waren helemaal oké met mijn homo seksualiteit, maar toen ik vertelde dat iemand van onze vriendengroep om die kist had gedanst, zei mijn vader: dat is wel een beetje overdreven, toch? Waar ik de woorden vandaan haalde weet ik nog steeds niet, maar ik zei: pap, soldaten hebben rituelen om afscheid te nemen van hun gevallen kameraden, en dit is onze manier om ermee om te gaan: er is een van ons gevallen.' verzorgingstehuis ging, wisten wij: het is gedaan. Hij is klaar. Hij werd opgenomen in het ziekenhuis, dat was op een vrijdagavond. Mijn moeder zat in volle glorie naast hem, ze zag er mooi uit, had een helder moment - het was prachtig. Met dat beeld is mijn vader weg gegaan.' Dan is-ie er. Die schaterende Verlindelach. 'De uitvaart was in een kasteel, een soort filmpremière, met lekkere hapjes en chique aankleding. Aan het eind van de dag zei mijn moeder, die dus echt heel dement was: wat was het een gezellige dag hè. Hahaha. Ik zei: ja mam, doen we snel weer.' 'Ik kan alleen omgaan met situaties als ik er iets uit kan halen waar ik iets aan heb. Hoe kan ik hier sterker uit komen - dat is de eerste vraag die ik mezelf stel. Bij de grootste ellende ga ik een tijdje in een innerlijke lockdown en dan komt er dat gevoel: oké Albert, en nu?' Wat heb je uit het verlies van je ouders gehaald? 'Die levensles kreeg ik al toen ze nog ziek waren. Op aanraden van vrienden ging ik met iemand praten, een professional. Die persoon zei precies op het juiste moment: je moet je realiseren dat iedere keer wanneer je weggaat bij je ouders, de laatste keer kan zijn. Dus raak ze veel aan, ga er veel bij zitten. Dat lijfelijke werd zo dierbaar - ik vóél het bijna weer nu ik erover praat. En ik leerde dus ook hoe goed het was te praten over relatieproblemen of rouw, de moeilijke dingen.' MEZZA 15 Hoe ziet rouw er bij jou uit?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 95