'Muziek helpt mooi tegen angst' Hakuna Matata BIJPRATEN 'Eigenlijk wel. Daarom ben ik op mijn eigen kompas gaan varen: ik koop platen sinds mijn elfde, heb zeventien jaar als muziekjournalist gewerkt - wat is mij het meeste bijgebleven? Toen kwam ik op het verhaal dat een vriend me eens vertelde over hoe een motorongeluk de stem van Bob Dylan had veranderd, zoals je hoort in zijn nummer Lay Lady Lay. Alleen: hoe kan een ongeluk een stem veranderen? En waarom alleen bij dit nummer? Het bleek dat niet het ongeluk voor een verandering zorgde, maar wel de time-out die Dylan daarna nam. Hij gebruikte die tijd om te experi- menteren. Daar kwam die andere stem uit voort.' 'Heel vaak. Zo was ik me er niet van bewust dat belangrijke componisten van de New Yorkse hitfabriek Tin Pan Alley Russische Joden waren. Zij hebben enorme invloed gehad op de Amerikaanse liedjescultuur. Het schrijven van mijn boek was een ontdekkingstocht en ik hoop dat de lezer het ook zo zal beleven. Daarnaast hoop ik lezers bewust te maken van wat muziek met je doet. In de geschiedenis is muziek vaak gebruikt als middel tegen angst - zo groot kan het effect zijn. In de huidige tijd vind ik dat best een mooie bood schap.' MEZZA 9 Journalist en popkenner PETER VAN DYCK (56) dook in een eeuw pop geschiedenis en zede vierhonderd feiten op een rij. Was die selectie geen onmogelijke klus? Ben je nog verrast tijdens het schrijven? Het geheim van Bowie en 399 andere weetjes uit een eeuw popmuziek verschijnt 29 maart bij Lannoo 19,99 ALSOF DE REALISTISCHE filmversie van The Lion King op zichzelf al niet de moeite waard is, geefi het Rotterdams Philharmonisch Orkest er ook nog eens een bijzondere draai aan. Terwijl de film over de leeuwen Simba en Scar op een groot scherm wordt vertoond, speelt het orkest live de iconische filmmuziek van componist Hans Zimmer. 1-3 april in Ahoy, rotterdamsphilhar- monisch.nl, ticketmaster.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 89