Voor u getest Strooiwagens SÜ 26 Gardena Strooiwagen L Gardena Strooiwagen XL Met een wagentje werk je zuiniger, preciezer en is het resultaat veel egaler. Ook kost het minder moeite. DCM Spreader4200 HO Wolf-Garten WE330 Het gazonseizoen begint en dus krijgen we het druk met het strooien van kalk en meststoffen. Doe jij dat nog met de hand? Met een strooiwagen is het resul taat veel egaler en verspil je minder. Tuinexpert Laurence Machiels testte er zes. s een strooiwagen een nuttig hulpje of een van de vele tuingadgets? Per slot van reke ning gebruik je hem maar een paar keer per jaar. De rest van de tijd neemt hij plaats in je schuur in. De vuistregel is: zodra je 100 vierkante meter grasveld hebt én je jouw gazon regelmatig bekalkt en bemest, is hij handig. Vanaf 40 euro heb je al een degelijk model. Je gazon met de hand bemesten, met een emmer of zak meststoffen onder je arm, is een heel karwei. Met een wagentje werk je zuini ger, preciezer en is het resultaat veel egaler - zonder strepen. Ook maak je je handen en kleding niet vuil, krijg je geen stof of onaange name mestgeuren binnen en kost strooien minder moeite. Droppen of strooien? Er zijn twee types strooiwagens. Je hebt de kleinere modellen van 40 tot 45 centimeter breed met on deraan een sleuf waardoor de kalk of meststof op het gazon valt. Dat zijn de 'droppers'. Je bemest in rechte banen en kunt heel precies werken. Daarnaast zijn er 'strooi ers', waarbij kalk of meststoffen via een mechanisme in het rond worden gestrooid, tussen 1,5 en 2,5 meter ver. Met een strooier werk je sneller, maar minder precies en met meer overlap. Vanaf 150 vierkante meter kun je beter een strooier nemen. Tenzij je gazon heel grillig is, met hoekjes en kantjes. Dan gaan er buiten de Zo strooi je in zeven stappen Talen Tools Basic Kreator KRTGR9003 randen veel meststoffen of kalk verloren. In de meeste strooiers past 15 tot 20 liter, ruimschoots voldoende voor een modaal gazon. Welke stand? Hoe ver moet je de gleuf of de strooier openzetten om de korrels efficiënt te verspreiden? Je wilt niet te veel strooien, maar ook niet tien keer heen en weer lopen om dat hij op een te kleine stand staat. In de meeste handleidingen vind je een indicatie, maar het blijft gokken en testen. Soms beperken die indicaties zich tot het eigen merk, zoals bij DCM en Wolf- g Garten, of baseren ze zich op het gewicht of de grootte van de kor rel. Dan blijft het puzzelen. Gar- s. dena maakt het verschil: online vind je een uitgebreide lijst van meststoffen en kalk, met voor elk product de juiste strooiopening. ZATERDAG 26 MAART 2022 GO €55 volume 12,5 liter strooibreedte 45 centimeter Geschikt voor een klein gazon. Dit handige, makkelijk wendbare wagentje is van hoogwaar dige kunststof met een stevige voet. Met de handgreep bovenaan regel je de strooibreedte (van 0 tot 10). De meststoffen €100 volume 18 liter strooibreedte 1,5 tot 6 meter worden egaal verspreid. Ook op ons hobbelige en bij momenten vochtige gazon hadden de grote profielwielen perfect grip. Op ons hobbelige gazon bleef deze smalle strooiwagen het meest stabiel, ook met volle bak. Hoe sneller je loopt, hoe verder de kor rels vliegen - tot 6 meter. Het slimst is de afdekplaat die je naar links of rechts kunt schuiven als je langs de gazonrand strooit. Daardoor vliegen er geen korrels naast. Geen enkele van de andere geteste strooiwagens heeft deze handigheid. €136 volume 30 liter strooibreedte 3 tot 5 meter Een grote strooi wagen voor grote tot heel grote gazons. Voelt solide aan, met een aan genaam aanvoe lend luxe handvat. Het wagentje strooit in een halve cirkel, waardoor er geen mestkorrels op je benen of in je schoenen belan den. Zelfs helemaal vol blijft de wagen sta biel en houden de banden hun grip. Strooien met de hand? Een wagentje is handiger €42 volume 15 liter strooibreedte 41 centimeter 1. Stel de juiste strooibreedte in. 2. Giet de mest stoffen of kalk in de bak. Ver geet niet eerst de strooiklep onderin dicht te doen, anders loopt alles er los door. 3. Duw het kar retje - niet trek ken - en houd het strooipro- ces voor je in de gaten. 4. Strooi in twee keer, dwars op elkaar. 5. Begin in een hoek en rijd in rechte stroken van voren naar achteren en terug. Vul de bak bij en rijd nu dwars op de strooirichting, van links naar rechts. 6. Hoe sneller je wandelt, hoe verder de kalk en de meststof fen vliegen. Bij een dropper maakt snelheid niet veel uit. 7. Maak de strooiwagen na gebruik schoon met de tuinslang. Ook bedoeld voor een klein gazon, dit lichte, maar toch stabiele wagentje. Om de strooi- breedte te regelen, moet je wel bukken. Je moet de klep met de hand sluiten, dus moet je ook elke keer bukken wanneer je de bak vult. Verder is dit een kwalitatief en compact model. €119 volume 20 liter strooibreedte 45 centimeter (en meer) €70 volume 15 liter strooibreedte 1,4 tot 2,5 meter De handleiding geeft 45 centimeter strooiwijdte aan, het blijkt ruim 1 meter. Je kunt er 20 liter in kwijt, maar op mijn hob belige gazon kreeg ik de wagen dan amper voortge duwd. De korrels vlogen soms tegen mijn benen en in mijn schoenen. De klep onderaan sluit niet automatisch, je moet niet vergeten de hen del elke keer terug te duwen. Nog voor hij getest kon worden, wekte deze wagen al ergernis op. De handleiding om hem in elkaar te zetten, is erbarme lijk. Verder voelt de wagen labiel aan en is de voet te smal en te wankel om een volle bak te kunnen dragen. We konden net voorkomen dat alles op de grond terechtkwam. Laat deze maar staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 74