Corona-angst houdt mensen thuis Ouderen en toeristen mijden theaters en musea JOL Vandaag bij deze krant Vannacht één uur minder slaap Op jacht naar een stagiair Zeeuwse bedrijven dingen met speeddates naar gunst van studenten De laatste coronamaatregelen zijn deze week afgeschaft, maar een terugkeer naar het oude normaal zit er voor een deel van de bevolking nog niet in. Uit angst voor besmetting mijden zij drukke evene menten. Zo is de Nijmeegse Vierdaagse voor het eerst in jaren niet vol. Terwijl de terrassen en restaurants vol zitten, worstelen musea, thea ters en concertlocaties met halflege gaan, vanwege het coronavirus. Wij zien om die reden dat de kaartver koop met name bij klassieke con certen en bij optredens van arties ten die nog geen gevestigde naam hebben aanzienlijk achterblijft." Musea kampen met de grootste terugloop van bezoekers. Het aantal museumbezoekers zal eind dit jaar zalen. Zelfs de populairste cabare tiers verkopen momenteel niet overal uit, zegt Siebe Weide van de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties. ,,Kwets- bare personen en ouderen zijn voorzichtig vanwege een vermeend risico op corona.'' Klassieke concerten Concertzaal TivoliVredenburg in Utrecht ziet grote verschillen per generatie. ,,De jongeren hebben een ongelooflijke knaldrang, zij willen nu echt het nachtleven in. Veel evenementen voor die doel groep zijn bij ons uitverkocht", zegt directeur Jeroen Bartelse. ,,Bij ou deren bespeuren wij ook huiverig heid om weer naar concerten te - Jeroen Bartelse, Tivoli Jongeren hebben een ongelooflijke knaldrang en willen het nachtleven in uitkomen op slechts de helft van het aantal in 2019, vóór corona, voorspelt adviesbureau Berenschot. Dat is onder meer het gevolg van het feit dat buitenlandse toeristen nog wegblijven. Het hoge aantal besmettingen door de omikronvariant houdt lan ger aan dan verwacht. Daarom wor den ook zestigers vanafvandaag op geroepen om een vierde coronavac cinatie te halen. Dat heeft het kabi net gisteren besloten, omdat het aantal besmettingen en zieken huisopnames in die leeftijdsgroep momenteel toeneemt. De bescher ming van de eerste boosterprik neemt volgens de Gezondheids raad bij zestigers inmiddels alweer langzaam af. Nu zo goed als alle coronamaatrege len van tafel zijn, grijpt het corona virus in Europa weer om zich heen. Duitsland registreerde donderdag meer dan 300.000 nieuwe corona virusinfecties, een dagrecord. In het Verenigd Koninkrijk, België en Frankrijk loopt het aantal zieken huisopnames op en is de piek nog niet bereikt. In de Nederlandse ziekenhuizen is de situatie redelijk stabiel. In de groepen met hogere leeftijd zijn wel meer ziekenhuisopnamen te zien, dat aantal loopt mogelijk nog verder op. Volgens de Gezond heidsraad is sprake van 'een hoge mate van onzekerheid' over het be loop van het aantal infecties voor de komende weken. c P6 Nieuwsmedia Huisarts Marleen Smits is onderweg voor een huisbezoek bij een patiënt in Oosterland. Ze doet de visites tussen de spreekuren door. Net als andere huisartsen ervaart, ook Smits een hoge werkdruk, vooral door de vele' 'overbodige' regels waar ze mee te maken heeft. Ze vindt dat ze een 'prachtvak' heeft, maar zegt ook: ,,Al die regeltjes. bij elkaar verlammen ons." c bijlAgez1" C BIJLAGE ZO CZEELAND2 Annemieke van Dongen Jeroen Schmale Utrecht zaterdag 26 maart 2022 Weeroverzicht lange termijn: C P27 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €4,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1