Het afgelopen jaar werkte zanger en presentator JORIS LINSSEN aan een boek over het bewogen leven van zijn flamboyante stiefvader Louis van Es. Het boek Louis is zijn eerbetoon aan de man die als zoon van een prostituee in een taxi werd geboren, in tal van pleeggezinnen opgroeide, een leven lang worstelde met alcohol en die van grote invloed was op het leven van Joris Linssen. MEZZA 21 II M ijn vader had wel wat bedenkingen toen hij hoorde dat ik een boek schreef over 1 mijn 'inspirerende stiefvader'. Als je het 1 leest, lijkt het ook haast alsof mijn eigen w 1 vader buiten beeld is, wat totaal niet zo is. Ook hij betekent ontzettend veel voor me. Maar daarvan was ik me altijd al bewust. Dat ook Louis van grote invloed op mijn leven was, realiseerde ik me pas tijdens het schrijven. Ik wist natuurlijk wel dat ik van hem hield, maar nam dat als vanzelfsprekend aan. Achteraf gezien is het volstrekt logisch dat ik zo enorm gecharmeerd was van hem. Ik omring me graag met excentriekelingen, verschoppelingen. Daar draait mijn hele televisiewerk ook om. Zij leven een ander leven dan de meeste mensen. En daardoor leer ik juist zoveel van hen. Louis was ook zo'n prachtige paradijsvogel die me belangrijke levenslessen meegaf. Door hem besef ik wat het ergste gevoel is, dat je iemand kunt geven: jij doet er niet toe. Louis groeide op met die boodschap. Als zoon van een 'slechte vrouw', werd er heel liefdeloos met hem omgegaan. Steeds opnieuw moest hij weg bij zijn pleeggezinnen. Toen hij eindelijk op een fijne plek terecht was gekomen, een gezin in Wassenaar waarin hij zich gezien en geliefd voelde, werd hij weer weggehaald door de katholieke voogdijraad. Dat zat zo: een paar klas genoten wilden weleens een echte hoerenbuurt zien. Louis, zich van geen kwaad bewust, nam ze mee naar de Nieuwe Haven in Den Haag, waar zijn moeder en de vrouwen die hij van kleins af aan zijn tantes noemde achter de ramen zaten. Ouders van de jongens beklaagden zich bij school. Zijn pleegmoeder, zelf werkzaam bij de voogdijraad, gehoorzaamde de instanties die bepaalden dat de kleine Louis uit de omgeving van zijn moeder 'Mijn stiefvader gebruikte zijn ellende om anderen te helpen' Louis van Es op 14-jarige leeftijd in 1951. fyS *vf V' I 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 101