JONG IN NOORDGOUWE i i: Fotografie is hobby voor alle leeftijden 9 r l m Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig. We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Manon van As (12) uit Noordgouwe. ,,Heel leuk, er is hier altijd iets te doen. Als het licht wordt, ga ik naar buiten. De dieren verzorgen. Daar zit een soort van vast ritme in. Ik geef de katten te eten, dan kijk ik of ons konijn nog eten heeft. Dan loop ik langs bij de paarden voor het huis. En ik kijk of onze hond honger heeft. Vervol gens laat ik hem uit. Dan ben je al met al zo'n uur verder. Erna stap ik op de fiets naar school." ,,Ze hebben niet echt vooroordelen of zo. 'Dan heb je het altijd wel druk', denken andere leerlingen. Dat ik op een boerderij woon, vin den ze wel leuk klinken. Of mijn eigen toekomst op de boerderij ligt, vind ik nu lastig te zeggen. Ik weet nog niet of ik boerin wil wor den of blijven." ,,Ik help mee met inpakken en af rekenen. We verkopen onze eigen groenten en fruit: sla, aardappels, uien, bonen, kersen en appels en peren bijvoorbeeld. Mensen hel pen en ontmoeten en eigen ge teeld voedsel verkopen, vind ik al lebei erg leuk." ,,Ik denk in de richting van de stu- die Rechten. Op mijn telefoon heb ik laatst gezocht naar veel studies en bijhorende beroepen en wat dat allemaal inhoudt. Ik stuitte op Rechten en op het vak advocate. Dat lijkt mij wel wat. Het is nu wel wat vroeg om al helemaal een goed beeld van alles te hebben." ,,Het is een groot, nieuw gebouw geworden. Ik ervaar persoonlijk geen last van kleine fietsenstallin gen of krappe leerruimtes. Ik vind het er trouwens heel mooi uitzien allemaal." ,,Boeken over fantasie en magie. Boeken waarbij ik zelf kan invul len hoe het is. Dat ik zelf de beel den erbij kan bedenken." ,,Ik lees geen verkiezingsprogram- ma's ofzo, maar vind het wel inte ressant hoe het allemaal in elkaar steekt. Iedere partij heeft zo zijn voor- en nadelen. Het is belangrijk dat iedereen zijn eigen standpun ten naar voren mag brengen. Ie ders stem moet gehoord kunnen worden. Als ik langs de verkie zingsborden fiets in onze ge meente, krijg ik wel de korte kre ten mee die erop staan." ,,Niet echt. Soms ga ik met vrien dinnen de stad in. Ik weet niet pre cies hoe ik het moet uitleggen, maar je hebt hier op het eiland ei genlijk alles. Er is veel land, er staan boerderijen, genoeg dorpjes én Zierikzee. Ik mis niet echt wat." ,,Zover als dat kan wel hoor. Voor een studie Rechten zal ik het ei land af moeten. Maar ik vind het niet erg om ook eens de levendig heid van een (studenten)stad te ervaren. Dat overleef ik wel, haha." Lezers helpen lezers het gewenste resultaat op. ,,Het waren hele aardige mensen en dankzij hen kwamen we uiteinde lijk met twee oude fotocamera's en één oude videocamera thuis. Allemaal niet meer werkend, maar dat was geen probleem." De reactie van haar kleinzoon was precies zoals gehoopt. ,,Isai was helemaal in de gloria en is vanaf toen regelmatig op pad ge gaan met zijn moeder om 'foto's te maken'. Vooral alle knopjes en draaischijven op de toestellen maakten het voor hem net echt. Als zijn moeder vanuit een lage positie foto's maakte, lag hij er plat naast met zijn eigen toestel te klik ken." Na succesvolle fotomaanden is het nieuwtje er inmiddels vanaf. ,,Zijn belangstelling voor het 'nep- fotograferen' is helaas afgenomen. Inmiddels spaart hij voor een echte camera, daar gaat hij onge twijfeld nog meer plezier aan bele ven." Wie heeft er op zolder nog een oude Canon of Ni kon camera liggen? Deze mag onherstelbaar defect zijn.' Dat was de oproep die Poula de Pagter uit Westkapelle een jaar geleden plaatste in deze krant. Fotografie is een hobby voor alle leeftijden, dat blijkt wel, want Poula zocht geen camera voor zichzelf, maar voor haar 5-jarige kleinzoon Isai. Ze was aangenaam verrast door de grote hoeveelheid mailtjes die ze kreeg na de oproep. ,,We hebben ongeveer vijftien reacties gekre gen, waaronder twee uit Westka- pelle", vertelt een trotse oma. ,,De mensen uit de buurt heb ik eerst benaderd en we mochten komen kijken." De bezoekjes aan adressen in Westkapelle leverden meteen GO WOENSDAG 23 MAART 2022 'Ik vind het erg leuk om onze groenten en fruit te verkopen' Gerrit van Loon Je groeit op op de monumentale boerderij Rozegaard. Hoe is dat? Je doet vwo op het Pieter Zee man Lyceum. Hoe reageren ze daar op het feit dat je van een boerderij komt? Je werkt graag mee in de boer derijwinkel van je ouders. Heb je al een idee wat je later wil worden? Manon van As Geboren: 13 augustus 2009 Woont met: ouders en broer tje Lennart (10) en heel veel dieren op de boerderij School: vwo 1 op het Pieter Zeeman Lyceum in Zierikzee Hobby's: lezen Bijbaantjes: niet, maar ik werk mee in onze boerderij winkel Verliefd: nee - Manon van As helpt mee in de boerderijwinkel van haar ouders. foto sandra schimmelpennink Hoe bevalt de nieuwbouw van Pontes voor jou? Je hobby is lezen. Wat lees je? In veel weilanden op Schou- wen-Duiveland staan verkie zingsborden. Je mag nog niet stemmen, maar hoe kijk je tegen lokale politiek aan? Mis je dingen op Schouwen-Dui- veland? Zou je altijd in Zeeland willen blijven wonen? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei za ken. Wat is het verhaal achter deze oproepjes? Vandaag: Poula de Pagter en haar zoektocht naar een camera voor haar kleinzoon. - Hans Puik G Isai, in zijn superman outfit, met een eigen camera. Het statief 'leende' hij van zijn moeder. FOTO PRIVÉ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 41