Hoek en Goes zitten allebei in hun eigen race Aanvaller kan bij Rotterdamse club aansluiten bij beloften 11 Roelofs bij Plantinga Sahin naar de Boys Dano Lourens lijkt aan zijn laatste maanden bezig als speler van Kloetinge. De 18-jarige aanvaller speelde zich de afgelopen tijd in de kijker en kan de overstap maken naar Sparta. De overgang moet nog wel officieel gemaakt worden. De zoon van trainer Marcel Lourens begon het seizoen bij de Onder 19 van Kloetinge. Door blessures mocht hij meetrainen met de eerste selectie en in oktober maakte hij tegen Papendrecht zijn eerste competitiegoal in de hoofd macht van de Bevelandse zaterdag-eer steklasser. Na de winterstop is Lourens uitgegroeid tot een vaste basisspeler. In een oefenwedstrijd tegen derdedivisi onist Hoek was hij twee keer trefzeker, in de competitie scoort hij sindsdien ook aan de lopende band. Zo maakte hij er op 5 februari, in de eerste wedstrijd van dit kalenderjaar, drie tegen BVCB (5-1). Twee weken la ter tegen Brielle (5-2-winst) legde hij er twee in, afgelopen zaterdag tegen Nep- tunus (1-5-zege) was Dano Lourens op nieuw goed voor twee goals. Het spel en de productiviteit van de net 18 ge worden aanvaller bleven niet onopge merkt. Sparta liet hem meerdere keren bekijken door een scout en nodigde Lourens uit voor een gesprek. Dat vond vorige week plaats, in het stadion van de Rotterdamse club. Sparta kwam met een goed verhaal en gaf het Zeeuwse talent wat bedenk tijd. Twee dagen later was Dano Lou- rens er al uit: hij wil volgend seizoen bij Sparta voetballen. In zijn eerste jaar als senior zal hij dan aansluiten bij de se lectie van Jong Sparta, dat uitkomt in de tweede divisie. Lourens speelde eer der al vijf seizoenen in de jeugdoplei ding van NAC Breda, maar daar vertrok hij na een vervelend seizoen. ,,Ik speelde in een heel competitiejaar maar twintig minuten'', zei hij daar eerder al over. ,,We speelden eens een uitwedstrijd bij Vitesse en stonden 1-0 achter. Ik mocht niet invallen en zat dus negentig minuten op de bank. Dat doet wat met je vertrouwen. Dan vraag je jezelfaf: waarom kom ik er niet in? Ik kan goals maken.'' Soms stevig gepakt Dat laat hij bij Kloetinge zien, als jong ventje tussen en tegenover volwassen kerels. Zijn vader twijfelde of hij zijn zoon al voor de leeuwen moest gooien, maar inmiddels is hij niet meer weg te denken uit de basiself. Dano Lourens is met negen goals nu de topscorer van Kloetinge. Tijdens de coronaperiode trainde hij vaak met de Onder 17, On der 19 én de eerste selectie. Achterafge- zien zijn die maanden goed geweest voor zijn ontwikkeling. Bij Kloetinge 1 werd Lourens junior soms stevig aan gepakt door spelers als Klaas van Hecke en Reguillo Vandepitte, die hem tege lijkertijd ook advies gaven. Na zijn vertrek bij NAC vond Dano Dan vraag je jezelf af: waarom kom ik er niet in? Ik kan goals maken Lourens bij Kloetinge het plezier in het voetballen terug. De afgelopen maan den heeft hij zich stormachtig ontwik keld en dat resulteert deze zomer - als alles in kannen en kruiken is - in een overstap naar Jong Sparta. Die ploeg bezet momenteel de vijfde plaats in de tweede divisie. Met Kloetinge heeft hij in de eerste klasse nog veertien wedstrijden voor de boeg. Dinsdagavond speelt de ploeg van vader en zoon Lourens in Dor drecht de resterende 45 minuten van het eerder gestaakte duel met Oranje Wit. Promoveren blijft het doel voor het ambitieuze Kloetinge, dat nu één verliespunt meer heeft dan koploper Nieuwenhoorn. Bij Hoek gaat het dan om de bovenste plaatsen én om de strijd om de tweede-periode- titel. De ploeg van Lorenzo Staelens is na de zege op FC Lisse (2-1) al zeven wedstrij den op rij ongeslagen en krijgt nu koploper Sparta Nijkerk op bezoek. Die formatie heeft acht punten meer dan Hoek en ook een wedstrijd minder ge speeld. In de strijd om de tweede periode is Hoek ook nog kansrijk. Sparta Nijkerk leidt, met 16 uit 6, Hoek staat vierde met 13 uit 7. Dat zijn dus niet de zeven duels die Hoek dit kalender jaar onder Staelens speelde, want dan zou de ploeg aan kop gaan, met 19 punten. Onder meer Hoek-Ter Leede (0-1) en Sportlust'46-Hoek (2-1), de twee wedstrijden die de ploeg in november onder leiding van de snel weer vertrokken Ste ven de Groot verloor, tellen mee voor de tweede periode. Daarin speelt Hoek nog vier duels: Sparta Nijkerk (thuis), Stedoco (uit), ACV (thuis) en Odin'59 (uit). Daarna staan nog elfwedstrijden op het pro- gramma, in de derde periode. Sparta Nijkerk was zaterdag met 0-3 te sterk voor VVSB en nam de koppositie over van FC Lisse. Bij een nieuwe zege van Hoek blijft de ploeg in het spoor van de kop- loper(s) én kans rijk voor de tweede periode. Staelens kan op nieuw geen be roep doen op Griffin de Vroe, Gertjan Mar tens en Karim Bannani. Istvan Bakx (foto) hoopt er wel weer bij te zijn. De aftrap van Hoek- Sparta Nijkerk is dinsdag avond om 20.00 uur. Op hetzelfde tijdstip begint Goes aan het uitduel met DVS'33. De ambitieuze geel-zwarten uit Ermelo be gonnen 2022 met drie nederla gen op rij, boekten daarna twee overwinningen maar zaterdag ver loor DVS'33 op ei gen veld met 1-2 van Odin'59. Voor zo'n resul taat in Ermelo zou Goes vooraf wel willen tekenen. De ploeg van Kevin Hollander ging zaterdag on deruit bij Ajax (3-0), is nu weer hekkensluiter in de derde divisie maar heeft alles nog in eigen hand. Bij een re sultaat tegen DVS'33 houdt Goes de concurrenten binnen handbereik. Hage en Elloukmani De nummers zeventien en achttien van de derde divisie degraderen, de nummers vijf tien en zestien spelen nacom- petitie om lijfsbehoud. Dovo, nu vijftiende, heeft slechts twee puntjes meer dan Goes. De Bevelandse ploeg heeft nog vijftien duels om het vege lijf te redden. Sylvio Hage is er ook tegen DVS'33 niet bij. Riad El loukmani, die tegen Ajax ge blesseerd uitviel, kan in Er- melo ook niet spelen. Doel man Matthew Lentink ont breekt vanwege interlandver plichtingen met Aruba. DINSDAG 22 MAART 2022 KORFBAL Sander Roelofs wordt volgend seizoen één van de hoofdtrainers van Swift. Hij komt naast Den nis Plantinga te zitten, die dan aan zijn twaalfde jaargang bij de Middelburgse korfbalclub be gint. De 29-jarige Roelofs komt uit Oost-Souburg en is nu nog trai ner bij eerste klasser Koag uit Krimpen aan den IJssel. VOETBAL Tolunay Sahin speelt volgend seizoen voor Terneuzense Boys. De aanval ler van zon dag-vierdeklas ser RIA W. is de eerste aanwinst voor de eerste klasser. Eerder kondigde Remon de Vlieger zijn vertrek naar Kloetinge aan. Jochem van der Meulen vertrekt ook. Een aantal spelers twijfelt nog of ze bij Ter- neuzense Boys blijven. Kloetinge-topscorer Dano Lourens op weg naar Sparta Barry van der Hooft Middelburg - Dano Lourens (18) Drie dagen na hun week endwedstrijden, komen Hoek en Goes vanavond weer in actie. De insteek voor de twee Zeeuwse der dedivisionisten is vergelijk baar: mee blijven doen in hun eigen race. Dano Lourens rent juichend weg na weer een treffer in het shirt van Kloetinge. foto ron quinten O £L O "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43