Deze krant is nergens zonder bezorger 15 c Collega's vol lof over unieke stijl overleden weerman kreeg? ,,Het volkse aspect, de ma nier waarop hij het bracht", zegt meteoroloog Raymond Klaassen. Hij hing weleens met Paulusma aan de lijn over weerzaken. ,,Hij stond echt tussen de mensen. Dat werd gewaardeerd. Ik zou niet zo snel iemand kunnen noemen die het deed zoals hij. Dit was Piets manier." Vakantie En of het nou voor of achter de camera was, zegt Klaassen van weerbureau Weerplaza, Piet was altijd die vriendelijke man. ,,Jaren terug moest ik voor ander werk weleens data over het noorden van het land aan hem leveren. En ik heb nooit het idee gehad dat hij Hij bracht het weer naar iedereen op beeld een spelletje speelde." Paulusma's collega's zijn het er over eens dat de geboren Fries niet vies was van hard werken. ,,Hij was weleens op vakantie, maar dan presenteerde hij het weer alsnog", vertelt eindredac teur Sybren Terpstra van Omrop FryslJn. Hij en Paulusma begonnen meer dan 37 jaar geleden in Fries land, de tijd dat Piet nog wekelijks weerberichtjes tikte. ,,Piet was een eigenzinnig iemand", stelt Terpstra. ,,Liet zich dan ook niet beïnvloeden door andere weer- instituten. En als hij een bepaalde mening had, was dat zo. Hij durfde af te wijken." In Harlingen, waar Paulusma woonde, is zijn weerkamer bene den. ,,Hij gebruikte net iets ande re weerkaarten, waardoor zijn be richt soms net iets anders was", zegt Terpstra. Zo nu en dan stond er een fan door het raam te kijken, die weerkamer in. De altijd benaderbare Paulusma maakte dat niks uit. Hij liep dan even naar buiten om op de foto te gaan of een handtekening te geven. ,,Piet voelde zich er nooit te goed voor." Giftige stof in Twentekanaal Aanmelding op hbo blijft achter Zoek je iets nieuws? Start als krantenbezorger! Goed, je moet vroeg uit de veren, maar als Nederland wakker wordt, heb jij je geld al verdiend. Naast een prima vergoeding ontvang je na drie maanden bezorgen ook nog eens een bonus van 200,-. Dus wat let je? Bezorg jezelf - en onze lezers - een plezier en meld je vandaag nog aan! Ga snel naar krantenbezorgen.nl Of scan de QR-code Wist helemaal niet dat hij ziek was Piet Paulusma was een harde werker, eigenzinnig en altijd vriendelijk. Zo herinneren collega-meteorologen hem. ,,Hij durfde af te wijken en bij zijn eigen mening te blijven.'' nieuws zondagmiddag dat Pau- lusma op 65-jarige leeftijd is over leden, kwam extra hard aan. ,,Dat was schrikken", aldus Hiemstra. ,,Ik zag hem toevallig donderdag nog op tv langskomen. Ik wist helemaal niet dat hij ziek was." Onwuka, die bij SBS kwam toen Paulusma daar na dik twin tig jaar moest vertrekken, noemt het een klap. ,,Dit kwam keihard aan." Paulusma laat volgens haar een enorme leegte achter. Helga van Leur, weervrouw bij RTL, liet al weten geen woorden te hebben voor het verlies van haar markante collega. Maar wat maakte Paulusma zo uniek, behalve het grote aantal fans dat hij in de loop der jaren Uniek' vindt Gerrit Hiemstra het goeie woord voor Piet Paulusma. Vanuit de auto praat de NOS-weerman over de impact van zijn collega. „Pau lusma heeft er in z'n eentje voor gezorgd dat het spectrum waarin je weerinformatie kunt overdra gen is verbreed. Hij bracht het let terlijk dicht bij de mensen." Want Paulusma was de enige op tv die dat deed: het weer bericht onder de wolkenhemel zelf, in plaats van in een studio. ,,En zo was hij echt", bena drukt weerpresentator Amara Onwuka. ,,Piet was echt van de mensen. Het weer was van hén, en hij bracht het naar ie dereen." Het maakte hem zo bijzonder. Dus het PC DINSDAG 22 MAART 2022 'Piet was echt van de mensen' - Amara Onwuka ALMELO Een zijtak van het Twenteka naal bij Almelo is vervuild met dioxaan. Dioxaan is een licht ontvlambare, kankerverwek kende stof die veel wordt ge bruikt als oplosmiddel. Water schap Vechtstromen heeft ten zuiden van het kanaal een inlaat afgesloten om te voor komen dat het vervuilde wa ter zich verspreidt. Dioxaan is een vluchtige stof die zich heel makkelijk met water ver mengt. Dat maakt het onmo gelijk om de vervuiling uit het water te filteren. Het door spoelen van de zijtak lijkt de beste oplossing. Hoe de di- oxaan in het water is terecht gekomen, is nog onbekend. DEN HAAG Hogescholen hebben tot nog toe minder nieuwe aanmel dingen voor het volgende col legejaar binnengekregen dan vorig jaar rond deze tijd. Vooral op lerarenopleidingen blijven de cijfers achter, be vestigt de Vereniging Hoge scholen. Maar ook bij oplei dingen op het gebied van ge zondheidszorg loopt het aan tal aanmeldingen achter op begin 2021. Juist in deze sec toren bestaan grote tekorten aan arbeidskrachten. Een woordvoerder van de vereni ging benadrukt wel dat de cijfers voorlopig zijn en snel kunnen veranderen. Piet Paulusma vond het nooit een probleem om even op de foto te gaan of een handtekening te geven. foto william hoogteyling - Gerrit Hiemstra Sami Kappé Harlingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 15