De defensie van Spui staat als een huis en hoopt volgend jaar op andere datum Rapide dankt keepster Thirza de Booij in slotfase 15 iltraloop '60 van Walcheren' |M« deken totdat hij op de massagetafel onder handen werd genomen. ,,Het was vandaag mijn allereerste ultraloop ooit. Het was nooit mijn bedoeling om aan zoiets mee te doen. Maar toen Floris-Jan Koole mij hiervoor uitnodigde, heb ik 'ja' gezegd. Maar het was wel gedurfd, hoor." Dat bleek. Ervaren ultralopers schudden hun hoofd nadat ze het verhaal van Harmes hadden ge hoord. Voor hen was de wedstrijd ook pittig, vooral ook door de koude weersomstandigheden. Maar zij kwamen nog redelijk fris over de meet. Duurtraining Van Noorden was één van hen. Hij was niet eens voluit gegaan, gaf hij aan. ,,Ik was aanvankelijk helemaal niet van plan om hier mee te doen", zei de Bevelander. ,,Eerst zou ik de Zestig van Texel lopen, die volgende week is. Maar door een coronabesmetting van een paar weken geleden kan ik nog niet het tempo van 15 km/u aan, wat je daar wel nodig hebt. Toen zei ik gisteren tegen mijn vrouw: ik wil wel nog een duurtraining doen en dus heb ik dat moment pas besloten om hier mee te doen." Tot 35 kilometer liep Van Noor den samen met nog een paar ande ren. ,,Na Dishoek ging ieder voor zich." De winnaar van de Kustma- rathon van 2013 kreeg het pas op het strandgedeeltepas echt zwaar. Dat lag er slecht bij, vond hij. ,,Op een gegeven moment kreeg ik te horen dat ik maar 100 meter achter Erwin zat. Toen ben ik gaan sprin ten. Maar toen ik bij Erwin kwam, zag ik dat hij er zo slecht aan toe was. Erwin wilde toen ook nog gaan sprinten, maar ik zei: 'Erwin, doe nou rustig, ik hoef niet zo no dig te winnen'. Voor hem was deze wedstrijd belangrijker dan voor mij." Beetje onhandig Het Laatste woord ,,Haha, ik ga niet van mezelf zeg gen dat ik zo goed ben hoor. Maar het gaat zeker erg lekker dit seizoen. Laten we het erop hou den dat het een mix van de twee is. Ik had het zeker niet verwacht moet ik eerlijk zeggen. De co ronapauze heeft lang geduurd en ik heb te maken gehad met bles sureleed. Ik ben heel blij met onze verdediging, want die staat echt als een huis.'' ,,Van nature ben ik absoluut een lijnkeeper, die het van de reflexen moet hebben. Ik ben er al een aantal jaar bewust mee bezig om me voetballend meer te ontwikkelen. Bij de trainin gen doe ik altijd mee met de po sitiespelletjes. Op die manier probeer ik het voetballende stuk te verbeteren en dat lukt best goed.'' Van nature ben ik een lijnkeeper, die het van de reflexen moet hebben Uil KMBf bot.ib ,,Haha, ik had het ook meege kregen. Maar nee, ik ben niet op deze manier bij Spui beland. Van origine kom ik uit Sint Jan steen, maar sinds een tijdje ben ik gaan samenwonen in Ter- neuzen. Ik wilde daarom graag wat meer in de buurt van mijn nieuwe woonplaats gaan voet ballen. Mijn vader is een be kende van Mark de Kunder, de trainer van Spui. Op die manier ben ik bij de club terechtgeko men. Het bevalt echt ontzet tend goed. Ik weet dat Spui een paar jaar geleden een beetje op zijn gat lag na een massale uit tocht van spelers. Daar is nu niks meer van te merken. De sfeer is echt top en dat heeft ook zijn effect op de resultaten.'' „Eerlijk gezegd nog niet. Ik denk dat Vlissingen te goed gaat zijn. Maar als we onze wedstrijden met een doelpuntj e verschil blij ven winnen en de concurrenten punten blijven morsen, weet je het nooit. Het zou hartstikke mooi zijn als we een periode kunnen winnen en zo nacompe- titie halen. Voorafgaand aan het seizoen was de doelstelling het linker rijtje halen, dus het gaat tot nu toe boven verwachting.'' - Bas Dingenouts De wedstrijd in ogen schouw genomen was de winst verdiend. Maar in de slotfase moest via kunst- en vliegwerk, een uitstekend keepende Thirza de Booij en een dito verdediging, de winst veilig gesteld worden. In het begin was er geen vuiltje aan de lucht. Al na vijf minuten stond Sarah Franse aan de basis van de 1-0, die Emelie Antheunis (foto) scoorde. Toen Eva d'Hooghe nog voor de pauze ook nog de 2-0 maakte, was het wachten op de derde en beslissende treffer. Die verzuimde Rapide te scoren. Toen Spijkenisse in het vierde kwart de 2-1 scoorde was het alle hens aan dek. Een klasse lager won Goes van Teteringen. Walcheren maakte het ti telkandidaat Hilvarenbeek knap lastig, maar verloor alsnog. Olym- pia verzuimde de winst veilig te stellen bij Gilze-Rijen. VL MAANDAG 21 MAART 2022 Huub van Noorden het jaar is? Nou, ik heb nog meer plannen...'' ,,Ik wil graag meedoen aan het WK 100 kilome ter in Berlijn, het EK 24 uur in Verona en het EK 50 kilometer in Spanje. Voor de laatste twee heb ik me al gekwalifi ceerd, voor de eerste hoop ik een wildcard te krijgen. Ik heb namelijk de laatste twee jaar geen 100 kilometer ge lopen en dus nergens een tijd neergezet." Als het aan Leonie Ton ligt, wordt de 60 van Walcheren een traditie. ,,Het heeft een prachtig parkoers", zei ze. Met de passages van Fort Ram- mekens, de Vlissingse boulevards en hele dui- nenrui is de route mis schien wel mooier dan die op Texel, gaf ze aan. ,,Maar het is wel een beetje onhandig dat de twee wedstrijden zo dicht op elkaar zitten. 'Texel' is al een klassie ker in het ultralopen. Daar gaan de meeste atleten dan naartoe. Veel van hen hadden ook hier kunnen starten. Als de 60 van Walche ren naar een andere da tum gaat, zou dat beter uitkomen." - Roeland van Vliet Leonie Ton. foto koen de VRIES Dat VV Spui afgelopen week end met één doelpunt verschil won, mag bepaald geen nieuws heten. Al meerdere keren sla gen de rood-witten erin met het kleinste verschil aan het langste eind te trekken. Met slechts zeven tegendoelpun ten in twaalf wedstrijden is er een belangrijke rol weggelegd voor de defensie. Keeper Roy Cremers is natuurlijk maar wat blij met deze statistiek. Ben jij nou zo'n goede keeper of is de verdediging zo goed? Ben je een lijnkeeper of meer een voetballende keeper? Een tijd geleden stond er een advertentie in de krant van VV Spui met de boodschap: - Roy Cremers Roy Cremers. Keeper gezocht. Ben je zo bin nengekomen bij Spui? Jullie staan nu tweede, dromen jullie al van de titel? HULST Door een 2-1-zege op Spijke- nisse nestelen de hockeysters van Rapide zich vaster in de subtop van de derde klasse. VJALCHf«

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 59