gaat in Amsterdam weer terug in de tijd Prachtige goals van Peric leveren geen overwinning op 11 ZIJN PLOEG REVANCHE OP TERNEUZEN In de vijfde minuut kreeg Timo van Roemburg een vrije kopkans, na een hoekschop. Zijn inzet ging over. Zeven minuten later kreeg Ajax wederom een mogelijkheid met het hoofd, nadat Renzo Roe- meratoe onder de bal door ging. Bij de tweede paal kopte Stefan Smal over. Dolf Roks - tegenwoordig werkzaam bij de jeugdopleiding van Ajax - zag dat het in de acht tiende minuut wel raak was. Spits Tristan Buis draaide makkelijk weg bij Reza Maipauw en schoot de bal in het dak van het doel: 1-0. ,,Vanaf dat moment liepen we achter de feiten aan", zag de balende Hollan der. Ook aanvoerder Ruben Hollemans was niet te spreken over de start van het duel. Normaliter heeft hij direct na de wedstrijd zijn woordje klaar. Zaterdag stapte hij eerst onder de douche om figuurlijk gezien even af te koelen. ,,Er gierde negentig mi nuten lang frustratie door mijn lijf." Judoworp Toch kwam Goes - dat in de eerste helft flink tegenwind had - beter in de wedstrijd. Hollander: ,,Het leek alsof iedereen eindelijk dacht: mis schien moeten we de duels aangaan om ze daadwerkelijk te winnen." De grootste mogelijkheid ontstond in de 69ste minuut. Met een onbe rispelijke judoworp werd Holle- mans door Jip Bartels ten val ge bracht in het strafschopgebied. Gi anni Tiebosch eiste de penalty op maar zag zijn inzet gekeerd worden door de doelman van de thuisploeg. De 0-2 in de 79ste minuut was de definitieve nekslag. Sven Mbikulu - hij speelde in plaats van de afwe zige Sylvio Hage (corona) - stapte per ongeluk over de bal heen. Oud prof Lesley de Sa was het eindsta tion van een snel uitgespeelde counter. Vlak voor tijd werd het ook nog 3-0, na een ongelukkig eigen doelpunt van Stefan de Bert. Goes deed zichzelf daarmee weer eens de das om, met individuele fouten. Terneuzense Boys lijkt tegen Nieuw-Lekkerland op weg naar de zesde overwinning van het seizoen. De ploeg van Dennis de Nooijer geeft een 2-0-voorsprong echter alsnog uit handen. De beste man op het veld kon het een half uur na de wedstrijd nog steeds niet bevatten. Miroslav Pe- ric had Terneuzense Boys met twee schitterende treffers op een comfortabele 2-0 -voorsprong ge zet, maar ver in blessuretijd kwam Nieuw-Lekkerland alsnog langs zij: 2-2. Scheidsrechter Thomas Groenendijk liet nog aftrappen, maar floot meteen voor het eind van de wedstrijd. ,,Ik baal hier zó van'', dreunde het puntenverlies in het hoofd van de Boys-spits nog na. Zijn twee 'pareltjes' hadden bezegeld moe ten worden met drie punten, maar dat was hem niet gegund. Het ge lijkspel voelde nu als een neder laag. ,,Het was collectief een stuk minder dan tegen SHO (1-5-zege). We durfden na rust niet meer vooruit te voetballen. Ik kreeg na de 2-1 bijna geen ballen meer. Er werden ook verkeerde keuzes ge maakt'', sprak hij kritisch. Peric startte pas voor de vierde keer in de basis, omdat hij door blessureleed een moeilijke sei zoenstart kende. In het treffen met Nieuw-Lekkerland liet hij met zijn onnavolgbare acties en zijn felheid in de duels zien terug op het oude niveau te zijn. ,,De vorm is er. Alleen ben ik nog niet topfit.'' Eenmaal aan de bal was hij moeilijk af te stoppen. Al werd hij flink op de huid gezeten door de tegenstander. Zijn grootste kwali teit schuilt in de traptechniek, waarmee hij vaak trefzeker is. Dat wapen stond symbool voor beide doelpunten. Bij het eerste doel punt ontfutselde Peric de bal van verdediger Thom den Besten. Vanuit een moeilijke positie schoot hij de bal hard en diagonaal in de kruising. Het betekende de 1-0-voorsprong, na een half uur spelen. Zijn tweede doelpunt, een kwartier na rust, was van onge kende schoonheid. Vanaf de rech terkant, kapte hij de bal naar zijn linkervoet. Vervolgens trapte hij de bal met heel veel gevoel van buiten het strafschopgebied over doelman Delano Kortstam in de verste bovenhoek. ,,Ik zag de doel man dichter bij de eerste paal staan. Dat was net genoeg. Dit vond ik het mooiste doelpunt.'' Tegen SHO had hij zijn eerste competitietreffer gemaakt. ,,Sco- ren is voor een spits het mooiste wat er is.'' Hij zou zijn kwaliteiten graag eens op een hoger niveau willen laten zien. ,,Die ambitie heb ik wel'', zei Peric. ,,In Zeeland zijn Hoek en Goes de hoogst spelende ploegen. Misschien komt Kloe- Ik zag de doelman dichter bij de eerste paal staan. Dat was netgenoeg tinge erbij, als ze naar de hoofd klasse gaan. Deze clubs hebben natuurlijk al goede aanvallers. Ik voel me thuis bij Terneuzense Boys, maar ik zou graag die stap eens willen maken. Om te kijken of ik het aankan.'' De thuisclub zakte na rust meer in. Na een redding van Boys-doel man Nando Pijnenburg en een schot van Schilders tegen de lat, viel de 2-0 van Peric op een gun stig moment. Die marge kon de ploeg van trainer Dennis de Nooijer echter niet vastgehouden. Eerst verkleinde Sjoerd Slob de achterstand, een vrije trap van Wim de Jong in de 95ste minuut resulteerde op de valreep nog in de 2-2. ,,De scheidsrechter liet te lang doorspelen. Over heel de wed strijd was een gelijkspel wel te recht, maar we waren zo dicht bij de winst'', verbeet De Nooijer de teleurstelling. Peric droop als eer ste africhting de kleedkamer. Met ingehouden woede, dat wel. vast. ,,Thuis hadden we het idee dat we voordeel zouden hebben als we op gras zouden spelen. Maar zelfs op een slecht veld was Terneuzen toen veel beter.'' Niek Luime zette HVV'24 na een half uur uit een makkelijk gegeven strafschop op 0-1. Een kwartier voor tijd tekende Sinan Coban voor de gelijkmaker. Hubert van den He mel: ,,Na die 1-1 schreeuwden we ze vooruit. Maar bij doordrukken hoort ook omschakelen. Daar trai nen we veel op, maar wij zijn vooral goed als we in balbezit zijn. Als we de bal niet hebben, hebben we een probleem.'' Tom Nieuwelink, assistent-trai ner bij Terneuzen: ,,In de kleedka mer zaten de jongens met de kop naar beneden, maar er zijn nog twaalf wedstrijden te gaan hoor. Er zullen vijf ploegen misschien heel lang meedoen. Laten wij maar blij zijn dat we al een periodetitel heb ben.'' VL MAANDAG 21 MAART 2022 voorop in strijd - Len Wolters TERNEUZEN - Miroslav Peric - Aector Dooms Miroslav Peric (rechts) was tegen Nieuw-Lekkerland (2-2) goed voor twee prachtige doelpunten. foto marcelle davidse Jasper Sponselee, aanvaller van HVV'24, duelleert met de Terneuzen-spelers Leco de Jonge en Jamie Radema ker (achter).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 57