V Slap Goes Thomas Leegwater volgt bij Clinge het voorbeeld van zijn dochter Jasmijn Taylor schiet Hulsterloo met drie doelpunten voorbij Vogelwaarde mèmm 10 SP Zijn vijfde wedstrijd in vijftien dagen was Thomas Leegwater niet in de koude kleren gaan zitten. De aanvoerder loodste Clinge zondag op zijn tand vlees naar een 2-1-overwinning in de derby tegen Steen. ,,In principe heb ik gezegd dat ik nog een jaar doorga, maar ik ben toch gaan twijfelen.'' Niet omdat de 36-jarige aanvaller het niet meer leuk vindt. ,,Het is heerlijk om na een dag op kantuur lekker buiten bezig te zijn. We hebben een leuke spelersgroep, de trainer heeft goede oefenstof, dat is het niet. Conditioneel gaat het ook wel, maar het lichaam sput tert tegen. Na een wedstrijd zitten m'n rug en liezen vast.'' Van trainer Mario de Fouw krijgt hij alle vrijheid om het rus tig aan te doen, maar dat zit niet in zijn aard. Dus als er vijf duels in vijftien dagen worden gespeeld is Leegwater er gewoon vijf keer bij. Ook al moet je daarvoor doorde weeks naar Zundert ofEtten-Leur. Dan maar na het werk snel naar huis, snel eten, voetballen en na middernacht thuis. Gelukkig zijn er ook dagen zoals zondag. Een derby, lekker weer, dicht bij huis, familie en beken den langs de lijn. En dochter Jas mijn die pupil van de week is. ,,Zij gaf het goede voorbeeld door te scoren, maar die van haar telde niet.'' Die van papa wel. In het laatste kwart van de wedstrijd boog hij een 1-0-achterstand (ei gen doelpunt) om in een 2-1-zege. Clinge profiteerde optimaal. Tot vreugde van trainer Mario de Fouw. ,,Als je voor het seizoen had gezegd dat we in maart praktisch veilig zouden zijn, had ik ervoor getekend. De dertigers krijgen nu dinsdag even vrij van de training. Ja, Thomas ook. Maar ik denk dat-ie er gewoon is hoor.'' Het was geen zuivere hattrick, omdat zijn drie treffers niet in één speelhelft werden gemaakt, maar daar had Dave Taylor geen boodschap aan. De man met één van de mooiste voetbalnamen uit de vierde klasse A werd na Hulsterloo-Vogelwaarde (3-1) gekroond tot 'man of the match'. ,,In het verleden heb ik drie seizoenen bij Hulsterloo ge speeld, daarna tien jaar in Bel gië'', vertelde Taylor. ,,Maar ik heb altijd gezegd dat ik hier ooit zou terugkeren. Inmid dels is dit alweer mijn derde jaar hier, maar echt veel ge speeld heb ik dit seizoen nog niet als gevolg van blessure leed. Vorige week zondag heb ik weer volledig meegedaan. Woensdag tegen SDO'63 ben ik er uit voorzorg wat eerder afgegaan." Vogelwaarde kwam in Nieuw Namen snel op voor sprong. Taylor: ,,Dat was wel even schrikken, omdat we bij de heenwedstrijd in novem ber na een sterk eerste kwar tier volledig weggezakt waren. We hadden dan ook nog iets goed te maken na die 3-0-ne- derlaag.'' Zijn eerste doelpunt, de 1-1 nadat Jeffrey Geers eerder de score had geopend namens de gasten, was nog een gelukje. ,,Ik kon er nog net mijn voet tussen krijgen." Anders was dit bij de 2-1 die Taylor op slag van rust op zijn naam bracht. ,,Ik kreeg een voorzet wel lek ker voor mijn voet en kon de bal in de verre hoek binnen krullen." Dat hij in de tweede helft zijn dagtotaal op drie kon brengen was te danken aan zijn ploeggenoten. ,,Na een overtreding op Jeroen Bosman kregen wij een strafschop. Omdat Jeroen, die normaal de strafschoppen neemt, kort het veld verliet voor verzorging, stonden we wat naar elkaar te kijken. De anderen hebben het nemen van de strafschop met veel plezier aan mij gege ven." De 35-jarige Taylor stelde zijn medespelers niet teleur: 3-1. DERDE KLASSE ONVERMOEIBARE MIDDENVELDER NEEMT MET HVV'24 boekt op bezoek bij Terneuzen een zwaarbevochten overwinning. De ploeg uit Hulst is de nieuwe koploper in de derde klasse zondag, maar van een gat is nog geen sprake. Terneuzen Met de overwinning nam HVV'24 niet alleen revanche voor de begin februari geleden nederlaag in Hulst. De formatie van Mario Vermeirs- sen tankte na de winst op concur rent Groen Wit in een reeks van duels met drie titelkandidaten op nieuw vertrouwen. Niek Luime nam beide treffers voor zijn reke ning, maar Tim de Feijter was de absolute man van de wedstrijd. Als stofzuiger op het middenveld had hij met Jozué Weever een be langrijk aandeel in de winst, die tot stand kwam op een moment dat het wachten was op een tweede doelpunt van Terneuzen. Tim de Feijter ging zijn ploeg voor in de strijd, had overal een voet tussen, won kopduels en was niet alleen breekijzer, maar ook aanspeelpunt in de opbouw. De ervaren midden velder zette zijn ploeg weg, gaf breed gebarend aanwijzingen en maakte als vanouds veel kilome ters. Hij had zich al verzoend met een gelijkspel, toen twee minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd goaltjesdief Luime na een knappe individuele actie van Jasper Sponselee en op aangeven van Tijn de Pooter het duel besliste: 1-2. ,,Je weet dat een lange bal op Sinan (Coban) zo maar goed kan vallen'', zei de routinier. ,,Dit was voor ons de vierde wedstrijd binnen twee weken. Dat begin je toch ook wel te voelen.'' Net als Weever heeft De Feijter de laatste weken last van zijn ham string. ,,Het is iedere week weer fit worden, fietsen op de hometrainer Op het kunstgras in Terneuzen hebben we nog niet verloren om het wat los te maken. Misschien dat ik daardoor automatisch iets verdedigender speel. Tegen de be tere ploegen is het misschien ook niet verkeerd om meer echt op 'zes' te spelen. Vergeleken met een paar weken terug (thuis, 0-2 voor Ter- neuzen, red.) hebben we veel meer gevoetbald. We waren in de eerste helft ietsje beter, in de tweede helft liepen we meer achteruit.'' Weken van de waarheid Met het thuisduel van komende zondag tegen nummer drie Victo- ria'03 in het verschiet gaf HVV'24 het geloof in eigen kunnen een boost. ,,Dit zijn de weken van de waarheid en dan is dit een heel goede week'', zei De Feijter. ,,Na Terneuzen en Clinge was het ver trouwen weg. We hebben een bé- tje gelukkig van Steen gewonnen en kwamen tegen Schijfniet verder dan 0-0. Deze was zwaarbevoch ten, maar Terneuzen is één van de grootste concurrenten. We hebben ze wel een tik gegeven.'' HVV'24 trok met de winst in Ter- neuzen een traditie door. ,,Op het kunstgras in Terneuzen hebben we nog niet verloren'', stelde De Feijter li De 'veilige' veertiende plek is uit zicht voor Goes, dat weer laatste staat in de derde divisie. In Amster dam gaat de ploeg tegen Ajax met 3-0 onderuit. Het gat is nu negen punten. Van de uitgelaten sfeer zoals in de afgelopen weken was zaterdag geen sprake. Goes-trainer Kevin Hollan der had het idee dat hij in een tijd machine gestapt was en met zijn selectie terugkeerde in het verle den. Het spel kampte met dezelfde mankementen als voor de periode met drie overwinningen. De oefen- meester stoorde zich vooral aan de eerste twintig minuten. ,,We waren niet aanwezig. Het leek alsof we nog in de bus zaten." MAANDAG 21 MAART 2022 VL CLINGE Thomas Leegwater. foto ca- MILE SCHELSTRAETE - Rudy Boogert NIEUW NAMEN - Jos van Belzen De Feijter gaat Peter van Kouteren Tim de Feijter geeft aanwijzin gen aan zijn ploeggenoten, tij dens het duel met zijn oude club Ter- neuzen. FOTO'S MAR- CELLE DAVIDSE - Tim de Feijter 1 O .0- Goes-verdediger Renzo Roemeratoe zoekt Ajax-speler Moiz da Silva op. FOTO ROB VAN VLIET/ORANGE PICTURES AMSTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 56