Lui en loom gaat niet samen met zomerdrukte Dorp ruimt weer op voor rommelmarkt Pastorie in Hulst verkocht 4 Hoe dik ook, alle boeken kosten een euro. De opbrengst gaat naar het goede doel. Zo gaat het al jaren en jaren in Hulst tijdens de vasten. Nog wel. Karrenvrachten boeken staan er weer in de Hulster Basiliek. Benny Stienen zit achter een tafeltje. Bij hem kunnen de boeken afgerekend worden. Een euro per boek. Stienen hoeft geen moeilijke sommen te doen. De meesten betalen echter meer. De opbrengst van de Vasten actie van de parochie gaat dit jaar naar de stichting Sibusiso. Een ini tiatief van het Terneuzense artsen echtpaar Henk en Attie Hammer waarmee ze gehandicapte kinderen in Tanzania willen helpen. ,,Er rust echt een taboe op dat soort kinderen in Afrika. We probe ren ze te helpen en het taboe te doorbreken", legt hij uit. Hij onderbreekt zijn verhaal voor een klant. Een flinke stapel leesvoer gaat mee. De klant betaalt bijna het dubbele van wat Stienen vraagt. ,,Laat de rest maar zitten", zegt ze. ,,Want het is voor het goede doel." Stienen neemt waar voor Paul Coolsen. De voorzitter van de Hul ster Vastenactie zou het nog een jaar doen maar moest verstek laten gaan vanwege corona. Het spijt hem. Er komen spannende tijden aan voor het initiatief. Coolsen met een acuut probleem voor de jaar lijkse boekenverkoop. ,,We doen dit nu al 21 jaar en konden al die tijd steeds onze boeken opslaan in de pastorie maar die is nu verkocht en we hebben geen plek", vertelt hij aan de telefoon. ,,Een schuur is niet echt een op- Een schuur is geen optie. Het moet droog en liefst warm zijn tie. Het moet wel droog en liefst verwarmd zijn. We kunnen wel een plek huren maar als we honder den euro's moeten betalen voor een opslag dan zijn we onderhand net zoveel kwijt als wat de opbrengst is." Loom luieren met ontspannen muziek, nu we het strand nog even voor onszelf hebben. Dat is het idee achter 'Lazy Sunday'. Hoewel de zon uitbundig schijnt, echt warm is het nog niet. Terwijl binnen in strandpaviljoen De Zeemeeuw bij Retranchement het vuur in de kachel brandt, zingt Sofie Vandeputte haar lied jes. De Brugse singer-songwriter begeleidt zichzelf op piano. Het luie zondagmiddaggevoel. Daar ging organisator Gijs Kamp huis van Stichting Evenementen Retranchement (SER) voor. ,,De muziek staat voorop, het moet wel echt lazy zijn. Geen extre men, maar muziek waar iedereen wel van kan genieten. Nee, metal- bandjes maken nu geen kans." Vandaar ook dat Kamphuis Patt Mayeu Son naar Retranche ment haalde. Een West-Vlaams duo dat authentieke akoestische blues speelt. Amerikaans delta blues met mondharp, gitaar en slidegitaar. Alleen voor de gele genheid een andere delta dan die van de Mississippi. Stilletjes Dat het nog wat stilletjes is op de Zeeuwse stranden komt Kamp huis alleen maar goed uit. De drukte past niet echt bij het beeld dat hem met de Lazy Sundays voor ogen staat. ,,We organiseren met SER ook het zomerfeest in Retranchement en dit is een mooie gelegenheid om muzikan ten die we daarbij hebben leren kennen de kans te geven te spe len. Het is niet de eerste keer dat we dit doen. Eerder hadden we al een Lazy Sunday in november vo rig jaar. Dat het koud is maakt niet uit. Binnen met een warme chocomel is ook fijn. Warme zo meravonden zijn wel lekker maar een lazy sunday wanneer het heel druk is. Nee, dat werkt niet. Dat is ook voor het personeel niet te doen." ,,Na twee corona j aren kan eindelijk de 47e editie gehouden worden", zegt secretaris Marianne van Cau- teren van Kloortje. ,,De Emmahal wordt gebruikt voor streetdance, de dweilband en tafeltennis. De op brengst van de rommelmarkt is be stemd voor de exploitatie van het gebouw." De ophaalactie was tegelijk al een schot in de roos. Inwoners van Kloosterzande dragen beide clubs een warm hart toe. Schuren, zol ders en kelders werden goed ge ruimd. ,,Via flyers en huis-aan-huis- reclame is Kloosterzande op de hoogte gebracht. En je ziet het re sultaat. Niet alleen de hoeveelheid spullen maar ook de bijdrage van ruim dertig vrijwilligers overtreft onze stoutste verwachtingen." Zaterdagmorgen ging de ophaal- ploeg in het dorp met twee vracht wagens op pad. Huis aan huis werd aangebeld. Van Cauteren droeg bij de eerste stop direct haar steentje bij met wat sjouwwerk vanuit een garage. Stoelen, gezelschapsspelle tjes, boeken, speelgoed, enkele lam- pen en zelfs een surfplank werden aangeleverd. In de Emmahal wordt komende dagen alles gesorteerd en geprijsd. Prikje ,,Met prijsjes van 50 eurocent en één euro mag bijna alles voor een prikje de deur uit. Voor bijvoor beeld een nog goede fiets of een mooi meubelstuk vragen we dan wel wat meer." Zaterdag en zondag gaat de deur van de Emmahal vanaf 10.00 uur open. Koopjesjagers kun nen beneden en boven in het ge bouw en in een buitentent snuffe len tussen het grote gevarieerde aanbod. Kloosterzande droeg gul bij aan de rommelmarkt, volgende week - Edy de Witte end in de Emmahal. foto marcelle davidse Warme plek voor boeken gezocht MAANDAG 21 MAART 2022 VL RETRANCHEMENT Guido van der Heijden - Paul Coolsen, voorzitter Hulster Vastenactie G Boeken markt in de Basiliek van Hulst. FOTO MAR- CELLE DAVIDSE - Guido van der Heijden KLOOSTERZANDE Komend weekend staat de Em- mahal weer in het teken van de grootste rommelmarkt van Zeel and. De organisatoren, stichting Kloortje en tafeltennisvereni ging SAR'72, haalden zaterdag zeven volle vrachtwagens met spulletjes op. Sofie Vandeputte, een singer-songwriter uit Brugge speelt eigen liedjes in strandpaviljoen De Zee meeuw bij Retranchement. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 53