Letty Demmers wordt informateur in de gemeente Noord-Beveland Wouter van Zandbrink begeleidt informatieronde c Burgemeester Goes: 'Ruilwinkel is één van de pareltjes van de stad' 4 De Ruilwinkel in Goes bestaat vijftien jaar. Vier vrijwilligers werken al vanaf de start enthousiast mee. Marja Noordhoek, directeur SMWO en burgemeester Margo Mulder van Goes zetten hen in het zonnetje tijdens de 15e verjaardag van de Ruilwinkel in Goes, afgelopen donderdag. 'Ruilwinkel, Waar geld geen rol speelt', staat op de gevel aan de Couwervestraat 2 in Goes. Maar een ruilwinkel betekent veel méér dan kopen zonder geld, vertelt vrijwilli ger Abi Berrevoets (49). ,,Mensen van allerlei nationaliteiten komen hier, ook veel vluchtelingen uit de Zeelandhallen." ,,Dat de Ruilwinkel hier zit, dat praat zich heel snel rond", zegt Ber revoets met een glimlach. ,,Mensen uit Jemen, Syrië, Soedan en Somalië weten ons te vinden. ,,Even een praatje maken, elkaar ontmoeten, de taal leren en samen koffie ofthee drinken, de winkel werkt." Berrevoets is één van de vier vrij willigers die met plezier al vijftien jaar meewerkt. Hij krijgt een bos bloemen en een oorkonde. ,,Dat een ruilwinkel zolang al succesvol is, is echt heel bijzonder. Dat kan alleen met gedreven vrijwilligers en steun van de gemeente", zegt Marja Noordhoek, directeur van de Stich ting Maatschappelijk werk en Wel zijn Oosterschelderegio (SMWO). Ze weet dat veel ruil-initiatieven in Nederland na een enthousiaste start vaak weer inzakken of ver dwijnen na enkele jaren. Gratis ruilpunten De winkel in Goes draait volop, ook na vijftien jaar. Zestig medewer kers, het merendeel vrijwilligers, en enkele betaalde coördinatoren zorgen voor een ruime, mooi gesor teerde winkel. Als je je inschrijft krijg je meteen vijftien gratis ruil- punten. Bij elke 'koop' gaan er een paar punten af en als je spullen in brengt krijg je er punten bij. De 'prijzen' zijn scherp en het aanbod ruim. Gerda Vermeulen (68) woont om de hoek. Ze doet al vijftien jaar de administratie van de ruilwinkel, ze regelt onder meer de inschrijvin gen van nieuwe klanten. ,,Je kunt hier echt van alles ruilen, alleen meubels hebben we nauwelijks, die kosten te veel ruimte, ook al is de winkel best groot." Burgemeester Margo Mulder is enthousiast over de Ruilwinkel. ,,Het is echt een pareltje in de stad." Ze is blij met de winkel in de wijk waar ze woont, Goes-west. Ze was er al vijf keer in de 3,5 jaar dat ze burgemeester van Goes is. ,,Het is gewoon een heel leuke plek, een mini-gemeenschap waar mensen elkaar ontmoeten. Waar vluchte- Je kunt hier echt van alles ruilen, alleen meubels hebben we nauwelijks lingen de taal leren en waar vrijwil ligers veel nieuwe vaardigheden opdoen. Ik kom hier altijd ontzet- tend graag." Marja Noordhoek, die gaat ver trekken als directeur bij SMWO, vraagt de gemeente Goes en de wo ningcorporatie mee te denken over een goed nieuw pand voor de ruil- winkel. ,,Zo'n plek waar iedereen zich welkom voelt en waar arm, rijk, groen, geel en paars solidair zijn, die moet je behouden voor Goes." De huur van het pand aan de Couwervestraat waar de Ruilwin- kel nu zit, houdt ooit op. Noord- hoek vraagt burgemeester Mulder en de aanwezige wethouder André van der Reest mee te denken. De burgemeester verwijst in een eerste reactie naar de huidige ver huurder, woningcorporatie Beve- land-Wonen, voor ideeën over een nieuwe locatie. ,,Zij zijn als eerste aan zet." Groot feest in mei Een grote viering van het jubileum voor alle vrijwilligers en de klanten van de Ruilwinkel is er op 19 mei aanstaande. ,,We hielden de echte verjaardag nog even klein, in ver band met corona, in mei pakken we echt uit", zegt Nel Wouterse die als coördinator vanuit het SMWO meewerkt bij de winkel. ,,We ho pen dan in een grote tent vijftien jaar ruilwinkel te vieren." Alle partijen die hebben meege daan aan de verkiezingen hebben zaterdagochtend samen besloten om Letty Demmers als informateur aan te stellen. ,,Wij hebben het ini tiatiefgenomen en alle partijen wa ren het er mee eens", zegt Yvonne Maas van Noord-Bevelands Belang. Deze partij is de grootste op Noord-Beveland en heeft het initi- atief genomen om een nieuwe coa litie te vormen. De opdracht die Demmers heeft meegekregen is een coalitie te vor men die recht doet aan de verkie zingsuitslag. Uitgangspunten zijn een stabiel bestuur waarbij conti nuïteit, solidariteit, transparantie en vertrouwen speerpunten zijn. Demmers gaat vanaf woens dag praten met alle partijen. Letty Demmers is een oude be kende op het eiland. Zij was enige tijd waarnemend burgemeester na het vertrek van Marcel Delhez en geniet volgens Maas het vertrou wen van alle fracties. Wouter van Zandbrink, voorma lig gedeputeerde en lid van de Eerste Kamer, wordt informateur in Goes. Dat heeft PvdA/Groen Links-lijsttrekker Marco Eester mans bekendgemaakt. ,,Zaterdagmorgen zijn alle po litieke partijen in Goes op de hoogte gebracht en zij hebben al lemaal hun vertrouwen uitge sproken in de informateur", meldt Eestermans. ,,We zijn blij dat we een ervaren bestuurder met kennis van Zeeland en Goes hebben kunnen benoemen. We hebben er alle vertrouwen in dat we met Wouter van Zandbrink een voortvarend en zorgvuldig informatieproces tegemoet kun nen zien." Donderdagavond, tij dens de beschouwing van de ver kiezingsuitslag, spraken de poli tieke partijen over de uitslag en de vervolgprocedure. Eestermans heeft daar namens PvdA/Groen Links aangegeven op zoek te gaan naar een informateur om de informatieronde voorafgaand aan de coalitievorming te bege leiden. Die is gevonden in de persoon van Van Zandbrink, die aangeeft het als een eer te be schouwen dat hij als informateur voor Goes aan de slag mag. MAANDAG 21 MAART 2022 BE Al 15 jaar kopen zonder geld Arie Westeneng Goes - Gerda Vermeulen, vrijwilliger Meer weten over de Goese Ruil winkel, kijk op ruilwinkelgoes.nl WISSENKERKE Letty Demmers is gevraagd te onderzoeken welke partijen het beste de nieuwe coalitie kunnen vormen in de gemeente Noord-Beveland. Demmers be gint woensdag aan de klus. Letty Demmers was in 2018 waarnemend burgemeester. - Melita Lanting GOES OORKONDE 11 Hu.ilwuiEl'I IJl Vrijwilliger Gerda Vermeulen met bloemen en een oorkonde, coördinator Nel Bouterse met het jubileumbord en vrijwilliger Abi Berre voets. Vermeulen en Berrevoets zijn twee van de vier vrijwilligers die al vijftien jaar voor de Goese ruilwinkel werken. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 51