H H Leonie Ton plant heel 2022 vol met ultralopen Sportiviteit hoog in het vaandel bij eerste editie u 14 Nabeurt voorkomt dat driebanders Dallinga stunten tegen de koploper CITTIGLIO Shirin van Anrooij meesterknecht Van Maaren is 'the best of the rest' Mobach in top-10 Reunis wint TMZ-wedstrijd Schoremans forceert zege De eerste editie van de '60 van Walcheren' mondde gisteren na 65 kilometer uit in een bijzonder sportief schouwspel tussen koploper Erwin Harmes en zijn 'redder' Huub van Noorden. Huub van Noorden toonde zich in de laatste meters van de 60 van Walcheren een grote vorm van sportiviteit. De duuratleet uit 's-Heer Abtskerke kwam de fi- nishstraat in Vrouwenpolder in en zag hoe bijzonder zwaar Erwin Harmes het had. De Middelburger, die al heel de wedstrijd in zijn een tje op kop lag, kon de ene voet niet meer voor de andere zetten. Hij zwalkte en stond na 4 uur en 53 mi nuten hardlopen op instorten. Van Noorden had hem voorbij kunnen stuiven en in de boeken kunnen ko men als eerste winnaar van de Zeeuwse ultraloop. In plaats daar van hield hij in, nam hij zijn provin- ciegenoot bij de arm en duwde hij hem aan het einde als eerste over de meet. ,,Ach, ik hoefde hier niet te winnen", rea geerde de num mer twee. Hij is in voorberei ding op een trail van over drie weken in Kroa tië, die voor hem belangrij ker is. Zijn actie paste perfect in een week vol onbaatzuchtig heid: Van Noorden ving in zijn huis ook al Oekraïense vluchtelingen op. ,,Die zijn vier dagen bij ons ge weest", vertelde hij. „Zaterdag heb ben we ze kunnen onderbrengen in een huisje in Hulst." Kustmarathon 2015 De laatste meters van Harmes de den terugdenken aan zijn finish bij de Kustmarathon van 2015. Toen kwam de Middelburger na Hamid El Mouaziz en Mohamed Oumaarir als derde de Langstraat van Zoute- lande in, totdat hij stilviel vanwege een mineralentekort en letterlijk het spoor bijster was. Door onder anderen organisator Lein Lievense werd hij opgepikt en naar de eind streep geholpen. Die beelden gin gen viraal op de sociale media. Hoe bijzonder: Van Noorden kwam toen als vierde aan. Hij wilde de derde plaats toen helemaal niet op eisen, waar anderen vonden dat hij dat kon doen. Hij gunde Harmes de podiumplek. Bij de de 60 van Walcheren, die vanwege een extra lusje bij Ritthem 65 kilometers telde, ging Harmes furieus van start. Vanaf het vertrek om 9.00 uur liep hij in zijn eentje en hij deed dat steeds verder voor de troepen uit. Nabij Zoutelande was zijn voorsprong op de achter volgers al zo'n twintig minuten. Het was zijn bekende alles-of- niets-tactiek, die hem in het verle den mooie ze ges en schle mielige neder lagen heeft op geleverd. ,,Je moet een tempo zoeken dat lek ker aanvoelt", legde Harmes uit. ,,Ik liep tot de 48ste kilo meter, toen het opeens heel zwaar begon te worden, zo'n 14,5 a 15 km/u. Het ging echt lek ker." Bij het vuurtorentje van Westka- pelle kwam Harmes er echter door heen te zitten. Ineens stokte het en vervolgens slonk zijn voorsprong zienderogen. Op het strand tussen Oostkapelle en Vrouwenpolder was de Middelburger zichzelf niet meer. Hij viel en liep diverse wond jes op. Op de duinovergang bij de finishplaats moest hij ondersteund worden door omstanders en even verderop in de finishstraat moest Het was mijn allereerste ultraloop ooit. Het was nooit mijn bedoeling om aan zoiets mee te doen Van Noorden hem te hulp schieten. ,,Ik ben heel blij met wat Huub voor mij gedaan heeft", zei de winnaar. ,,Heel sportief van hem." Meteen na de finishlijn ontferm den EHBO'ers zich over Harmes. Ze brachten hem naar een tentje, waar het bloed van zijn benen en lippen werd gewassen en hij drankjes kreeg die rijk aan mineralen zijn. Na een kwartier te zijn bijgekomen, deed hij zijn verhaal. Hij bleef wel gewikkeld in een gouden reddings- Voorbereiding op 120 van Texel MAANDAG 21 MAART 2022 PM UDEN De driebanders van Dallinga. com maakten het de ongesla gen koploper van de eredivisie knap lastig, maar verloren wel. Na een enerverend slot moest de Zeeuws-Vlaamse equipe lijdzaam toezien dat de punten naar SIS Schoonmaak gingen. Titelkandidaat nummer één verspeelde tot nu toe slechts één punt. Dallinga.com was dicht bij een tweede remise van de aanstaande kampioen. Na winst voor Peter de Backer en een zware nederlaag van Berry Dallinga, waren zowel Jean Paul de Bruijn als Steven van Acker dicht bij een stunt. De Bruijn liet met een formida bele reeks van 16 plotseling Eddy Merckx even achter zich, maar die maakte dat op zijn beurt weer goed en won de partij. Op de andere tafel vocht Steven van Acker tegen Mar- tien van der Spoel voor de par tijwinst en daarmee een remise voor zijn team, maar zijn oppo nent maakte in de nabeurt het ene ontbrekende punt, 40-40 in 33 waarmee een minimale nederlaag een feit werd. iPösaSÖN 'JON GRIEKS RESMURAHT POSEIDON VLISSINGEN „Helemaal niets! helemaal niets! helemaal niets in Rotter dam!", klinkt het in de kleedkamer van Groene Ster Vlissin- gen na de 8-2-zege op Feyenoord Futsal. foto paul ten hacken Shirin van Anrooij heeft we reldkampioene Elisa Balsamo aan een overwinning gehol pen in de Trofeo Alfredo Binda. De twintigjarige Ka- pelse deed veel knechten- werk voor de Italiaanse kop- vrouw van Trek-Segafredo. De Zeeuwse spurtte ook nog mee en kwam als dertiende over de meet, als tweede Ne derlandse en pakte haar trui als beste jongere in de World Tour terug. AXEL Motorcrosser Jordan-Lee van Maaren uit Middelburg moest in Axel tijdens de tweede clubwedstrijd genoegen ne men met de tweede plaats in de samengevoegde klassen 250 en 500 cc voor licentie houders. Geen schande, want de Belgische ex-Grand-Prix rijder Jeffrey Dewulf liet al meteen vanaf het vallen van het starthek zien dat hij de enige was die aanspraak kon maken op de winst. ASSEN Jarno Mobach is in het eindklassement van Olympia's Tour in de top-10 geëin digd. De 23-jarige renner uit Philippine eindigde in de slo tetappe als vijf tiende en steeg in het klassement van plek 12 naar 8. Thijs de Lange uit Kat- tendijke zakte juist vijf plekjes op de slotdag van 11 naar 16. Jochem Kerck- haert uit Schoondijke reed de ronde niet uit. KRUININGEN De derde TMZ- wedstrijd van het seizoen is gewon nen door Rowdy Reunis. De Hulste naar troefde in een sprint zijn Belgi sche medevluchter Michael Apers af. Lars Oreel uit Goes werd derde. GOES De darters van Sport Pub Goes boekten tegen Double Bull Spa kenburg hun derde overwinning op rij in de overgangs klasse van de Su perleague. Rowdy Schoremans for ceerde de beslis sing met een 4-2 zege in captains choice. Hij won ook met 4-0 zijn single en pakte in de kop pels samen met Nico Plovier twee punten. Grootmoedig gebaai Roeland van Vliet Vrouwenpolder - Erwin Harmes - Erwin Harmes Huub van Noorden (links) on dersteunt Erwin Harmes richting de finish. foto lex de meester Leonie Ton heeft grootse plannen in 2022: ze wil meedoen aan twee EK's en één WK en hoopt te kun nen debuteren in de Ultrabalaton, een wed strijd van dik 200 kilo meter in Hongarije. Voor de atlete uit Wis- senkerke was de 60 van Walcheren in feite een peulenschil. ,,Mijn benen doen wel zeer, hoor", zei ze nadat ze vierde overall was ge worden. ,,Maar voor de rest ben ik nog redelijk fris. Carolien van de Kreeke liep het laatste stuk nog met mij mee. Ik kon nog gewoon kletsen. Dat vind ik een goed teken." Ton, die finishte in 5.04.17 was blij dat ze warme kleren aan had. Het was kouder dan verwacht. Met name op het stuk strand tussen Oostka- pelle en Vrouwenpolder, waarop ze haar voeten niet geheel droog kon houden, zag ze nog wel even af. ,,Maar ik heb mezelf niet over de kop gelopen. Op het laatst werd ik inge haald door Ruud Hoose mans. Ik had misschien aan kunnen pikken, maar realiseerde me dat dat geen zin had. Volgende week loop ik 120 kilome- ter op Texel. Daar wil ik ook nog goed zijn." De 60 van Walcheren was een mooie voorbe reiding op haar wedstrijd op het Waddeneiland. En die 120 van Texel is weer een mooie generale voor de Ultrabalaton van 210 kilometer, die eind april is. ,,Of dat dan de be langrijkste wedstrijd van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 46