TOP heeft nu nog één punt nodig 13 c Renner uit Yerseke snelste in kopgroep Ronde van Oud-Vossemeer Rico van Damme was zaterdag de grote animator van de 73ste Ronde van Oud-Vossemeer. In een kopgroep van vijf sprintte de man uit Yerseke in de openingskoers van de Zeeuwse wielerlente vol overtuiging naar de bloemen. ,,Ik ben vroeger in vorm dan gepland.'' Het was in Oud-Vossemeer een ronde in twee afleveringen. In het eerste deel kozen de Zuid-Hollan ders Joost van der Hoogt en David van den Berg het hazenpad, om een kleine voorsprong bij elkaar te fiet sen. Een val in de achtergrond stuurde hun plannen in de war. Drie coureurs bleven op het asfalt liggen, precies bij het opdraaien van de straat naar de finish. De organi satie zag zich genoodzaakt om de koers te neutraliseren, totdat de ambulances ter plaatse waren. Ach teraf leek de schade bij de slachtof fers mee te vallen. Tijdens de neutralisatie smeedde Van Damme zijn plannen voor het vervolg. ,,Iedereen was weer op adem gekomen. Ik besloot meteen vol gas te geven.'' Binnen de kortste keren waren de twee vroege vluch ters teruggepakt en leek Van Damme aan te zetten voor een lange solo. Dat was niet de bedoeling, legde de winnaar naderhand uit. ,,Ik hoopte dat er een paar mannetjes zouden aansluiten. Alleen doorrij den zou gekkenwerk zijn geweest. Daarvoor stond er teveel wind.'' Bij een tweede poging lukte het wel. Met hardrijder Witten Antho- nise als metgezel wist Van Damme dat het goed zat. Ook Niels Boele, Frits van Gemeren en Eelke Nikkels beseften dat dit de beslissende ont snapping was. Eendrachtig samen werkend bouwden de vijf een vei lige voorsprong van ruim twintig seconden op. Van Damme voelde zich op zijn gemak. ,,Zo'n groepje heb ik het liefst.'' Oversteek In de finale reed Thomas Mijns- bergen nog alles uit de kast, om de oversteek naar de kop van de wedstrijd te maken. Het lukte de Rotterdammer niet om het gaatje te overbruggen. Voorin probeerde Niels Boele in de laatste ronde te vergeefs om de sprint te ontlopen. Bij het afrijden van de dijk naar de streep lag Anthonise op kop, met Van Damme in het wiel. In de sprint toonde de Yersekenaar zich veruit de rapste, ook al doordat hij de zijwind in de Dorpsweg het best Ik werk toe naar de Omloop van de Braakman inschatte. ,,Ik had de keus en be sloot rechts aan te gaan. Daar was de wind net wat minder.'' Van Damme voelde de hele koers al dat de benen zo vroeg in het sei zoen goed waren. ,,Ik werk toe naar de Omloop van de Braakman. Die koers staat hoog op mijn lijstje.'' Bij de amateurs was er ook Zeeuws succes. Pieter Vette uit Heinkens- zand won na een korte solo in volle finale. Vette noemde zich de slim ste man in de koers. ,,,Met zoveel wind was het zaak om me een bé- tje te sparen tussen de wielen.'' De als clubrenster gestarte Tha- lita de Jong werd winnares bij de dames, acht jaar na haar zege in Oud-Vossemeer waarbij zij destijds afrekende met Amy Pieters en Iris Slappendel. In afwachting van een nieuw profcontract speelde De Jong het netjes en besloot zij pas in de laatste ronde om haar medevluch ters in de steek te laten. ,,Even door trekken was genoeg.'' Jari Prins uit Hank was de snelste junior, in een sprint met drie. Doordat Fiks verloor van AW.DTV heeft TOP aan één punt genoeg om als poulewinnaar te eindigen. Die moet het deze week zien te behalen in de uitwedstrijd tegen Fiks of de uitwedstrijd tegen AW.DTV. Hekkensluiter Odik diende als opmaat voor wat de climax van het seizoen moet worden. Sprankelend was het niet, maar na tien aftas tende minuten spurtten de Arne- muidenaren van 4-4 naar 13-5. Die goede fase trok TOP na rust door. Bij 18-9 leken de spelers al met het hoofd bij Fiks. Door onnodige fout jes en concentratieverlies kwam Odik terug tot 18-15. Op tijd bij de les stelde het de zege zeker. TOP heeft in de komende twee uitwedstrijden, donderdag tegen Fiks en zaterdag tegen AW.DTV, nog één punt nodig om als eerste te eindigen in de poule. Daarmee ont loopt het een sterkere tegenstander in de play-offs, die dinsdag 29 maart beginnen. In de overgangsklasse plaatste Swift zich door een 32-22-zege op KCR voor de playoffs. Of dat als poulewinnaar is, heeft de ploeg in eigen hand. Dan zal het zaterdag in Zoetermeer eerst moeten winnen van De Meervogels. Als het dan ook de inhaalwedstrijd tegen Vrien denschaar (waarschijnlijk op vrij dagavond 1 april) winnend afsluit gaan de Middelburgers als nummer één de play-offs in. Dat Swift tegen KCR koos voor achterverdedigen legde de Middel burgers geen windeieren. KCR wist zich er totaal geen raad mee, waar door het halverwege al tegen een 20-10-achterstand aankeek. Vanuit die luxe positie kon Swift de tweede helft op 'cruise control' spelen. KCR voerde de druk wat op, waar door de goals spaarzamer werden, maar het gapende gat van rond de tien punten bleef intact. TOP in de aanval tegen hekkensluiter Odik dat vrij eenvoudig opzij werd gezet. foto lex de meester PM MAANDAG 21 MAART 2022 Van Damme piekt vroeg Ben van den Aarssen Oud-Vossemeer - Rico van Damme ARNEMUIDEN De korfballers van TOP wonnen zaterdag zoals verwacht van Odik (22-17) en blijven ongesla gen koploper in hoofdklasse Ab. - Jaap Jan Ritsema Rico van Damme is de beste in Oud-Vossemeer. foto johan van der heijden WQveveld "e/rm'den

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 45