zijn potentie op zorgeloze middag Jens Kamphorst na zege in topper: 'Wij willen méér' m l 11 AMSTERDAM EEN 3-0-NEDERLAAG TEGEN AJAX en had dit echt even nodig'', zei Marcel Lourens. „Jefry heeft zoveel potentie en er zit een goede kop op, dat komt er weer een keer uit." Zaterdag was het dus zo'n wed strijd, al moest de buitenspeler in de eerste helft vanafde bank toekij ken hoe Dano Lourens na ruim der tig minuten spelen voor de ope ningstreffer zorgde. Na een rom melig begin, vond diens vader en trainer Marcel Lourens. ,,We had den wel wat moeite met het hoog drukzetten van Neptunus. Er lag genoeg ruimte, maar die vonden we niet. Na die goal kregen we wat meer rust en hadden we het eigen lijk meteen uit moeten bouwen." In het tweede bedrijf speelde Kloetinge met Dijkstra in de punt en Lourens daarachter, dat pakte meteen goed uit. Binnen tien mi nuten tekende laatstgenoemde voor de 0-2 en de 0-3. Marcel Lou rens: ,,Het is wel lekker dat het dan werkt. Dan zie je hoeveel gevoel voor diepte Jefry heeft." Een soort gatenkaas De doelpuntenmaker genoot zelf logischerwijs ook van zijn inval beurt. ,,Er lag zoveel ruimte, dan is het lekker invallen. Het was een soort gatenkaas." Goed voor zijn vertrouwen. ,,Dit seizoen zit ik er gewoon wat minder lekker in. Door mezelf, omstandigheden, maar misschien ook een beetje door de manier van spelen. Meer positie spel, waardoor ik vaker in kleine ruimtes kom. Daar moet ik aan wennen, maar ik heb wel het gevoel dat het steeds beter gaat." Via doelpunten van opnieuw Dano Lourens en Ufuk Kahveci liep Kloetinge in het slot uit naar een overtuigende overwinning. Op een verder zorgeloze middag, zo vond Marcel Lourens. ,,Goed voor de sfeer en we konden nog wat jon gens wisselen en rust geven voor de komende periode." Dinsdag komt zijn ploeg opnieuw in actie, dan staat de tweede helft van het ge staakte duel met Oranje Wit op het programma. In de tweede klasse won Oostkapelle/Domburg zaterdag de topper tegen NSVV met 2-0 en nam hiermee de koppositie van de ploeg uit Numansdorp over. Vooraf vertelde trainer Harro Ha zelaar al over de ambities van de club. ,,De doelstelling vanuit de club is om te eindigen in het lin kerrijtje en een periodetitel te pakken. Maar de groep wil meer.'' Hazelaar ziet dat ook in gedrag van zijn spelers terug. ,,We heb ben een brede selectie van 23 spe lers inclusief 2 keepers, waarvan veel jongens qua niveau dicht bij elkaar zitten. Hierdoor zie je een gedrevenheid die alleen maar ver sterkt wordt door de goede resul taten. Jongens praten er met elkaar over wat er voor nodig is om zo hoog mogelijk te eindigen.'' Na afloop bevestigde een van de uitblinkers aan de kant van Oost- kapelle, Jens Kamphorst, deze am bitie. ,,We willen kampioen wor den. We hebben nu drie toppers op rij gewonnen en laten zien dat we er voor gaan.'' Inzakken Na de winterstop heeft Hazelaar in overleg met zijn groep de speelwijze iets aangepast. ,,Door corona hebben we een lange tijd niet gespeeld en was niet ieder een conditioneel top. Hoog druk zetten en de boel afjagen en vastzetten bij de tegenstander kost veel kracht waardoor wij in de laatste 15 a 20 minuten tekort- kwamen. We zakken nu iets in, rond de kop van de middencir kel, waardoor wij in de omscha keling ook meer ruimte krijgen voor onze snelle voorhoedespe lers en opkomende backs.'' Deze speelwijze pakte zaterdag in de eerste helft goed uit. De cen trale verdedigers van NSVV mochten indribbelen, maar om dat Oostkapelle het middenveld goed bezet had, speelde NSVV tel kens de lange bal die een makke lijke prooi was voor Oostkapelle. In de omschakeling lag er ruimte, verrassend genoeg ook veel over de grond: NSVV speelde met slechts één controleur op '6' en de achterste linie durfde niet vol door te dekken op de snelle aan vallers van Oostkapelle waardoor deze en vooral Maarten Hazelaar op '10' voortdurend in de voeten aanspeelbaar waren. In de eerste opbouw zakte Sven Wisse regel matig uit, waardoor Jens Kamp horst als back kon doorschuiven en Oostkapelle een overtalsituatie creëerde. Zonder veel grote kansen te hebben gecreëerd leidde Oostka- pelle halverwege verdiend met 1-0. Na een goede actie van Maar ten Hazelaar vanaf de rechterkant kopte Levi Mombarg in de 28e mi nuut uit diens perfecte voorzet raak. Na de rust een ander spelbeeld: We hebben een jonge groep en missen wel wat ervaring NSVV begon agressiever en met meer druk naar voren, ook gehol pen door de wind. De irritaties aan beide kanten liepen op: bij NSVV omdat ze geen kansen cre- eerden, bij Oostkapelle omdat ze het niveau van de eerste helft niet meer haalden. Uiteindelijk maakte Oostka- pelle in de 83e minuut de 2-0. Uit een corner stompte de keeper van NSVV de bal vol in het gezicht van aanvoerder Jochem Hazelaar. Tot zijn verrassing en met een bloed neus zag hij de bal in de kruising verdwijnen. Na afloop was trainer Hazelaar tevreden. ,,We hebben een jonge groep en missen wel wat ervaring. Desondanks trekken wij deze wedstrijd over de streep zonder iets weg te geven.'' Komende za terdag wacht de altijd beladen derby met Serooskerke. ,,Kom maar op'', zei Jens Kamphorst la chend. En vol vertrouwen: ,,Wij willen méér.'' M 'P ï'sPMï definitieve nekslag. Sven Mbikulu - hij speelde in plaats van de afwe zige Sylvio Hage (corona) - stapte per ongeluk over de bal heen. Oud prof Lesley de Sa was het eindsta tion van een snel uitgespeelde counter. Vlak voor tijd werd het ook nog 3-0, na een ongelukkig eigen doelpunt van Stefan de Bert. Het vertoonde spel zorgde bij Holle mans voor 'lichtelijke zorg'. ,,Zeker als je kijkt naar wat we gecreëerd hebben Naast het feit dat Goes zichzelfde das omdeed door individuele fou ten te maken, kwamen de bezoe kers nauwelijks voor het vijande- Ik had het gevoel dat we 'm anders over de streep zouden trekken lijke doel. ,,We kregen wel moge lijkheden, maar dit resulteerde niet in grote kansen", analyseerde Hol lander. ,,De bezetting voor het doel was er niet. Ik hoopte dat we ons op dit gebied verder ontwikkeld had den." Volgens Hollemans kwam dat vooral door de afwezigheid van Hage. Morgenavond is de spits er tegen DVS'33 eveneens niet bij. Ook doelman Lentink reist niet mee naar Ermelo, vanwege inter landverplichtingen bij Aruba. Een doelpoging van Jens Kamphorst namens Oostkapelle/ Domburg tegen NSVV. foto lex de meester PM MAANDAG 21 MAART 2022 terug in de tijd - Daniel Wissel OOSTKAPELLE - Harro Hazelaar Nels Rijvers v.": J- "P ■-'■t- -\.v hS.'p-:'ff -VV m - Ruben Hollemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43