Westerweele in zijn nopjes na de derde zege van het seizoen Dijkstra toont Goals van Dylan Maljers zijn goud waard in de strijd tegen degradatie 10 ,,Dit was een hele belangrijke", sprak een opgeluchte Kees Wes terweele na de 3-1-overwinning op FC Axel. Door het resultaat kwam zijn ploeg in punten gelijk met de directe concurrent in de strijd om lijfsbehoud. Trainer Westerweele baalde nog wel van het midweekse ver lies tegen SSV'65: ,,Dat was óók erg belangrijk, maar vandaag viel er niks op af te dingen. De eerste helft waren wij al sterker en we hadden eigenlijk nog twee keer meer moeten scoren. Maar Axel had ook nog een bal op de paal.'' Westerweele kon weer beschik ken over Tom Joosse, die na lang blessureleed terugkeerde in de ba sis bij Arendskerke. ,,Hij raakte in de wedstrijd bij Axel-uit gebles seerd. Het cirkeltje was rond voor hem. Zijn terugkeer is belangrijk voor ons.'' Bij rust leidde Arendskerke met 2-0. ,,De eerste goal was een af standsschot van Sam Capello. Er werd een vrije trap in de 'zestien' gegooid, die werd weggewerkt maar belandde voor de voeten van Sam.'' Capello was ook betrokken bij de 2-0 van Marijn Corstanje. De oefenmeester vreesde na rust een ander FC Axel. ,,Ik ver wachtte een stormachtig Axel, maar wij beslisten de wedstrijd al vrij snel. De derde goal was een af geslagen bal die van net buiten het strafschopgebied door Jasper Westplate werd binnengeschoten. Dat was nu net zo'n bal die er in andere wedstrijden niet inging. Zo klein kan het verschil zijn. Vandaag lukte het allemaal wel.'' Dat FC Axel via Urmelon Martis vlak voor tijd nog aan de 3-1 kwam deerde Westerweele niet. ,,We moeten nog steeds naar boven blijven kijken. Dinsdag wacht Bruse Boys en die staan op drie punten van ons. Dat gat kunnen we bij winst dichten. Maar het staat allemaal erg dicht bij elkaar.'' Met twee goals in de met 3-0-gewonnen wedstrijd tegen hekkensluiter Nieuwdorp was De Noormannen-speler Dylan Maljers van grote waarde voor zijn ploeg. Voor hem én De Noormannen voelden zijn goals, maar zeker ook de derde overwinning van het seizoen, als een ware bevrijding. ,,Het werd tijd dat we weer eens wonnen'', sprak de 26-ja- rige Maljers na de wedstrijd. De zege betekende de eerste driepunter voor zijn ploeg sinds 20 november 2021. Tegen Nieuwdorp viel er op de zege niks af te dingen. ,,We waren de eerste helft al de bovenlig gende partij. Het was moeilijk voetballen. We hadden be wust de eerste helft wind te gen gekozen. De wind stond, zeg maar, in de richting van Westkapelle naar Aagtekerke. Beide ploegen kregen kleine kansen.'' Van afstand gevaarlijk Dat veranderde in de tweede helft ten gunste van Maljers' ploeg. ,,We speelden de tweede helft naar onze 'thuiskant' en bleven aandringen.'' Al in de 49ste minuut kwam De Noor mannen uit een rake vrije trap van Emiel Minderhoud aan de 1-0. Maljers: ,,Toen hadden we al het idee dat ons niet zoveel kon gebeuren. Nieuwdorp was maar een paar keer van afstand gevaarlijk.'' Voor Maljers kwamen de 'moments of fame' in de slot fase van het degradatietreffen. In de 77ste minuut scoorde hij de 2-0. ,,Het was een bal van Niels Coppoolse. Ik kon me net strekken en met mijn ui terste puntje van mijn teen scoorde ik. Dat voelde voor mij echt ook als een bevrijding en toen wist ik zeker dat het niet meer mis kon gaan.'' Dat gevoel werd acht minu ten later nog eens versterkt. De Noormannen kreeg een corner. Maljers: ,,Ik stond bij de tweede paal en de bal dook naar beneden. Ik werd vastge houden maar ik kon toch naar de bal duiken.'' Met het hoofd zorgde hij voor de 3-0. Door de overwinning wipte De Noormannen in de derde klasse over Goes heen naar de elfde plaats. Dinsdagavond speelt de ploeg van Lennard Kerkhove de inhaalwedstrijd tegen Veere. DERDE DIVISIE PLOEG VAN TRAINER KEVIN HOLLANDER SLIKT IN De 'veilige' veertiende plek is uit zicht voor Goes, dat weer laatste staat in de derde divisie. In Amsterdam gaat de ploeg tegen Ajax met 3-0 onderuit. Het gat is nu negen punten. Van de uitgelaten sfeer zoals in de afgelopen weken was zaterdag geen sprake. Goes-trainer Kevin Hollan der had het idee dat hij in een tijd machine gestapt was en met zijn selectie terugkeerde in het verle den. Het spel kampte met dezelfde mankementen als voor de periode met drie overwinningen. De oefen- meester stoorde zich vooral aan de eerste twintig minuten. ,,We waren niet aanwezig. Het leek alsof we nog in de bus zaten." In de vijfde minuut kreeg Timo van Roemburg een vrije kopkans, na een hoekschop. Zijn inzet ging over. Zeven minuten later kreeg Ajax wederom een mogelijkheid met het hoofd, nadat Renzo Roe- meratoe onder de bal door ging. Bij de tweede paal kopte Stefan Smal over. Dolf Roks - tegenwoordig werkzaam bij de jeugdopleiding van Ajax - zag dat het in de acht tiende minuut wel raak was. Spits Tristan Buis draaide makkelijk weg bij Reza Maipauw en schoot de bal in het dak van het doel: 1-0. ,,Vanaf dat moment liepen we achter de feiten aan", zag de balende Hollan der. Ook aanvoerder Ruben Holle mans was niet te spreken over de start van het duel. Normaliter heeft hij direct na de wedstrijd zijn 3 - 0 We waren niet aanwezig. Het leek alsof we nog in de bus zaten woordje klaar. Zaterdag stapte hij eerst onder de douche om figuur lijk gezien even af te koelen. ,,Er gierde negentig minuten lang frus tratie door mijn lijf." Toch kwam Goes - dat in de eer ste helft flink tegenwind had - be ter in de wedstrijd. ,,We gingen meer 'storen', we pakten vaker de bal af en we gingen vaker het per soonlijke duel aan", vond Hollan der. ,,Het leek alsof iedereen einde lijk dacht: misschien moeten we de duels aangaan om ze daadwerkelijk te winnen." Over de streep trekken De grootste mogelijkheid ontstond in de 69ste minuut. Met een vol leerde judoworp werd Hollemans door Jip Bartels ten val gebracht in het strafschopgebied. Gianni Tie- bosch eiste de penalty op. Hij zag zijn inzet gekeerd worden door de doelman van de thuisploeg. Vol gens Hollemans was de misser 'cru ciaal'. ,,Ik had het gevoel dat we 'm anders over de streep zouden trek ken", filosofeerde hij over een even tuele gelijkmaker. ,,In plaats daar van knakte er iets." De 0-2 in de 79ste minuut was de Voor Dijkstra, die meteen na rust in mocht vallen, waren het zijn eerste twee treffers van het seizoen. ,,Daar zat ik wel tegenaan te hikken, dus het is lekker dat ze dan eindelijk vallen." Dat zorgde uiteraard voor tevredenheid bij zijn trainer. ,,Hij worstelt al een tijdje met zijn vorm MAANDAG 21 MAART 2022 PM Klaas Verspoor 's-Heer Arendskerke Kees Westerweele, trainer van 's-Heer Arendskerke. WESTKAPELLE - Klaas Verspoor Goes gaat weer Len Wolters Amsterdam 18. Buis Ajax - Goes 1-0 79. De Sa 2-0 89. De Bert (e.d.) 3-0 Opstellingen Deen Lentink Slegt Klap Opoku Maipauw Koppers De Bert Sanches Roemeratoe 83. Middelwijk Hollemans Van Zoolingen Mbikulu 57. Da Silva Tiebosch Van Roemburg Van Hecke Bartels 64. El Ouazzani 73. De Jong Elloukmani Smal 90. Van de Kreeke 83. Schep Kabwe Manengela De Sa 83. Van Aggele Buis - Kevin Hollander Scheidsrechter: J. Besselsen Toeschouwers: 100 Goes-verdediger Renzo Roe- meratoe zoekt Ajax-speler Moiz da Silva op. foto rob van vliet/orange ROTTERDAM De eerste ontmoeting eerder dit seizoen eindigde in een gelijk spel en een opstootje na afloop, de editie van zaterdag was in alles een veel zorgelozere mid dag voor Kloetinge. Op bezoek bij Neptunus-Schiebroek kwam de ploeg door treffers van Dano Lourens en Jefry Dijkstra dit keer niet in de problemen: 1-5. Jefry Dijkstra, hier op archiefbeeld, was tegen Neptunus als inval ler goed voor twee goals. foto ron quinten ïIvT.a'te.'o,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42