Mark van Oudheusden fikst rampzalige huizen in 'Help, Mijn Man is Klusser' Wouw - T m. oudhei 8 Al acht jaar lang is Mark van Oudheusden (41) uit Wouw te zien bij het televisie programma HelpMijn Man Is Klusser! van RTL. „Mensen zien vaak door de bomen het bos niet meer.'' ,,Bij toeval. Acht jaar geleden werd ik benaderd, maar het was allemaal nog een beetje vaag. Ze zochten een stu kadoor voor een klus in Roosendaal. Ik had die dag een uitvaller, dus die klus kon ik mooi inplannen. De avond van tevoren kreeg ik te horen dat het voor het programma Help, Mijn Man Is Klusser! was. Ik wilde het wel proberen, al was het toen nog steeds wat vaag.'' ,,Ik werkte een dag in Roosendaal en kreeg daarvoor betaald. Een week later belden ze om te vragen of ik weer wilde komen, maar dan ge sponsord. Dat houdt in dat ik mijn tijd sponsor in ruil voor een aanrijd- shot in het programma met mijn bus. Ook mag ik mijn eigen bedrijfskle ding dragen en word ik benoemd in de aftiteling. Ik was net een paar jaar voor mezelf bezig, dus het leek me wel leuk om zo wat herkenbaarheid te krijgen.'' ,,Ik had meteen een goede klik met de klussers en zodoende ben ik al die jaren gebleven. Ik ben in de afgelopen acht seizoenen, met acht afleverin gen per seizoen, te zien. Ik vind het een leuk team om mee te werken en draag graag mijn steentje bij. Het is ook een beetje een dagje uit, omdat de klussen voor het programma vaak niet dichtbij huis zijn. In dit seizoen was ik bijvoorbeeld in de buurt van Delfszijl, twee stappen verder en ik lag in de Waddenzee." Heeft dat gesponsorde werk je ook wat opgeleverd? ,,Zeker. Ik word weleens ingehuurd door mensen die me in het pro gramma gezien hebben." Je bent niet altijd vol in beeld te zien. Word je op straat herkend? „Incidenteel zeg ik weleens wat op beeld, of ik word er even bij geroe pen. Vanochtend werd ik toevallig nog herkend, toen ik in Teteringen bezig was met een badkamer. De vrouw door wie ik was ingehuurd herkende me niet, maar haar moeder Paspoort wel. Die zag mijn bus op de oprit staan. Laatst ging mijn zoontje er gens spelen en toen werd ik ook her kend van tv. Als ze me onthouden, is dat hopelijk omdat ze een goede in druk van me hebben. Mijn twee kin deren vinden het ook altijd heel leuk om te zien, die kijken graag naar papa op tv. Toen ik voor het eerst op tele visie zou komen, vertelde ik dat aan mijn oudste kind. Hij was toen drie jaar oud en begon heel hard te huilen, omdat hij dacht dat ik plat zou wor den om in de tv te kunnen passen, haha. Inmiddels maken ze er een sport van wie me als eerste spot." ,,Het is een andere manier van wer ken. Ik help mensen er echt mee én ik mag mijn vak uitoefenen. Ik ben nog steeds blij met het vak dat ik ooit gekozen heb, het geeft veel voldoe ning om met mijn handen te kunnen werken.'' ,,En de reactie van mensen is vaak mooi. Zoals bij een aflevering van dit seizoen in Steenbergen bij een jong stel. Ik was het trapgat aan het stuken toen John Williams met haar binnen stapte. Ze was helemaal ontroerd door wat er gedaan werd. Dat was wel een mooi moment." Wat vinden collega-stukadoren er van? ,,Er wordt weleens over gegrapt, haha. Het is toch allemaal show wat je daar staat te doen, hè? De meeste Uiteindelijk is het altijd wel te herstellen, hoe grootde puinhoop ook is collega's die ik spreek, hebben het over de puinhoop die het huis in de laatste aflevering die ze zagen was." ,,Dat heb ik niet snel, want ik denk altijd in oplossingen. Ik ben erg prak tisch ingesteld en de ervaring leerde me dat je met de juiste kennis en er varing veel kunt doen. Uiteindelijk is het altijd wel te herstellen, hoe groot de puinhoop ook is." „Volgens mij komt het stiekem best vaak voor, maar ik zie het niet altijd. Een stukadoor nodig je pas uit voor de afwerking, dus dan is er al heel veel gebeurd. In het programma zit ten mensen die al jaren, soms wel 25 jaar lang, in de rotzooi zitten." ,,Ik krijg er weleens wat van mee, maar ik zit nooit middenin een ruzie. Op de eerste dag wordt het stel over vallen, wij beginnen pas op dag twee. Soms komt de vrouw des huizes te rug om te helpen. Je merkt dat de mannen soms wat stil zijn. Er zitten mannen tussen die er helemaal niet op zitten te wachten, maar ook man nen die blij zijn met de hulp omdat ze het spoor bijster zijn. Ze zijn er ooit aan begonnen en zagen door de bomen het bos niet meer, of ze be gonnen aan wat klusjes die niet goed lukten. Dan zien ze het niet meer zit ten en lopen ze ervan weg. Dat is ne gen van de tien keer het verhaal." ,,Mensen onderschatten het altijd. Het is echt een vak apart. Het begint bij de materiaalkennis. Wat ga je ge bruiken? Wat is de ondergrond? Daarnaast is de stukadoorstechniek en het gevoel belangrijk, want een deel van het werk doe je op gevoel. Je werkt met materiaal, zoals gips, dat zich afbindt op een bepaalde manier. De verwerking moet op het juiste moment gebeuren.'' „Voordat ik mezelf echt zelfstandig stukadoor kon noemen, was ik bijna een jaar verder. Ik had ambitie en wilde graag, zo kwam ik terecht bij een bedrijf dat de tijd nam om me op te leiden. Binnen een klein jaar was ik zover dat ik mijn eigen bus en ei gen klussen kreeg. Het is dus niet gek dat het niet iedereen lukt na het snel bekijken van een Youtube-filmpje." MAANDAG 21 MAART 2022 GO 'Mensen zitten soms 25 jaar in de rotzooi' Sandra Moerland Wouw Hoe ben je in dit programma be land? Naam: Mark van Oudheusden Geboren: Op 10 november 1980 in Tilburg Woont in: Wouw Burgerlijke staat: Getrouwd met Bo. Ze hebben samen twee kinderen: Mads (10) en Riff (5) Beroep: Stukadoor bij Afbouw bedrijf Mark van Oudheusden. Hij is al acht seizoenen lang te zien bij Help, Mijn Man Is Klus ser! Je werkt in huizen die in puin lig gen. Is dat heel anders dan je regu liere klussen? Tv-stukadoor Mark van Oudheusden: ,,Als ze me onthouden, is dat hopelijk omdat ze een goede indruk van me hebben.'' FOTO PETER VAN TRIJEN/ PIX4PROFS - Mark van Oudheusden Sta je weleens met je handen in het haar tijdens een klus? Zie je zo'n puinhoop in je dagelijkse werk ook weleens? De stellen krijgen zo nu en dan ruzie. Werk jij dan rustig door? Wat is het geheim van goed stuken en waarom gaat het zo vaak mis bij thuisklussers? Utuh'fn öadfiei'' Gespe(J'!See'd Stuf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 28