I m fA Grootse laatste groet aan Wilfred Vreeke Zeeland kan Oekraïners een plek bieden 2 Voor het eerst werd zondag de Dag van de Motorrijder gehouden, een initiatief van de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging. In Zeeland was een Dikke Dijken Route uitgezet. In Zierikzee lasten ze een pitstop in. MIDDELBURG Massaal brengen de Molukse gemeenschap binnen en buiten Zeel and, vrienden, familie en bekenden de laatste groet aan de eigenaar van BD Store. Wilfred was samen met zijn vrouw Karla initiatief nemer en organisator van de Rit Rock voor de Molukken. Een jaar lijkse rit vanuit Middel burg door Zeeland, de opbrengst gaat naar hulpprojecten voor kansarme kinderen op de Molukken. In een serene stilte loopt iedereen langs de kist van Wilfred, opge steld in de winkel. Er wordt veel geknuffeld en omarmd. Een stille traan, maar soms valt er ook een voorzichtige glimlach te zien. Diepe sporen Duidelijk is dat Wilfred diepe sporen heeft na gelaten binnen de Mo- lukse gemeenschap en verder in Zeeland en de rest van het land. De Rit werd ook in het oosten van het land gereden. Eerbetoon Twee etalages van BD Store, de oude Bram- metje Dump, zijn inge richt als eerbetoon aan Wilfred met bloemen, foto's en condoleance- kaarten. Jong Ambon, waar hij als keeper in het eerste elftal speelde en de laatste jaren keeperstraining gaf, brengt met een boeket van witte margrieten en rode rozen een laat ste groet. De Stichting Rit Rock voor de Molukken houdt zaterdag 18 juni weer een rit vanuit de Rijnstraat. Op de face- bookpagina van de Stichting schrijft het bestuur: 'Met zijn motto "alle kleine beetjes helpen", heeft hij samen met anderen grootse da den weten te verrich ten. Persoonlijk heeft hij helaas zijn strijd niet kunnen voortzetten. Maar als stichting zullen wij blijven strijden voor zijn missie'. PZC.NL Bestuurder lesauto gewond DAG VAN DE MOTORRIJDER VAN DE KNMV 19-jarige stal 21 e-fietsen Om halftwee komen daar de 'Hans Angels' aangereden, zoals het clubje motorliefhebbers zich gek scherend noemt. Walter Dorst (BMW R 1150 GS), lachend: ,,Naar onze road captain Hans, hè! Die zei: het is zondag nationale motordag, wij gaan rijden!" Het groepje be staat uit vrienden, familie en buren uit Dordrecht en heeft er zo'n 90 kilometer op zitten als ze arriveren bij Eeterij De Zeeuwse Jongen in Zierikzee. De Dordtenaren hebben een ei gen route uitgezet van 185 kilome ter, vertelt Hans Lokers (BMW R 1200 GS). Lekker divers: binnenwe gen op het platteland, af en toe een bosje, stukken langs de kust. Met een pitstop in Zierikzee, waar het heerlijk geurt naar gebakken vis. Voor de friettent - alleen al van wege de prachtige ligging aan de haven, de gebakken mosselen en de verwarmde toiletten een aanrader - zitten Thomas van Berkesteijn en Romy Kaffa (foto hiernaast) van de KNMV klaar met koffie en koekjes. Op de tafel ook een sta- pel motormagazines en folders over het gratis yif KNMV-webinar'Waarom zien automobilisten mij niet?'. Road captain Hans heeft de datum al in zijn agenda gezet: 31 maart, 19.30 uur. Automo bilisten moeten in de lente als het ware weer leren om motorrijders op te merken, legt woordvoerder Arjan Everink van de KNMV uit. Hebben ze hun 'interne herken- ningspatroon' voor motorrijders niet aan staan, dan hebben auto mobilisten een blinde vlek voor motorrijders. Everink: ,,Een motor rijder is letterlijk maar een klein stipje op de radar, in vergelijking met ander, groter verkeer." Die 'blinde vlek' van automobi listen is een van de oorzaken dat in de lente het aantal motorongeval len piekt. Gelukkig kun je het on- Die kleine groep die overlast veroorzaakt doet afbreuk aan het imago van motorrijders bewuste trainen, zegt Everink. ,,Door op een zonnige dag of op routes waar motorrijders graag ko men juist in de lente bewust bezig te zijn met het feit dat je |k. mogelijk een motorrij- der tegenkomt, kun je een nieuw herken ningspatroon ontwik kelen. Na verloop van tijd wordt dat bewuste proces als het ware een onbewuste handeling." Tussen 1 december en 1 maart laten veel motorrijders hun voertuig in de stalling staan. Ze ma ken gebruik van de mogelijkheid de verzekering gedurende de winter op te schorten. Het eerste zonover goten weekeinde na 1 maart is rok- jesdag, maar dan voor motoren. He laas voor de KNMV viel de eerste Dag van de Motorrijder een beetje tegen vanwege het wisselvallige Afgelopen vrijdag hadden, voor zover bekend, een kleine twee honderd Oekraïense vluchtelin gen onderdak gevonden in Zeel and. Volgens de Veiligheidsregio Zeeland groeit dit aantal met de dag. De veiligheidsregio ver wacht dat het aantal vluchtelin gen de komende tijd aanzienlijk zal stijgen. Hiervoor treffen de dertien Zeeuwse gemeenten voorbereidingen. Hoeveel oorlogsvluchtelingen uit de Oekraïne exact in de pro vincie zijn is niet bekend. ,,Ze komen Zeeland binnen via an dere locaties in Nederland, of di rect via buurlanden. Ook zijn er particuliere en private initiatie ven die zelf voor opvang van Oe kraïense vluchtelingen zorgen. Deze zijn niet volledig in dit aantal opgenomen", aldus een woordvoerder van de Veilig heidsregio Zeeland. Om de vluchtelingen de no dige zorg te kunnen bieden is het belangrijk dat de gemeenten weten waar deze mensen zich bevinden. Dat is onder meer no dig om te weten waar er be hoefte is aan medische zorg, on derwijs voor de kinderen of an dere vormen van ondersteuning. Het kabinet heeft aan de 25 veiligheidsregio's gevraagd om snel duizend plekken beschik baar te stellen en later nog eens duizend. Hoeveel plaatsen er nu precies zijn kan de veiligheidsre gio niet zeggen omdat niet elke plek gemeld wordt en bijna met het uur verandert. Zo meldde de gemeente Tholen afgelopen vrij dag dat er een derde grotere op vang in deze gemeente komt. MAANDAG 21 MAART 2022 PC Een lange rij wachtenden op het Domburgs Schuitvlot voor het afscheid van Wilfred Vreeke in de BD Store. foto lex de meester Selamat djalan (goede reis) staat in gouden letters op het witte lint aan de zwarte Harley van Wilfred Vreeke. Een lange stoet mensen trekt er zondagmiddag langs op weg naar het af scheid van Wilfred in de BD Store in Mid delburg. voor video zie pzc.nl/video - Annemarie Zevenbergen H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: Voor windparken op zee moet alle ruimte komen (1141 reacties) GOES Bij een botsing op de Deltaweg is zaterdagmid dag een automo biliste van een lesauto gewond geraakt toen een andere perso nenauto op haar botste. Het on geval vond rond 17.25 uur plaats op de Deltaweg bij Wilhelmi- nadorp. De be stuurster van de lesauto raakte gewond en werd naar het zieken huis vervoerd. De mannelijke bestuurder van het tweede voer tuig bleef onge deerd. Beide au to's moesten worden ge sleept. Rond 18.15 uur was de weg weer vrij. Eens Oneens Nieuwe stelling: Ik slaap ook met een knuffel Een 19-jarige man heeft be kend dat hij ze ker twintig elek trische fietsen heeft gestolen in Middelburg. Hij werd aangehou den voor een an der strafbaar feit, maar tijdens het verhoor be kende hij de diefstallen. In Middelburg zijn tussen februari 2021 en nu zeker 21 elektrische fietsen gestolen uit parkeerkel ders van senio renwoningen. De meeste fietsen werden wegge nomen aan de Meestoof. Daar bij werkte de 19-jarige samen met iemand an ders, wiens iden titeit bekend is bij de politie. Ze doet verder on derzoek 'Hans Angels' op Ondine van der Vleuten Zierikzee/Dordrecht - Arjan Everink, KNMV De 'Hans Angels' parkeren bij de KNMV-pitstop in Zierikzee. Vlnr Armand Septer, John Ha moen, Walter Dorst, Hans Lo kers en Pieter de Jonge uit Dor drecht. FOTO MARIEKE MANDEMAKER MIDDELBURG Het lukt Zeeland om de vluch telingen uit de Oekraïne die in de provincie aankomen onder dak te bieden. Maar er zullen nieuwe plekken nodig blijven zolang vluchtelingen blijven komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22