Oekraïne bestookt met hypersonische raketten Knotsgekke Klassieker c Al tien miljoen burgers op de vlucht JOL Traplift nodig? Gratis trapliftbrochure Nooit meer het 'oant moarn' van authentieke weerman Walcheren Verstappen staat met lege handen Hoek verslaat koploper Lisse Necrologie Piet Paulusma - 1956 -2022 Paulusma leed al geruime tijd aan kanker, maar wilde er geen ruchtbaarheid aan geven c P3 Het Russische leger zet nu ook hy personische raketten in om Oekra- ine op de knieën te dwingen. Tien miljoen Oekraïners zijn inmiddels op de vlucht geslagen voor het oor logsgeweld. Premier Rutte praat vandaag in Polen en Litouwen over het conflict. Het bestoken van Oekraïense doelen met hypersonische raket ten is een primeur op het slagveld: ze zijn vijfkeer sneller dan het ge luid en daardoor moeilijker op te sporen voor raketafweersystemen. Met de Russische raketten zou dit weekeinde een Oekraïens wapen depot zijn vernietigd. Maar ook met conventionele ar tillerie hielden de Russen afgelo pen dagen huis in het buurland, met opnieuw burgerslachtoffers tot gevolg. Zo zou in Marioepol een kunstacademie zijn gebom bardeerd waar zo'n vierhonderd mensen zich schuilhielden. De Oekraïense president Volo- domir Zelenski noemde de Russi sche belegering van de zuidelijke stad al 'een oorlogsmisdaad' van het Russische leger 'die de ge schiedenis zal ingaan'. In het even eens belegerde Tsjernihiv in het noorden is volgens de burgemees ter van die stad een humanitaire crisis ontstaan. Het ziekenhuis zou door de Russen zijn gebombar deerd. De inwoners van Tsjernihiv zitten zonder stroom, water en verwarming 'als ratten in de val'. Oekraïne meldt dag in, dag uit hooggeplaatste Russische militai ren te hebben uitgeschakeld. Tij dens de invasie zouden volgens Kiev 'al enkele tientallen' hoge Russische officieren om het leven zijn gekomen, onder wie zes gene- raals. De hevige strijd zorgt voor gigantische vluchtelingenstro men. Tien miljoen mensen in Oe kraïne zijn hun huis ontvlucht sinds de Russische invasie een kleine maand geleden, stelt top man Filippo Grandi van VN-vluch- telingenorganisatie UNHCR. Van hen hebben er 3,4 miljoen hun thuisland verlaten. Twee miljoen Oekraïners weken uit naar Polen, dat worstelt met de grote aantallen vluchtelingen. Navo-missie Premier Rutte bezoekt vandaag een vluchtelingenopvang in de Poolse hoofdstad Warschau. Ook praat hij met minister-president Morawiecki. Rutte vliegt daarna door naar Litouwen waar hij rege ringsleiders spreekt en een bezoek brengt aan Nederlandse militairen die deelnemen aan de Navo-mis- sie in het land. c P4 P8 17°c Nieuwsmedia 'We hebben genoeg te analyseren' Knappe serie levert topklassering op in derde divisie c sport 9 Gek van een knuffel Angelina (56) heeft haar Beer al 52 jaar Bob van Huët Chris van Mersbergen Kiev/Rotterdam maandag 21 maart 2022 Weeroverzicht lange termijn: C P12 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I SPORT 6-7 Bel gratis 0800 444 770 6 of ga naar Otolift.nl/brochure B^iE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1