IN CHINA HAD IK GEEN PINPAS NODIG' Na twee jaar China schrokken Bianca en Huub van onze hoge prijzen. Wat wel fijn is: ze kunnen weer genieten van Hollandse gehaktballen. Bianca 'Voor Huubs werk woonden we twee jaar in China.' Huub 'We vlogen tijdens de jaarwisseling 2019-2020 met champagne door het lucht ruim. In onze derde week ging China in lockdown. Een lastige tijd.' Bianca 'We mochten niet naar buiten.' Huub 'Ik moest vanuit huis werken. De fabrie ken waren dicht, waardoor de luchtkwaliteit zienderogen beter werd. Eten werd bezorgd.' Bianca 'Die strenge lockdown duurde maar kort. Daarna gingen we vrijwel elke dag uit eten. Toen ben ik een beetje verwend geraakt. Het kost daar bijna niets.' Huub 'In het expatpakket zat een appartement in Beijing. Fantastisch geregeld. Het was een geweldig avontuur, maar nu willen we een tijdje in Nederland blijven. Ik geniet van Hollandse gehaktballen met mosterd.' Bianca 'Het is hier onwijs duur geworden. We hebben daar in twee jaar tijd misschien driehonderd euro betaald voor gas, water en licht.' Huub 'Hier waren wij in januari al bijna duizend euro kwijt.' Bianca 'Dat gaat zelfs ons budget te boven.' Huub 'We hadden in China de hele dag de kachel aan. We willen wat aan isolatie doen.' Bianca 'Boodschappen zijn ook veel duurder geworden.' Huub 'We geven er zo'n duizend euro per maand aan uit. Ik vind het jammer dat je hier zo weinig bezorgservices hebt. Elke zaterdag staan we in de rij bij de supermarkt.' Bianca 'Betalen gaat hier slomer.' Huub 'In China had ik nooit een portemonnee bij me. Alle betalingen gingen via je telefoon. Ideaal.' Bianca 'We hadden al onze spullen meegeno men met een zeecontainer.' Huub 'Op de heenweg kostte dat verschepen 3500 euro, dat zat in het expatpakket. Vanwege corona bleef de container helaas drie maanden bij de douane staan. Op de terugweg moesten we het vrachtvervoer zelf betalen. Door de stagnering bij het Suezkanaal was dat vier keer zo duur.' Bianca 'Als we die kosten niet hadden gehad...' Huub 'Dan had ik een nieuwe BMW gekocht in plaats van een tweedehands.' Bianca 'Grapjas.' MEZZA19 Bianca Tak (52) is secretarieel mede werker. Huub Tak (57) ontwikkelt vakantie concepten bij Pierre et Vacances/Center- parcs. Ze wonen in een koophuis in Ber gen op Zoom. Bianca heeft drie volwassen kinderen, Huub twee. BESTE KOOP Bianca: 'Een paar fantastische schoe nen van Louboutin.' Huub: Tweedehands BMW, 25.000 euro. Mezelf cadeau gedaan bij terug komst uit China.' MISKOOP Bianca: 'Allerlei fitness-spullen.' Huub: 'Ik kan slecht geld uitgeven, waar door ik vaak goed kope rotzooi koop.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 99