'Toen ze me voor BinnensteBuiten vroegen, riep alles in mij nee. Veel te spannend' stikstof - het zijn grote en abstracte begrippen die moeilijk zijn te begrijpen, helemaal om ze nend. Ik vind sowieso alles eng wat nieuw is. Maar ergens wilde ik het wel graag. Bibberend deed ik mee aan die pilot en vanaf dag één heb ik genoten van het programma. Het vak van boswachter promoten was geen doel op zich, maar ik merk dat het wel gebeurt. Toen ik klein was, had ik geen idee dat ik bos wachter kon worden - dat was een man die in het bos woonde. Nu krijg ik brieven van jongens én meisjes dat ze later willen doen wat ik doe. Ook als ze iets anders worden, hoop ik dat de boodschap blijft hangen dat de natuur geweldig is.' DE NATUUR, aldus Marieke, is geen op zichzelf staand fenomeen dat beschermd moet worden. Wij zi'jn de natuur. Het is haar missie de samenhang tussen het behoud van de natuur en ons dagelijkse welzijn onder de aandacht te brengen. 'Een voorbeeld: de eerste anderhalf jaar van zijn leven sliep mijn zoon ontzettend slecht, heel vermoeiend. Het was dat ik voor mijn werk veel buiten was, anders had ik het niet volgehouden. Ik wilde weten hoe de relatie tussen buiten zijn, licht en energie precies in z'n werk ging. En als ik iets wil weten, is er bij mij sowieso geen houden meer aan. Wetenschappe lijk studies, biologische processen, alles zocht ik op. Dat heb ik met veel onderwerpen gedaan en zo ontstond mijn boek Natuurzin. Ik hoop er mensen mee aan te sporen de natuur op te zoeken voor hun welzijn, en dat kennis van wat de natuur voor je doet, aanzet tot zorg voor diezelfde natuur. Ik hou niet van opgeheven vingertjes en ik wil mensen ook niet vertellen wat ze wel en niet moeten doen, maar het zou zeker helpen als er andere keuzes worden gemaakt op het gebied van bijvoorbeeld voedsel, consumptie en vervoer.' MEZZA 15 'BIODIVERSITEIT, KLIMAAT,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 95