ALEXANDER DOCTER (51) uit Gouda vindt thuiskomen na zijn hardlooprondje het fijnst. Even zitten, even niks doen. Dan is hij helemaal zen. HIJ DOET HET ELKE dag, wat best veel is op zijn leeftijd. Door deweeks wil dat zeggen: om kwart voor zeven uit bed, een glas water drinken, sportkleding aantrekken, trailvest eroverheen voor de losse spullen, lampje mee en lekker hardlopen. Zeker tien kilometer. In het weekend staat hij een uurtje later op en ontbijt hij eerst. Vaak legt hij dan 's middags nog een tweede rondje af. Altijd in de natuur, zoals hier tussen de Reeuwijkse Plassen en de Goudse Hout. Plekken waar geen auto's en zo min mogelijk mensen zijn. Het is een soort meditatieve toestand die hij zo bereikt, soms focussend op snelheid, meestal in een beheerst tempo. Het kost hem ook steeds minder moeite. Alexander begon op z'n 43ste met triatlons, bij toeval, maar hij vond het meteen gaaf. Tweemaal voltooide hij zelfs Ironman: 3,86 kilometer zwemmen, 180,2 kilo meter wielrennen en een hele marathon lopen. Grenzen opzoeken, daar houdt hij van. Door een hardnekkige schouderblessure is zwemmen vooralsnog van de baan. Gelukkig heeft hij hardlopen altijd het leukste onderdeel gevon den. Zijn belangrijkste drijfveer: de spanning van zijn ICT-werk kwijtraken, al is het ook wel een beetje een verslaving. Alexanders vrouw loopt ook af en toe, alleen een stuk minder fanatiek. Zelf hoopt hij door te kunnen gaan tot z'n tachtigste. Het prettigst voelt hij zich trouwens als hij thuiskomt. Gewoon gaan zitten, even niks doen. Dat is zo fijn, dan is hij helemaal zen. Het maakt geen bal uit of hij zwaar heeft getraind of juist licht. In beide gevallen komt er een enorme rust over hem. Heerlijk. Dat is een genietmoment.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 85