Wens om te snacken verdwijnt niet door kinderachtige regels 'Anderen pleegden strafbare feiten door tweets Engel' nl/fl-barcelona 4-daagse Formule 1 reis per charter ©088-7070600 6 OZCAN AKYOL EXTRA INGEKOCHT! VOL=VOL Als een regering weinig vertrouwen in haar eigen burgers heeft, moet ze kinderachtige regels gaan beden ken, in de hoop het gedrag een beetje te kunnen sturen. Wat de signatuur van de nieuwe coalitie is, weet ik nog niet. Dat heeft natuurlijk ook met crisismanage ment te maken. De bewindsper sonen hebben grote branden te blussen, zoals een pandemie, het woningentekort, de klimaatcrisis en de Poetin-oorlog. Toch krijgen we, in de marge van het nieuws, enigszins een idee van het mensbeeld dat ze er tegenwoordig in Den Haag op nahouden en dat is tamelijk pater nalistisch. Het meest recente voorbeeld komt van Maarten van Ooijen, de nieuwe staatssecretaris van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Ik las dat hij het plan heeft opgevat om het aantal fastfood ketens in Nederland aan banden te leggen, in verband met de onge zonde levensstijl van mensen, met het accent op jongeren. Hij zegt daarover in deze krant: 'Je wilt die overdaad aan aanbod echt niet. Een hamburger of een broodje döner eten is geen probleem. Maar ik wil niet die enorme aantallen, en ook niet op of te dicht bij scholen.' Ergens vond ik dat wel ironisch. Nog geen halfjaar geleden riep premier Mark Rutte tijdens lockdowns dat hij niet aan kinderachtige hand having wilde doen. Het draaide allemaal om de eigen verantwoor delijkheid van burgers. Maar als het om ons voedingspatroon gaat, komt het kabinet plotseling wel over onze schouder meekijken, ge- dreven door de gedachte dat de mensen in het land onwetend en ontoerekeningsvatbaar zijn. Ik weet best dat het eetgedrag van veel mensen zorgwekkend is. Het gaat alleen te ver om bepaalde keuzes onmogelijk te maken, omdat laatstgenoemden zelf niet willen veranderen. Dat heeft niks met liberalisme te ma ken, het is kinderachtig. Er moet nog meer een bewustzijn worden gecreëerd bij groepen die vaak voor een ongezond alternatief kie zen. Want het is leuk en aardig, het terugdringen van fastfoodketens, maar daarmee verdwijnt de wens om te snacken niet. Het is boven dien een verkeerd signaal. Als de staatssecretaris voor deze methode kiest, moet hij ook consequent zijn en kritisch naar cafés en res taurants kijken waar ze ongebrei deld alcohol schenken, ook aan gasten die elke dag te veel drinken. In die maatschappij moeten we niet terecht willen komen. Het getuigt van weinig vertrouwen in mensen. Betutteling is niet deoplossing. Voorlichting wel. De Viruswaarheid-voorman zou zeker zeven opruiende coronage- relateerde berichten hebben ge plaatst op sociale media. Uit on derzoek blijkt dat dit is gebeurd in de periode van juni 2020 tot de cember 2021. Deze berichten heb ben er volgens het OM toe geleid dat andere mensen strafbare fei ten hebben gepleegd of daartoe zijn aangezet. Op de concrete in houd van de berichten gaat het Openbaar Ministerie niet in. Volgens Jeroen Pols, jurist bij Viruswaarheid, is Engel verhoord over een aantal zaken. Het gaat onder andere om een tweet waarin hij aangeeft op bezoek te willen gaan bij Hubert Bruls, voorzitter van het Veiligheidsbe- raad. In een ander bericht doet Engel een oproep tot het besmet ten van mensen. Ook zou Engel zijn verhoord over een tweet waarin hij zijn volgers adviseert om een verzorgingshuis in Goirle te bellen, uit onvrede over de ver meende isolatie van bejaarde be woners. Het verzorgingshuis werd overladen met intimide rende telefoontjes en scheldpar tijen. Verder is de Rotterdammer nog ondervraagd over de ongeregeld heden die in de zomer van 2020 op het Museumplein plaatsvonden. ,,Ze proberen die rellen in zijn schoenen te schuiven, alsof hij daar verantwoordelijk voor zou zijn'', aldus Pols. Eind vorig jaar werd een collec tieve aangifte, die door 22.581 mensen was ondertekend, tegen Engel ingediend bij het OM in Rotterdam. Volgens Engel is de aangifte vals en staan er geen strafbare feiten in. Los van deze zaak staat Engel woensdag 30 maart voor de poli tierechter in Den Haag voor het negeren van een bevel van de po litie tijdens een demonstratie in de hofstad in 2020. Engel moet zich dan ook verantwoorden voor opruiing via Facebook. Hij riep op om agenten te arresteren middels een burgerarrest. Tfl! Emirates fir HIM Emirates HfSFM Etniil kortjng VoQ^j okv-5 ook op (j 175 EXTRA PLAATSEN.' WEES ER SNEL BU! Copyright: Miquel Rovira Vliegreis Amsterdam-Girona v.v. per Corendon charter Transfers airport-hotel v.v. Verblijf in het 4* Hotel Mercury in Santa Susanna o.b.v. halfpension Transfers hotel-circuit op zaterdag zondag Entreekaart staanplaats circuit zaterdag zondag Nederlandssprekende reisbegeleiding Vertrek op 20 mei 2022 ZATERDAG 19 MAART 2022 GO Y @OzcanAkyol Willem Engel moet de ko mende veertien dagen vast blij ven zitten, bepaalde de rech- ter-commissaris van de recht bank in Rotterdam. De 45-ja- rige Engel werd woensdag aangehouden voor opruiing. Sebastiaan Quekel Rotterdam voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 6