Paspoort 7 'Het is leuk dat anderen vinden dat zonder de inspanningen van mijn vrouw en ik de binnenstad er heel anders had uitgezien' Hoewel de gemeente weinig om die panden gaf, kreeg ik toestemming ze te ontmantelen." ,,Ik had al nagemeten dat de gevel van het huis aan de Noordstraat perfect zou passen vóór een huis aan de Molenstraat. Maar de trapge vels van huizen aan de Kolvenierstraat lagen jaren in de opslag. Uiteindelijk zijn ze gebruikt voor drie pandjes aan het Plein Vier Winden plein. Tegen de zin van een hoop onderne mers, omdat ze op die plek destijds liever een parkeerplaats hadden gezien." ,,In een bouwval hebben we nooit gewoond. We verhuisden pas als een woning was geres taureerd. Sommige pandjes werden met hulp van een aannemer en eigen personeel redelijk snel opgeknapt en die verhuurde ik dan. Door de verhuur en later verkoop van het slot in Baarland, begin jaren 70 gevolgd door het af stoten van de winkel, hadden we wat finan ciële armslag. Maar toen we een aantal panden tegelijk in bezit kregen, herstelden we eerst een huisje in de Hellebardierstraat, zodat we ons grote huis in de Badhuisstraat konden ver kopen. De woning in de Hellebardierstraat was klein, maar heel knus en leuk. Verhuizing naar dat pandje gaf wat lucht voor restauratie van drie woningen in de Molenstraat, waaron der een droomhuis met fraaie wenteltrappen." ,,Nee, mijn vrouw was zeker zo bevlogen als ik. Maar na een paar jaar begon het haar tegen te staan dat de keuken in het huis van de Mo lenstraat onder de woonkamer lag, zodat ze de hele dag trappen op en af moest sjouwen. Toen hebben we daarna met veel plezier nog jaren in de Lepelstraat gewoond, nadat ook die wo ning in oude luister was hersteld." ,,Na de Lepelstraat hadden we wel genoeg ge restaureerd. De stemming was - mede door de Stichting Stadsherstel Vlissingen, die ik met anderen oprichtte - flink veranderd en veel meer mensen hadden belangstelling voor bouwhistorie. Met dochter Joke heb ik in coro- natijd eens opgeteld hoeveel huizen Klien en ik geheel of gedeeltelijk opknapten of op een andere plek tot leven brachten in de Vlissingse binnenstad. Dat moeten er wel een kleine twintig zijn." ,,Ach, ik heb geen huizen gerestaureerd om een lintje te krijgen. Maar het is leuk dat ande ren vinden dat zonder de inspanningen van mijn vrouw en ik de binnenstad er heel anders had uitgezien." Als bescheiden Friese Zeeuw schrikt Arjen van zijn eigen conclusie en voegt er meteen glimlachend aan toe: „Misschien foto dirk-jan gjeltema wel veel mooier." GO ZATERDAG 19 MAART 2022 Arjen Feenstra voor het toenmalige droomhuis van de familie Feenstra in de Molenstraat in Vlissingen. ,,De ge vel is historisch ver antwoord opgetrok ken, maar wel uit verschillende tijds gewrichten. Omdat ik die kleine ruitjes zo mooi vind." Arjen Feenstra werd in 1930 geboren in het Friese Hallum. Toen hij in 1957 trouwde met Klien Filius, ver huisde hij naar Vlissin gen en begon een elektronicazaak. Na eerst bij wijze van hobby een dijkhuisje in Westkapelle en een voormalig slot in Baar land te hebben opge knapt, besloot hij de winkel van de hand te doen om zich fulltime bezig te houden met opknappen, restaure ren en geheel op nieuw opbouwen van panden in de Vlis- singse binnenstad. Voor het 'redden' van vele historische pan den en het bewust maken van het belang daarvan kreeg Feenstra begin dit jaar de Zilveren Vlissingse Fles. Arjen Feenstra heeft vier dochters en vijf kleinkinderen. U had aanvankelijk nog geen idee wat u met de geredde materialen moest? Klopt het dat u regelmatig met het hele gezin naar een bouwval verhuisde om dat te kun nen opknappen? Geen probleem om elke paar jaar te verhui zen? Wanneer bent u gestopt? Blij met de officiële waardering die er met de Zilveren Vlissingse Fles kwam?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 55