13 Tegelijk met de opkomst van Runderground ging De Vries ook sneller lopen. Zijn marathonre cord scherpte hij aan van 3.54 naar 3.17 en 3.05, gelopen in Zeeuws-Vlaanderen. ,,Toen had ik samen met een paar anderen het idee om in Rotterdam serieus voor een tijd onder de 3 uur te gaan. Dat moest kunnen, maar toen kwam corona..." De marathon in Rotterdam ging dus niet door en daarna nog heel veel andere wedstrijden niet. Toch liet de wens om die grens te door breken hem niet los. Hij bedacht een eigen project waarbij hij heel gericht naar die 'sub 3' ging toe werken. In een heuse podcast - Martijns Marathon Podcast - vertelde hij over zijn aanloop en vroeg hij hulp aan kenners, zoals collega-hardloper Tim Pleijte en fysiotherapeut Anton Engels. ,,Ik moet het nooit van het talent hebben, maar van mijn doorzet tingsvermogen", vertelt De Vries. ,,Daar kom je ver mee, maar voor een tijd onder de 3 uur was meer nodig. Ik was dus op zoek naar de gouden tips en ben in mijn netwerk gaan kijken wie mij op weg kon helpen." Eliud Kipchoge Uiteindelijk deed de Middelbur- Bij ons zag het er wat kneuterig uit, maar daar houd ik wel van ger een klein jaar geleden zijn re cordpoging. Op een Walchers rondje van ongeveer 10 kilometer liep hij met drie anderen op een schema van 2.58.40 uur, zodat ze nog wat speling hadden. Voor het groepje reed een auto met een klok erop en fietsers zorgden voor be- voorrading. Uiteindelijk finishte De Vries in 2.58.17 uur. Missie ge slaagd! ,,We hadden het opgezet met een knipoog naar de Keniaan Eliud Kipchoge, die eerder als eer ste de marathon onder de 2 uur liep. Hij had ook zo'n auto voor zich en allemaal hazen. Bij ons zag het er wat kneuterig uit, maar daar houd ik wel van. En kneuterig be tekent niet dat het niet serieus was. We hebben er heel veel tijd en energie in gestoken om het te laten lukken." Zesenhalf uur Het volgende grote project is de Ultra Trail Mont Blanc. De Vries, die docent en mentor is op het Scalda College, werkt er heel se cuur naartoe. De eerste officiële editie van de 60 van Walcheren is voor hem een nieuw meetmo ment. Vorig jaar, toen het evene ment niet door kon gaan vanwege corona, liep de Middelburger 'm al onofficieel en onlangs legde hij al een redelijk groot deel van het par koers (44 kilometer) af binnen een training. ,,Ik weet wat ik kan verwachten", zegt De Vries. „Normaal gezien zijn de stukken door de duinen het zwaarst, maar die zitten nu op de helft van de route. Dan ben je nog redelijk fris. Ik verwacht nu dat ie dereen het vooral pittig gaat krij gen op het strand, in de laatste 6 a 7 kilometer. Dan ben je er al bijna en moet je nog door het zand... Ik denk dat ik zo'n 10 km/u moet aan houden. Dan ben ik er in zesenhalf uur. Maar er zijn er wel een paar anderen die het sneller kunnen." De Vries stelt dat er in hem geen winnaar schuilt. Daarvoor heeft hij te weinig talent. ,,Ik win alleen als de rest verkeerd loopt", zegt hij la chend. ,,Of als er tegelijkertijd een wedstrijd is waar ze meer prijzen geld hebben. Maar serieus: ik heb niet dat tempo en de ervaring om voorin te lopen. Zondag zijn ook Wouter de Vries en Leonie Ton er bij. Die zijn zo goed op de lange af standen, aan hen kan ik mij nog niet spiegelen." Rondje om Walcheren met de klok mee GO ZATERDAG 19 MAART 2022 Voor Martijn de Vries is hardlopen een manier van leven. Morgen is hij één van de individuele deelnemers aan de 60 van Walcheren. foto arjan schotanus - Martijn de Vries De route van de 60 van Walcheren: 65 kilometer van Vrou wenpolder naar Vrouwenpolder. Bij de 60 van Walcheren, die van wege een extra lus bij Ritthem in totaal 65 kilometer lang is, valt het startschot voor de individuele lo pers morgenochtend om 9.00 uur bij Duinhotel Breezand in Vrou wenpolder. De estafette (voor duo's of ploegen van minimaal drie en maximaal zes mensen) begint om 9.15 uur. Voor de esta fettelopers zijn er speciale wissel zones. Het rondje Walcheren wordt afge legd met de klok mee. Vanuit Vrouwenpolder loopt het parkoers via Veere en Middelburg naar Fort Rammekens. Vanaf daar gaat het richting Vlissingen, om vervolgens de kustlijn te volgen naar Zoute- lande, Westkapelle en Domburg. Tussen Oostkapelle en Vrouwen polder wordt er afgesloten met een stuk strand. Er staan 25 individuele atleten op de deelnemerslijst. Onder hen Le- onie Ton, die tweemaal de Spar- tatlon uitliep, Erwin Harmes en Ruud Hoosemans. Daarnaast zijn er nog dik dertig tweetallen en teams. Iedereen moet voor 17.30 uur bin nen zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 41