Middelburgs lunchcafé Jells spreidt zijn vleugels uit en gaat ook naar de kust Harde eis Woongoed aan nieuwe coalitie: bouw750sociale huurhuizen Oud-Kamerlid Te Veldhuis aan de slag als informateur in Veere c Aanleg parkeerplaatsen 4 Majella Rovers (op voorgrond) van lunchcafé Jells neemt strandpaviljoen Sies in Biggekerke over. Vlnr: Emma, Romy en Noor gaan daar straks ook aan de slag. foto lex de meester MIDDELBURG De speeltuin aan de Paardenstraat gaat nog niet open. Behalve het vervangen van speeltuig, wil de gemeente vijf parkeerplaatsen aanleggen en het gebouwtje vernieuwen. Maar voordat die werkzaamheden uitgevoerd kunnen worden, moet het financiële plaatje kloppen en volgt nog een aanbestedingsproce dure. Dat betekent dat het nog wel een aantal maanden kan duren voor er weer gespeeld kan worden in Oude Stad. Dat is niet waar buurt bewoners, die zich vrijwillig inzet ten voor behoud van de speeltuin en ook een nieuw bestuur hebben gevormd, op hadden gehoopt. Speeltuin Oude Stad is al twee seizoenen dicht, omdat diverse speeltoestellen werden afgekeurd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit en het oude ver enigingsbestuur schulden had. Er ging flink wat tijd overheen voordat het oude bestuur kon worden ont bonden. Maar eind vorig jaar was het zover en ging de gemeente op zoek naar vrijwilligers die de speel tuin nieuw leven wilden inblazen. Dat lukte. Er waren voldoende mensen bereid om bijvoorbeeld de poort te openen, het gras te maaien, We willen een opwaardering van het hele gebied toezicht te houden en zitting te ne men in het bestuur. De weg leek vrij om dit voorjaar weer te openen, maar zoals het er nu naar uitziet gaat dat voorlopig nog niet gebeu ren. Krappe kant Dat de gemeente behalve het ver vangen van de speeltoestellen ook een nieuw gebouwtje wil optrek ken en vijfparkeerplaatsen wil aan leggen, komt voor sommige vrij willigers uit de lucht vallen. Het is niet zozeer dat ze tegen de plannen zijn, maar ze vinden het niet in het belang van de kinderen dat de her opening hierdoor nog langer gaat duren. Een buurtbewoner, die ano niem wil blijven, vreest bovendien dat het budget wat de gemeente voor de werkzaamheden heeft ge reserveerd aan de krappe kant is. En dat er dan een beroep moet worden gedaan op de speeltuinvereniging. Verantwoordelijk wethouder Els Verhage schrikt van de kritiek. ,,Wij zijn vanafhet begin afaan duidelijk geweest over de plannen. We wil len een opwaardering van het hele gebied. Daar horen behalve nieuwe toestellen ook parkeerplaatsen en een nieuw gebouwtje bij. Daar heb ben we het nieuwe bestuur ook in meegenomen. Zij waren enthousi ast en we zijn nog altijd met ze in gesprek om in goede harmonie tot iets moois te komen. Als er mensen zijn die dat gevoel niet hebben, ga ik met alle liefde met ze in gesprek." Ze snapt overigens goed dat som mige Vlissingers het idee hebben dat er niets gebeurt op het verwil derde stukje grond in de binnen stad. ,,Die plannen uitvoeren. Dat lukt helaas niet in een dag. Wij wil len het ook liever gisteren dan van daag, maar dat gaat nu eenmaal niet." Majella Rovers, beter bekend als Jells, trekt met haar gelijknamige lunchcafé ook naar de kust. Dit voorjaar hoopt ze deuren van Jells aan Zee te open op het strand van Biggekerke. Majella en haar familie runnen Jells, pal onder de Lange Jan in Middelburg vijf jaar. Ze waren op zoek naar een nieuw pand toen via via het strandpaviljoen op hun pad kwam. Die kans besloten ze niet te laten liggen en nu wordt er druk geklust op het strand tussen Dis hoek en Zoutelande. Groener Majella: ,,De keuken en de bar worden aangepast en het wordt groener, zowel qua kleur als in de beplanting. Al moeten we ons nog wel laten adviseren over welke planten daar overleven." Herwegh In 1971 kwam het paviljoen in handen van Sies Herwegh en la ter van zijn zoon Leo en dochter Tilly. Jarenlang droeg het pand daarom de familienaam Her- wegh. Toen Leo overleed besloot zijn neefje Danny het bedrijf in de familie te houden. Hij friste het pand op en gaf het de naam Sies, maar mede door corona kwam het pand begin dit jaar toch te koop. Yentel, dochter van Majella, zal als bedrijfsleider aan de slag gaan in Jells aan Zee. Maar ook Majella zelf, haar man Rob, hun andere dochter en ook leden van het Jells-team in Middelburg kunnen niet wachten om hun tijd tussen Middelburg en Biggekerke te ver delen. Naar verwachting gebeurt dat zo rond halverwege volgende maand. Frituur De broodjes en salades die in Mid delburg op de kaart staan, zijn straks ook aan het strand te bestel len. De kaart is wel kleiner, van wege de beperktere levering van goederen op die plek. ,,En natuur lijk is er veel aandacht voor frituur. Want een frietje kunnen eten tij dens een warme zomerdag op het strand, dat hoort er voor veel men sen toch een beetje bij." Voor de verkiezingen sprak Woon- goed met bijna alle partijen. ,,Nu kunt u de slag maken van 'inten ties' naar 'leveren'", schrijft direc teur Eric de Ceuster aan de nieuwe raadsleden. De bouw van 750 soci ale huurhuizen staat bovenaan zijn wensenlijst. ,,Nieuwbouw geeft mogelijkheden tot doorstro- ming, ouderen kunnen in hun ei gen wijk blijven wonen, er ont staat ruimte voor verkoop voor starters", stelt De Ceuster. Hij pleit voor een harde eis in het coali tie-akkoord: de gemeente werkt alleen mee aan bouwplannen als één op de drie huizen een sociale huurwoning wordt. Dauwendaele Een ander voorstel gaat over de wijk Dauwendaele. ,,Die is vijftig jaar oud en de slijtgage is zicht baar", benadrukt De Ceuster. Woongoed en de gemeente inves teren al in woningverbetering, het winkelcentrum en de Overloper, maar dat is niet genoeg, vindt hij. De coalitie moet 'investeren in een hoogwaardige herinrichting van de Meanderlaan, aan de slag met een plan rond het winkelcentrum en woningbouw voor de wijk'. ,,In deze raadsperiode worden de eer ste woningen opgeleverd." De derde wens is verbetering van de samenwerking tussen orga nisaties en de gemeente in de wij ken. ,,Ze lopen tegen knelpunten aan die op wijkniveau niet oplos baar zijn. De wijkaanpak verdient brede stedelijke ondersteuning." - Maurits Sep Hij is blij met Te Veldhuis. ,,Hij heeft hier ervaring in. Hij heeft dit werk eerder gedaan, onder andere in Kapelle en bij de provincie." Volgens Melse gaat de voorkeur van alle Veerse partijen uit naar een breed gedragen coalitie. Te Veldhuis krijgt dan ook de op dracht om daaraan te werken. De afgelopen raadsperiode steunde de coalitie op een nipte meerderheid van tien tegen negen zetels. ,,Dat willen we niet meer." Volgens Melse zijn donderdag avond vertegenwoordigers van alle fracties bijeengekomen en is er ge sproken over de afgelopen raads periode en blijkt dat allen vinden dat het beter moet. Volgens hem is de eerste stap naar het herstel van vertrouwen gezet. ,,In het alge meen belang van Veere dienen we samen de schouders eronder te zetten. Het vertrouwen van de in woners in de politiek gaan we de komende periode terugwinnen." - Emile Calon ZATERDAG 19 MAART 2022 PM Heropening Oude Stad schuift op Wendy de Jong Vlissingen - Els Verhage, wethouder in Vlissingen - Wendy de Jong MIDDELBURG Een coalitie is er nog lang niet in Middelburg, maar Woongoed Middelburg doet al wel drie voorstellen voor het nieuwe co alitie-akkoord. Om te beginnen een harde eis voor 750 nieuwe sociale huurhuizen in vier jaar. DOMBURG Oud-VVD-Tweede Kamerlid Jan te Veldhuis (VVD) gaat als infor mateur onderzoeken welke Veerse partijen een coalitie wil len vormen. Jaap Melse (SGP) maakte dat gisteren bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 32