Angela Hoe woker, hoe meer de kijker afhaakte bij NPO 1 Hans Kazan hoopt ziekenhuis snel te verlaten 24 KIJKT TV INTERVIEW Quote van de dag Opnames dramaserie HENNY HUISMANS VROUW WAS BLIJ TOEN DE Het nieuws was gisteren net een uur oud, maar wie naar M zapte in de veronderstel ling dat Margriet van der Linden iéts zou zeggen over het definitief stoppen van haar talk show, kwam bedrogen uit. Niks. Geen woord. Nu had ik ook niet direct een huilbui a la Toine van Pe perstraten verwacht, maar een zinnetje of gebaar naar de 500.000 mensen die, onbegrijpelijk maar waar, elke dag trouw de moeite nemen om naar M te kijken, was wel het minste geweest. Tegelijk was het ontbreken veelzeggend: de kijker leek de laatste drie seizoenen nooit heel belangrijk voor M. Wat ik wel zag om 19.00 uur? De nieuwe promo van Khalid Sophie, de talkshow die maandag zoals gepland het stokje overneemt van Margriet en nog tot de zomer de kans krijgt om te bewijzen dat het hun wél lukt om iets van het oude DWDD-gevoel en de bijbehorende kijkersaantallen terug te bren gen naar NPO 1. En urgentie natuurlijk. Laten we dat kernwoord vooral niet vergeten. Aan Khalid en Sophie zal het niet liggen. Althans, dat is wat het promotiefilmpje uitstraalt. De twee waren zogenaamd druk aan het timmeren en zagen aan hun nieuwe decor. Nu kan ik een beetje zelfspot wel waarderen, een eigenschap die immers niet dik gezaaid is in de tv-wereld. Maar hiermee slaan ze - om in stijl van het spotje te blijven - de plank mis. Het decor was niet het grootste probleem van deze talkshow. Het had pas van humor en zelfken nis getuigd als we zagen hoe Khalid een lesje inter viewen kreeg van bijvoorbeeld Jeroen Pauw en hoe de volledige redactie de regenlaarzen aantrok om op expeditie te gaan buiten de grachtengordel om te ervaren waar mensen daar zoal mee bezig zijn. En zo kan het dus gebeuren dat twee jaar na de laatste uitzending de schaduw van De Wereld Draait Door nog altijd zwaar over de vooravond van NPO 1 ligt. De enige opvolger die een beetje in de buurt kwam van de dagelijkse vrolijkheid van DWDD was De vooravond met Fidan en Renze, maar hun mening was dan weer niet links en pro gressief genoeg. Sindsdien is het woker dan woke op dat tijdstip en is de kijker massaal afgehaakt. Maar niemand van de betrokkenen die het verband tussen die twee dingen lijkt te willen onderkennen. Ook triest om te moeten constateren: er is geen enkel NPO-gezicht dat in het gapende gat kan springen. Er is jarenlang veel te weinig gedaan aan talentontwikkeling. En de strikte salarissen werken natuurlijk ook niet mee. Dus is nu de situatie dat de top 3 van Nederland een paar maanden per jaar te zien is op RTL 4 (Eva Jinek), op de zaterdagavond een muziekprogramma maakt (Matthijs van Nieuwkerk) of als producent druk is met een niets zeggend talkshowtje op SBS met Johnny de Mol (Je roen Pauw). Sophie en Khalid kunnen zagen en timmeren aan het decor zoveel ze willen. Maar het probleem zit dieper: het is het fundament dat niet deugt. Stones snel uitverkocht Hans Kazan (68) mag mogelijk dit weekend naar huis. De illusionist werd vorige week met spoed opgenomen nadat hij al twee weken lang vrijwel niets had kunnen eten. Na een reeks onderzoeken en veel onzekerheid kwam afgelo pen week de diagnose: overtollig maagzuur. ,,Dat kwam naar bo ven, elke keer als hij at en dronk. Daardoor werd hij ook erg mis selijk", vertelt zijn zoon Steven Kazan, de enige zoon die, met zijn vrouw Jamie en hun zoon Oliver, in Nederland woont. De rest van de familie - Hans, zijn vrouw Wendy, twee zoons en een dochter met hun kinderen - verblijft in het Spaanse Marbella. Daar ligt de il lusionist nu nog in het ziekenhuis. Dat kan hij spoedig verlaten, aldus Steven. ,,Hij heeft me dicijnen gekregen en het gaat stukken beter. Ik sprak mijn vader net en hij klinkt zo positief. We hopen dat hij dit weekend naar huis kan.'' Even had de familie de illusie dat Hans gisteren al het zieken huis zou kunnen verlaten. ,,Maar hij moet nog even blijven. De doktoren willen het nog even aanzien", aldus Wendy. De goo chelaarsfamilie is de afgelopen week bedolven onder de be richten. Steven: „Wel honderden, het was niet normaal. Hart verwarmend.'' Hans Kazan, nog altijd een workaholic, hoopt snel weer aan het werk te gaan. Liever vandaag dan morgen, aldus Steven. „Je moet Hans absoluut niet ach ter de geraniums zetten. Die gaat goochelend de kist in. Zijn laat ste truc zal zijn dat - als ze dan een paar jaar later de kist open maken - hij dan ook écht weg is.'' Niet het antwoord dat mensen willen horen ZATERDAG 19 MAART 2022 PC TELEVISIE Diederik van Rooijen en pro ducent NL Film (Penoza) gaan een nieuwe cri meserie maken voor BNNVara. De opnames van Anoniem, met Jeroen Spitzen berger en An- niek Pheifer, be ginnen komend weekend. Bij de opening van de tentoonstelling De Henny Huisman Show in het Museum van de Twin tigste Eeuw in Hoorn, onder met Jacques d'Ancona. fotos brunopress De 53.000 tic kets voor het concert van The Rolling Stones in juni in Amster dam waren gis terochtend bin nen vijf minuten uitverkocht. De Britse band geeft op 13 juni een concert in de Johan Cruijff Arena. MARBELLA MUZIEK - Daniel Radcliffe zegt in The New York Times dat hij geen behoefte heeft om in de nabije toekomst in een nieuwe Harry Pot ter-film te spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 24