Bol vallend over finish naar finale400meter 23 Shorttrackers eerder in Canada Chapple ondanks derde tijd klaar Atleet Samuel Chapple (foto) heeft zich op de WK indoor niet kunnen plaatsen voor de finale van de 800 meter, hoewel hij in de se ries de derde tijd liep. Chap- ple eindigde in zijn heat in 1.48,09 als derde, achter de Amerikaan Isaiah Harris (1.47,00) en Alvaro De Arriba uit Spanje (1.47,97). Omdat alleen de eerste twee van iedere serie doorgaan naar de finale, werd de 23-jarige Nederlander uitgeschakeld. In de drie andere series wa ren alle atleten langzamer dan Chapple, maar deson danks zit het toernooi er voor de Nederlands kampi oen op de 800 meter al weer op. Ackermann wint sprint in Koksijde INTERVIEW BADR HARI MAAKT ZICH GEEN ZORGEN DAT ZEGE MAAR UITBLIJFT BIJ GLORY Boekt Badr Hari (37) vanavond dan zijn eerste Glory-zege? In alle stilte bereidde hij zich voor op zijn rematch tegen Arek Wrzosek. Nu spreekt hij zich kort voor het gevecht één keer uit, over zijn sportieve verhaal, de kritieken én zijn kinderen. SPORTIEF Alle ogen zijn in Has selt gericht op Badr Hari. Met een drieja rige contractverlen ging op zak hoeft er over een einde van Hari's carrière niet gespeculeerd te worden bij een eventueel verlies tegen Arka- diusz Wrzosek (29), de Pool die hem met een perfecte hoge trap op knock-out verschalkte in sep tember, nadat Hari aanvankelijk veel sterker was. Maar toch. De grote Badr Hari, die 106 kickboks- partijen won en 92 op knock out, die nu al jaren zoekt naar zijn eerste zege bij Glory. Het zal toch niet wéér misgaan? „Dit is een belangrijke wed strijd", erkent Hari, die zijn me diastilte van de laatste weken eenmalig doorbreekt voor een interview met Talpa en deze krant. „Ik heb in de laatste vier, vijf wedstrijden ze ven knockdowns ge scoord. Het is zuur dat het kwartje steeds de andere kant op valt." Maar Hari maakt zich geen zorgen. „Als je een carrière hebt die meer dan twintig jaar heeft geduurd en nog steeds gaande is, dan loopt het WK INDOOR ATLETIEK soms vlot en zit het soms tegen. Uiteindelijk gaat het erom dat je terugkijkt op je carrière en zegt: 'Ja, ik heb echt iets neergezet'. Tom Brady heeft tien jaar lang geen Super Bowl gewonnen. Toen dacht iedereen: wie is die Brady nou? Daarna heeft hij een handvol ringen verzameld. Als ik je één ding kan vertel len als ervaren atleet, is datje mensen met een uitzonderlijk ta lent nooit moet af schrijven. Het moet ge- j woon even de andere kant opvallen. Daar is maar één wedstrijd voor nodig." KRITIEK Met de statuur van Hari weet je één ding zeker: iedereen vindt wat van je. Zijn vele fans vroegen zich op zijn sociale media na de verlies- partij tegen Wrzosek af of het geen tijd was om de handdoek in de ring te gooien. Op Instagram postte hij allerlei vreemde foto's, bijna kunstzinnig, om even later alles weer te verwijderen. Weer nieuw voer voor speculatie. Over kritiek zegt Hari: „Ik leef heel erg op mezelf. Ik ben niet bezig met die on- 1 zin, echt totaal M niet. Ik ga naar <v huis, terug naar P Marokko, lekker y in het zonnetje. <4 Ik pak mijn ritme weer op. Het moment datje daarmee bezig bent, kun je bezig blijven. Helemaal in deze tijd waarin ie dereen een soort van mening kan hebben. Ik ben daar echt niet mee bezig. Ik doe gewoon mijn werk. That's it." De Instagram-saga blijkt een voudiger te liggen dan menigeen vermoedde. ,,Ik doe wat ik wil en het interesseert me geen moer wat mensen ervan vinden of denken. Ik vraag niemand om op mijn In- stagram te kijken. Ik post wat ik wil. If you like it you like it, if you don't like it you don't like it. Ik heb fases gehad waarin ik mijn Insta- gram gewoon aan mijn dochter heb gegeven. Doe ermee wat je wil, zei ik dan." Willy Wonka ver scheen zomaar op Hari's Instagra- maccount. ,,De favoriete film van mijn dochter.'' FAMILIEMAN Rico Verhoeven wordt in Neder land breed uitgemeten als de fa milieman, maar vlak Badr Hari niet uit. Hij heeft samen met zijn vrouw Daphne vijf kinderen. Wat vinden die eigenlijk van het kick boksen? „Ze vinden het gewoon leuk, ze weten hoe het werkt. Papa moet werken. Als je ergens voor gaat, kun je niet half gaan. Kinderen zijn de motivatie en geen rem. Mijn kinde ren zijn jong, sommige hebben me nog nooit zien winnenan. Papa heeft al die wed strijden gewon nen, maar ze zien me niet één keer winnen. Weetje wat dat met je doet, hoe datje moti veert? Dat is mijn vuur." Bol werd tweede in haar halve fi nale achter Stephenie Ann McPher- son uit Jamaica. Met 51,28 seconden was de 22-jarige Nederlandse 0,02 seconde langzamer dan de Jamai- caanse. Klaver plaatste zich eveneens voor de finale. De 23-jarige atlete eindigde als derde in de tweede halve finale achter Shaunae Mil- ler-Uibo uit de Bahama's en Jus- tyna Swiety-Ersetic uit Polen. Mil- ler-Uibo was met 51,38 iets langza mer dan in de eerste halve finale. Klaver kwam gisteren tot 51,81, in totaal goed voor de zesde tijd. Bol kwam in haar race na de eer ste ronde op gelijke hoogte met McPherson. De atlete uit Jamaica hield de Nederlandse echter met succes af. Vlak voor de finish strui kelde Bol en kwam al vallend over de finish. Ze kon echter snel weer opstaan. Klaver Klaver moest in de tweede halve fi nale halverwege alleen Miller-Uibo voor laten gaan. Ze hield goed stand, maar werd voor de finish nog gepasseerd door de Poolse. Bol, die vorig jaar op de Spelen van Tokio olympisch brons ver overde op de 400 meter horden, geldt in Belgrado als de favoriete voor goud op de 400 meter. GO ZATERDAG 19 MAART 2022 SCHAATSEN De shorttrackers reizen al op 27 maart naar Canada voor de WK in Montreal. Die vinden plaats van 8 tot en met 10 april. Omdat in Ne derland geen ijs meer be schikbaar is, trainen de shorttrackers eerst in Cal gary. Op 3 april reist de ploeg door naar Montreal. Suzanne Schulting verde digt op de WK vier individu ele titels en de titel bij de af lossing. De WK shorttrack werden een kleine maand uitgesteld. De internationale schaatsunie ISU kwam tot dat besluit vanwege de re cente ontwikkelingen in de wereld, doelend op de co- ronapandemie en de oorlog in Oekraïne. ATLETIEK WIELRENNEN Sprinter Pascal Ackermann heeft de Bredene Koksijde Classic op zijn naam ge schreven. De Duitser van Team Emirates won na 200 kilometer in Koksijde de sprint voor Hugo Hofstetter uit Frankrijk en de Belg Tim Merlier. Het is voor Acker- mann de eerste zege van het seizoen. De Duitse wiel renner van Team UAE be gon na een rommelige aan loop vroeg aan de sprint. Hofstetter en Merlier kwa men nog dichtbij, maar niet meer erlangs. Ackermann volgde met de zege in Kok- sijde Merlier op. De Belg van Alpecin-Fenix won de sprint vorig jaar. 'Het moet een keer de andere kant opvallen' Tim Reedijk Rotterdam FOIO PR Atletes Femke Bol en Lieke Kla ver hebben zich bij de WK ind oor in Belgrado geplaatst voor de finale van de 400 meter van vandaag. ANP Belgrado G Bol struikelt vlak voor de meet, maar is wel door. foto afp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 23