DonaldDuck.nl/ waarismickey ÉlfeA Na wereldtitel wil Max Verstappen misschien wel meer dan ooit de beste zijn MIAAR is MICKEY? 22 Met een nieuw tijdperk voor Formule 1 begint ook de carrière van wereldkampioen Max Verstappen in Bahrein aan een nieuwe fase. Het allerhoogste is al bereikt, vanaf nu is het jagen op meer. Wordt het ooit nog zo mooi als vier maanden terug in Abu Dhabi? Zal een zege in de Formule 1 nog eens zo exceptioneel voelen als op het asfalt van Yas Marina, waar hij de jongensdroom der jongensdromen afvinkte en zelf de laatste hand legde aan het levenswerk van zijn pa? Ook Max Verstappen heeft op zijn 24ste al zo zijn twijfels, net als zijn fans, want voor alles is maar één eerste keer. Niet voor niets riep hij als kersvers wereldkampioen meteen al dat de rest vanaf nu zou voelen als bonus, met het grote doel in de knip. ,,Maar ik wil nog steeds vooraan staan, net als vorig jaar. Daar verandert die titel helemaal niets aan", klinkt het nu in Bahrein, waar met de openingsrace van 2022 het tweede deel van zijn raceloop baan officieel van start gaat, het tijdperk post-wereldkampioen. Op dat scharnierpunt van zijn le ven is het logisch dat hij vragen krijgt over mindset, motivatie en bewijsdrift. Hij beantwoordt ze al lemaal netjes, maar moet er soms ook even om lachen. Als een Britse journalist vol ernst over het gevaar van intredende gemakzucht begint na het bereiken van het allerhoog ste, bijvoorbeeld. ,,Het is me in mijn opvoeding wel duidelijk gemaakt dat gemakzucht er nooit in mag sluipen", aldus Verstappen, tot een volleerd professional geboetseerd door pa Jos, zelf gepokt en gema zeld als oud Formule 1-coureur. Over bewijsdrift heeft hij even eens een duidelijke mening. Na tuurlijk, ook Verstappen proeft dat er in het soms giftige Formule 1-de- bat op sociale media een stroming van Formule 1-fans bestaat die me nen dat hij nog steeds geen waardig wereldkampioen is, na de contro versiële afloop in Abu Dhabi, waar hij natuurlijk mazzelde met een ex treem late safety car en zo nog voor bij Lewis Hamilton kon. ,,Maar mensen vergeten dan dus wel dat ik de meeste zeges en meeste pole po sitions had, over het hele seizoen gerekend. Blijkbaar kijken ze alleen naar Abu Dhabi, maar er waren meer races dat jaar..." Een WK na tien zeges en even- Ik wil nog steeds vooraan staan. Daar verandert de titel helemaal niets aan veel poles nog steeds 'gestolen' blij ven noemen, getuigt inderdaad niet van een helikopterview, ofeen heel objectieve blik. Veel meer van een selectief geheugen. Met de sterke statistieken aan zijn zijde, heeft Verstappen als wereldkampioen naar eigen zeggen 'niets meer te be- wijzen' in zijn sport. ,,Het doel dat ik als kleine jongen al had, Formule 1 halen en uiteindelijk misschien wel kampioen worden, is verwe zenlijkt", herhaalt hij nog eens. ,,Maar dat neemt niet weg dat ik nog steeds wil winnen, natuurlijk. De beste wil zijn. Daarom ben ik hier. De motivatie is wat dat betreft precies hetzelfde, of misschien nog wel groter." Omdat hij op herhaling moet, op jacht naar de tweede titel, waar na tuurlijk wel weer een competitief element in opgesloten zit. Dat hij een titel kan winnen, hoeft Ver stappen niet meer te bewijzen. Dat hij 'm ook succesvol kan verdedigen zoals de grootsten flikten, wel. In die j acht is voor het eerst alles onder Pi niet meer goed genoeg. Nooit meer. Elke race, elk kampioenschap zal vanaf nu worden vergeleken met 2021, het perfecte modeljaar. Kimi Raikkönen bleef er een car rière lang tegenaan hikken, na die ene titel bij Ferrari in 2007. Fer nando Alonso pakte er in 2005 en 2006 twee op rij en jaagt op zijn 40ste nog steeds op herhaling. Nico Rosberg zwaaide eind 2016 zelfs meteen af na zijn eerste titel. Punt gemaakt, tijd voor andere focus, geen energie meer voor een tweede poging. Zo'n eerste titel, het kan naast groot geluk ook voor stress zorgen, voor twijfels, maar geen insider die daar bij een onverstoorbaar type als Verstappen rekening mee houdt. Sebastian Vettel (vanaf 2010 vier keer op rij 's werelds beste namens Red Bull Racing) tipte de Limbur ger alvast voor een tweede kampi oenschap op rij. ,,Wat ik me van mijn eerste titel herinner, is dat het me vooral een boost gaf", aldus de Duitser. ,,Met die eerste viel er een enorme last van mijn schouders. Ik heb het nooit ervaren als last en ik geloof ook niet dat Max dat zal doen." Volgens de coureur van Aston Martin verkeert Verstappen nu in de positie waar de 19 andere cou reurs op de Formule 1-grid allemaal stikjaloers op zijn. Een 1 op de neus van zijn auto, speciale gouden kam pioenschoentjes van Puma aan de voeten, een astronomisch miljoe nencontract op zak en je naam voor eeuwig in de geschiedenisboeken. Daar moét je als coureur willen zijn. En blijven. Ja, hoor, Mickey is kwijt! Help je zoeken? Mickey reist op veertien vrolijke speurplaten de wereld over. Hij vaart over de Mississippi, bekijkt de Chinese Muur en danst vrolijk rond in Rio de Janeiro. Als je goed oplet, zie je dat hij ook nog door de tijd reist! Op elke zoekplaat zie je weer een andere plek. Klaar voor de start? Zoeken maar! ZATERDAG 19 MAART 2022 GO Arjan Schouten Bahrein - Max Verstappen (24) Max Verstappen viert in 2021 op het podium in Abu Dhabi het winnen van het wereldkampi oenschap. Onder: de Nederlan der deze week in zijn Red Bull op het circuit in Bahrein. FOTO'S ANP, REUTERS UIIAAR IS 14 VROLIJKE SPEURPLATEN ZOEKPLATEN IET* \C

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22