Feyenoord ruikt bloed tegen rivaal, maar absenties zullen pijn doen Botsing Malacia versus Antony wordt apart hoofdstuk in Klassieker 27 19 trotse kwartfinalist Conference League Al zo vaak klonk in het kamp van Feyenoord voor een treffen met aartsrivaal Ajax een vleugje hoop door op eindelijk weer eens een succesje. Vaak tevergeefs. Maar dit seizoen is veel anders bij de Rot terdammers. Zo valt het Cyriel Dessers op dat Ajax de competitie duels de laatste weken pas in de absolute slotfase weet te beslissen, los nog van de miskleunen tegen Go Ahead Eagles en Benfica. ,,Dat betekent dat ze daar niet in abso lute topvorm verkeren. Wij zullen wel zelf top moeten zijn om er iets tegenover te kunnen zetten.'' Dat laatste, daar was dit seizoen lange tijd wel goede hoop op. Fey- enoord is immers vrijwel het hele Ajax seizoen de dominante ploeg op het veld. Maar de vraag is of deze Klas sieker niet net op het verkeerde moment komt voor de Rotterdam mers. Zijn Gernot Trauner en Mar cus Pedersen, beiden deze week positief getest op corona, op tijd terug? Vormgever Orkun Kökcü zal hoe dan ook geschorst moeten toekijken, naast de geblesseerde keeper Justin Bijlow. En dan is er nog Tyrell Malacia, die er vermoe delijk wel bij zal zijn, maar tegen Partizan geblesseerd toekeek. Aan de andere kant, Ajax is vast aangeslagen na de rechtse directe die Benfica deze week uitdeelde. Is dit dan het moment om voor het eerst sinds 2005 weer eens echt toe te slaan in het hol van de leeuw? ,,Ajax is een topclub en spelers van topclubs kunnen niet blijven han gen in rouwmomenten'', zegt Des- sers. ,,Ze moeten reageren en dat gaan ze ook doen. Maar verliezen EREDIVISIE van Benfica; fijn is dat zeker niet.'' Dat Feyenoord de personele pro blemen ogenschijnlijk moeiteloos wist te overwinnen in het treffen met Partizan was een fikse opste ker. Zonder Bijlow, Trauner, Pe- dersen, Malacia en trainer Arne Slot werd toch simpel gewonnen. ,,Maar het zegt niks over zondag, behalve dat we met een goed ge voel naar de Klassieker gaan'', zegt John de Wolf, die morgen weer plaatsmaakt voor de van corona herstelde Slot. ,,Wij zullen op scherp staan, maar dat zal aan de andere kant niet anders zijn.'' Met één verschil. Ajax moet echt winnen, want PSV hijgt in de nek van de koploper. De punten tellen ook voor Feyenoord, maar dat heeft zich al min of meer verzoend met plek drie. En de kans daarop blijft ook bij een nederlaag of ge lijkspel in Amsterdam aanzienlijk. - Mikos Gouka Feyenoord Uitslag Programma Stand Bij Feyenoord bidden ze dat Tyrell Malacia op tijd fit is om de strijd met Antony aan te gaan. De Rotterdammer en de Braziliaanse Ajacied botsten al verschillende keren stevig met elkaar. Bij Feyenoord hopen ze eigenlijk dat arbiter Dennis Higler in lengte van jaren niet meer wordt aangesteld bij een wedstrijd van de Rotterdammers, zo erg reke nen ze de scheidsrechter enkele beslissingen in het nadeel van de club aan. Maar toch, voor de Klas sieker hadden ze in de Kuip mis schien wel een uitzondering ge maakt. De ordinaire klap die Antony eerder dit seizoen uitdeelde aan Tyrell Malacia, die was Higler voor de winterstop ontgaan en ook de VAR zag geen aanleiding om aan de bel te trekken, tot ont zetting van heel Rotterdam. Misschien was Higler, niets menselijks zal hem vreemd zijn, morgen in de Johan Cruijff Arena toch het veld opgestapt met het idee dat hij de duels tussen Mala- cia en Antony met een veel scherpere blik had moeten vol gen dan eerder dit seizoen in de Kuip. Aan de andere kant: ook Danny Makkelie, dit keer aangesteld voor de botsing tussen de aartsri valen, kan zich het voorval vast ook nog haarfijn herinneren. En anders is hij er deze week wel op geattendeerd. Door Willem van Hanegem bijvoorbeeld, fan van de voetballer Antony, maar vaak agerend tegen zijn agressieve houding op het veld. De Kromme stipte het deze week ook nog eens fijntjes aan. De confrontatie tussen Malacia en Antony, dat is er volgens hem eentje om naar uit te kijken. De arbitrage zal niet alleen kij ken naar hoe stevig de verdediger (Malacia) de rechterspits (An tony) zal bejegenen. Makkelie zal ook scherp bekijken of Antony, ontvlambaar als hij is gebleken, zijn gedrag binnen de lijntjes kan houden. Erik ten Hag nam de Braziliaan na de wedstrijd in de Kuip, waarin Antony de klap uit deelde aan Malacia, nog stevig in bescherming. ,,Heb jij ook ge zien welke tikken hij kreeg?", counterde Ten Hag. ,,Het risico op een blessure, hoe ze op hem ingaan?" In de Arena zullen de twee in ternationals, die bij hun natio nale ploeg met forse concurren tie te maken hebben, maar stevig op weg lijken naar een plek in de WK-selectie, ongetwijfeld we derom de grens opzoeken. De linksback van Feyenoord speelde zondag tegen PEC met in het achterhoofd dat hij absoluut geen geel mocht pakken omdat hij anders de Klassieker zou mis sen. ,,Daar was ik wel bewust van, ja", zegt Malacia. ,,Je weet dan dat je bepaalde duels gewoon iets anders moet benaderen dan dat je normaal doet." Vorig seizoen werd de Rotter dammer, die door Ten Hag al eens een interessante speler werd genoemd toen de trainer van Ajax werd gevraagd of de back van de aartsrivaal op een lijstje stond in de Arena, nog uit het veld gestuurd tegen Ajax. ,,Antony raakt niet snel in de C Makkelie kan zich het voorval tussen de verdediger en de rechterspits vast haarfijn herinneren war", zei Ten Hag al eens over de aanvaller. ,,Hoe meer druk erop staat, hoe beter hij is." John de Wolf, die deze week Arne Slot verving bij Feyenoord, verwacht dat Malacia de Brazili aan op zijn huid zal zitten. ,,Ra- mon Hendriks deed het tegen Partizan goed als linksback, maar Malacia heeft al een paar keer erg goed gespeeld tegen Antony. Hij is international, dat is allemaal niet voor niets. We hopen dat hij er bij is tegen Ajax." Dat hoopt Van Hanegem ook. ,,Malacia geeft hem geen centi meter en daar houdt Antony niet van", zegt hij. ,,Malacia tegen An tony, dat gaat weer wat worden, hoor." GO ZATERDAG 19 MAART 2022 van contrasten Met twee vingers in de neus vloerde een gehavend Feyen- oord ook Partizan Belgrado. Is dit het moment om weer eens toe te slaan tegen Ajax? Vermoedelijke opstellingen Onana Mazraoui Blind Timber Martinez Alvarez Berghuis Gravenberch Antony Haller Tadic Dessers Sinisterra Nelson Toornstra Til Aursnes Senesi Trauner Malacia Geertruida Marciano SPEELRONDE Gisteren Heerenveen - Heracles nnb Morgen 18.45 uur Go Ahead Eagles - Cambuur 20.00 uur FC Twente - PEC 21.00 uur NEC - Sparta Zondag 12.15 uur FC Utrecht - FC Groningen gespeeld w Ajax 26 20 g v 3 3 pt 63 v-t 77-11 2 PSV 26 20 1 5 61 63-31 3 Feyenoord 26 17 4 5 55 59-24 4 AZ 26 16 3 7 51 50-30 5 FC Twente 26 15 6 5 51 40-30 25 12 5 8 41 32-38 7 FC Utrecht 26 11 7 8 40 43-33 8 FC Groningen 26 8 9 9 33 32-36 9 Cambuur 26 10 3 13 33 43-55 10 NEC 26 8 7 11 31 33-43 11 Heracles 26 7 6 13 27 27-35 12 Heerenveen 26 7 6 13 27 22-36 13 GA Eagles 26 7 6 13 27 27-43 14.30 uur Ajax - Feyenoord 14 RKC 26 5 9 12 24 28-42 16.45 uur Vitesse - RKC 15 Fortuna 25 6 4 15 22 26-53 16.45 uur PSV - Fortuna Sittard 16 Willem II 26 6 4 16 22 21-44 20.00 uur Willem II - AZ 17 Sparta 24 4 8 12 20 19-37 18 PEC Zwolle 26 5 5 16 20 20-41 Mikos Gouka Amsterdam De strijd tussen Feyenoord-verdediger Tyrrel Malacia en Aja cied Antony (links) ligt morgen onder een vergrootglas. foto pim ras Feyenoord viert feest na de 1-0 tegen Partizan. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 19