Erik ten Hag is nogal uit vorm O Q. Ajax vreest voor een rampweek, maar hoopt op wederopstanding in Arena c Na Europese deceptie treft Ajax in Feyenoord 18 COLUI Sjoerd Mossou Het zijn niet echt de weken van Erik ten Hag. Dat kan gebeuren, u en ik hebben ook weleens van die dagen, maar de trainer van Ajax heeft de pech dat we het allemaal zien gebeu ren, als een kop-staart-kettingbotsing op de naast gelegen rijbaan. Ik wist niet dat het kon met trainers, maar Ten Hag is nogal uit vorm. Waar zijn elftallen normaal gesproken alleen maar beter worden tegen het einde van de winter, is Ajax opeens een treintje dat maar niet op stoom wil komen, half op de rails en half ernaast. Quincy Promes, een jongen voor wie hij altijd een groot zwak had, leidde ook hem schaamteloos om de tuin (resulterend in misschien wel het gê- nantste interview uit Ten Hags tijd bij Ajax). Marc Overmars, nog een voetbalvriend, bracht niet al leen zichzelf in verlegenheid, maar zette ook de trainer in zijn hemd. En dan hebben we nog niet eens over het dossier Andre Onana gehad, of over coronagate, of over Ten Hags consequente weigering om het wispel turige huilebalkje Antony eens - publiekelijk - een schop onder zijn Zuid-Amerikaanse reet te geven. Oftewel: het wordt de hoogste tijd dat Erik als de sodemieter bij een internationale topclub te kent. Enige haast is geboden. Het momentum van Ten Hag kan opeens weer voorbij zijn straks, zo opportunistisch gaan die dingen. Gemiste kansen kunnen we niet gebruiken nu, want zeer waarschijnlijk is Ten Hag de beste Ne derlandse trainer van zijn generatie. Als zelfs de goeroe van Haaksbergen de peilloze leegte achter Louis van Gaal, Guus Hiddink en Ronald Koeman niet opvult, dan moeten we ernstig vrezen dat niemand het ooit nog doet. Gelukkig staat Ten Hag al een tijdje op poleposition bij Manchester United. Het huidige gehannes is de ta bloids nog grotendeels ont gaan, wat gunstig is: in En geland is Ten Hag nog altijd de aanstormende topcoach die Ajax terugbracht aan de internationale (sub)top. United, een topclub die al zó lang in verval is dat het alleen maar Wat wil je nog meer: een topclub die al zó lang in verval is, dat het alleen maar beter kan. Aan een stoomcursus Engels in het nonnen klooster ontkomt hij niet, natuurlijk, en om hier alvast met lichte tegenzin Coldplay te citeren: 'No body said it was easy.' Maar makkelijk was het bij Ajax ook niet per se. Er zijn nog wat parallellen: ook Ajax was vóór Ten Hag vaak een club op een dwaalspoor. Ook bij Ajax ging het jarenlang over van alles, en pas daarna over voetbal. Ook bij United krijgt Ten Hag straks rugdekking van een nieuw ingerichte clubleiding. Langer bij Ajax blijven is geen serieuze optie meer. De cyclus nadert zijn einde, de citroen is uit geperst, voor Ten Hag valt te hopen dat er nog een paar kampioensdruppeltjes in zitten. Morgen winnen van Feyenoord zal vast geen probleem zijn. Ajax wint al zijn Klassiekers in Am sterdam, en daarna is het interlandbreak, ideaal voor een geheime meeting op een geblindeerde hotelkamer. Rondmaken die hap, voor het te laat is. VOETBAL Oproep Buitink KNVB gunt ADO tijd Ajax moet zich terugvechten na de misschien wel grootste teleurstelling van het seizoen, Feyenoord daarentegen begint morgen aan de Klassieker als overtuigende kwartfinalist in de Conference League. Contrasterende gevoelens vooraf. De Rotterdammers zien meer dan ooit kansen in de Arena. Maar, zo weten ze ook in de Kuip, daar is tegelijk al heel lang niet gewonnen. Ten Hag hanteert na grote wed strijden een 24-uur-regel, hetgeen inhoudt dat spelers een dag krij gen om een zware uitschakeling of grote triomf te verwerken. Na het pijnlijke verlies tegen Benfica had den zijn spelers iets langer nodig, constateerde ook de coach. ,,Het is duidelijk dat dit een teleurstelling is die hard aankomt, maar een sportman raapt zich bij elkaar en vecht zich terug. We hebben het achter ons gelaten." Hoe zorg je dat zo'n kater niet doorwerkt naar, in dit geval zelfs een mogelijk cruciaal, treffen met aartsrivaal Feyenoord? Club en speler hebben daar ervaring in. Drie jaar geleden was de pijn nog groter toen Ajax op een paar tellen van de CL-finale strandde. Een paar dagen later werd tegen FCUtrecht, ondanks een vroege tegengoal, een grote stap naar de titel gezet (4-1). ,,Ik denk dat we het destijds goed gemanaged hebben", stelt Ten Hag. ,,De spelers reageerden goed. Dat gevoel hadden we nu ook. We zijn het op dezelfde ma nier aangevlogen. Dus als we het zelfde resultaat boeken tegen Fey- Je wilt zo snel mogelijk weer in de positiviteit komen enoord, zijn we heel blij." Veel praten was ook deze week weer de beste methode volgens Ten Hag. ,,Je kijkt naar hoe het team en spe lers afzonderlijk de teleurstelling verwerken. Op basis daarvan ga je de juiste acties ondernemen." Ten Hag nodigde, gelet op de hi- erarchie, ook meerdere spelers te gelijk uit. ,,Groepsgesprekjes zijn daar ook onderdeel van. Je pro beert de stemmingen te peilen en richting te geven hoe we verder gaan. Dat heb ik gedaan. Je wilt zo snel mogelijk weer in de positivi- teit komen. Daarbij neem je ook mee wat goed was. Tegen Benfica hebben we ook veel goed gedaan." Van verhoogde druk is na het Europese debacle geen sprake, ook niet nu titel, het directe CL-ticket en de bijbehorende jackpot geen vanzelfsprekendheid meer zijn, meent Ten Hag. ,,Daar verandert niks aan. Dat moeten we elk jaar en dat hadden we ook gemoeten als we dinsdag hadden gewon nen." De oefenmeester kreeg tot slot nog de vraag of het crisis is als ook Feyenoord te sterk blijkt en PSV, dat zich op twee punten afstand bevindt, de koppositie kan over nemen. Zoals gewoonlijk ging Ten Hag niet in op mogelijke doems cenario's. Of de vraag dan na de Klassieker gesteld moest worden, vroeg de verslaggever. ,,Dat hoop ik niet", besloot de coach lachend. - Johan Inan ZATERDAG 19 MAART 2022 GO Y @SjoerdMossou beter kan Manchester United lijkt me in veel opzichten een ideale klus voor Ten Hag. Jong Oranje heeft vier de butanten in de selectie voor de EK-kwalifi- catiewedstrij- den tegen Bul garije en Zwit serland. Erwin van de Looi riep de aanval lers Elayis Tavsan (NEC) en Thomas Buitink (Vi tesse, foto) en verdedigers Jan Paul van Hecke (Black burn Rovers FC) en Milan van Ewijk (sc Heerenveen) voor het eerst op. VOETBAL ADO Den Haag kan in principe het seizoen in de Keuken Kam pioen Divisie afmaken met Giovanni Fran ken (foto) als interim-trainer. Franken be schikt niet over de juiste papieren om als hoofdtrai ner op de bank te zitten, maar de licen tiecommissie van de KNVB geeft hem acht in plaats van vier weken dispensatie. Een Klassieker Ajax moet morgen tegen de aartsrivaal een rampweek zien te verijdelen. Na een aantal wor stelingen in de eredivisie volgde dinsdag de pijnlijke CL-exit tegen Benfica (0-1). Daardoor vond coach Erik ten Hag zich weer ouderwets terug in een rol als troubleshooter. - Erik ten Hag - - - '1 1 rn*~lrn,Jm Mr Noussair Mazraoui blaast de aftocht na het verlies tegen Benfica in de Champions League. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 18