Van Hecke gaat zijn ome Jan achterna De Bert wil als een Italiaan verdedigen c De Vroe, Martens, Bannani en Bakx niet tegen FC Lisse 15 Van Hecke treedt daarmee in de voetsporen van zijn oom, Jan Poortvliet. Die speelde in 1977 in het Deense Aalborg zijn eerste en enige interland voor Jong Oranje. Hij deed dat aan de zijde van onder meer doel man Hans Galjé, John Metgod en Martin Jol. Jong Oranje won met 1-2 van Jong Denemarken. Van Hecke kan volgende week international worden als Jong Oranje zijn eerste wedstrijd van 2022 speelt, op vrijdag 25 maart in Sofia tegen Jong Bulgarije. Op dinsdag 29 maart staat de kraker tussen Nederland en Zwitser land, de nummers 2 en 1 in de EK-kwalificatiegroep, op het programma. Olivier Aertssen maakt voor de eerste keer deel uit van de de finitieve selectie van Oranje on der 18. In Duitsland speelt het team op een drielandentoernooi tegen het gastland en Frankrijk. Op zaterdag 26 maart (aftrap 15.00 uur) is Frankrijk in Frei berg de tegenstander. Twee da gen later wacht in Swieberdin- gen een interland tegen Duits land. De aftrap is die avond om 18.00 uur. Hoek Op bezoek bij Harkemase Boys boekte Hoek afgelopen zaterdag een zwaarbevochten overwinning (1-2). ,,Het was een echte vechtwed- strijd'', zei Rik Impens donderdag na de laatste training. ,,En op dat veld was het moeilijk voetballen.'' De aanvoerder leverde de assist bij de 0-1 van Istvan Bakx, nadat hij een paar dagen eerder ook al trefze ker was geweest tegen VVSB (1-3). Impens zit de laatste weken weer wat lekkerder in zijn vel, nadat de Belgische aanvallende middenvel der een tijdje met zijn vorm wor stelde. Maar in Hoek weten ze: Im- pens komt altijd weer bovendrij ven. Samen met Istvan Bakx en Giovanni Delannoy speelt hij in de rug van centrumspits Steve Schalk wijk, die in Friesland vanafde straf schopstip zijn elfde van het seizoen maakte. Door de zege op Harkemase Boys - de vijfde overwinning in de zes wedstrijden die Hoek in 2022 speelde - kreeg het vertrouwen op nieuw een boost. Toch hielden ze in Hoek ook een beetje een zure nas maak over aan het duel in Friesland, want twee belangrijke krachten vielen geblesseerd uit. Na 71 minu ten kon centrale verdediger Gertjan Martens door een knieblessure niet meer verder, tien minuten voor het einde moest Griffin de Vroe ver vangen worden door Jordi de Jonghe. Martens heeft een blessure aan de knieband, die hem een week of twee zal kosten. Donderdagavond liep hij rondjes, samen met Karim Bannani. De linksback viel bijna twee weken geleden tegen VVSB uit met een hamstringblessure en heeft nog even nodig. Of De Vroe dit seizoen nog in actie kan komen, is de vraag. De betrouwbare doel man heeft de mediale band in zijn knie ingescheurd, toen een aanval ler van Harkemase Boys bovenop hem viel. KNVB beker Op dit moment is nog onduidelijk hoe lang het herstel van De Vroe zal vergen. Istvan Bakx trainde don- Het was een echte vechtwedstrijd. En op dat veld was het moeilijk voetballen derdag mee maar ontbreekt van daag vanwege ziekte. Staelens mist tegen FC Lisse dus vier basisspelers en kan ook niet beschikken over de geblesseerde Steven Smulder en de nog niet fitte Fabian Wilson. Jordi de Jonghe begint voor het eerst deze competitie in de basis. Voor zijn invalbeurt tegen Harkemase Boys had hij op 21 september voor het laatste een officiële wedstrijd gespeeld, in de KNVB beker tegen Stedoco. De kans is groot dat verde diger Jaïr Oosterlen van rechts naar links verhuist. Roycel James vormt in het centrum weer een duo met Alexander Embrechts, Seppe Ver- eecke is waarschijnlijk de rechts back. Ruben de Jager lijkt voorin de meest logische vervanger van Bakx. Na de opmars van Hoek in de eer ste maanden van dit kalenderjaar, bedraagt de achterstand op koplo per FC Lisse precies tien punten. Kan de Zeeuws-Vlaamse derdedi- visionist het gat zaterdag tot zeven punten verkleinen? En dinsdag te gen Sparta Nijkerk de ongeslagen status in 2022 vasthouden? Als het lukt om in deze twee topduels in totaal vier of zes punten te pakken, dan kan Hoek wellicht nog een ge vaarlijke outsider worden. Want na dit tweeluik met FC Lisse en Sparta Nijkerk volgen nog maar liefst veer tien wedstrijden. Jens van der Starre Gertjan Martens en Karim Bannani lijken op korte termijn hun rentree wel te kunnen maken. Maar onder de lat is het nu best wel dun. Nu Jordi de Jonghe weer eerste doel man is, zal Jens van der Starre als back-up fungeren. De 22-jarige doelman traint al het hele seizoen mee met de eerste selectie en zat tijdens het thuisduel met Ter Leede ook al bij de wedstrijdselectie om dat De Jonghe toen afwezig was. GOES Ondanks de nederlaag van vorige week tegen VVSB (0-3) heerst bij Stefan de Bert (22) vooral een ge voel van trots. ,,Ik denk dat iedereen ons al had afgeschreven." Dankzij drie overwinningen in twee weken tijd doet Goes weer helemaal mee in de derde divisie. Dit weekend wacht laagvlieger Ajax. Als (jeugd)speler van PEC Zwolle en Sparta Rotterdam voetbalde Ste fan de Bert meerdere keren op sportcomplex De Toekomst. De ac commodatie is niet alleen de thuis basis van de profs van Ajax. Ook de amateurs werken hun thuiswed strijden af op het voetbalterrein in Duivendrecht. ,,Het is mooi om er weer te spelen. Ik heb in die tijd veel geleerd. Zoiets is niet voor iedereen weggelegd." De Bert is bezig aan zijn tweede seizoen bij Goes. Zijn ploeg bezet nog altijd de voorlaatste plaats in de derde divisie. Die positie houdt aan het eind van het seizoen directe de gradatie in. De achterstand op Ajax bedraagt zes punten. De Ajacieden staan op plek veertien, wat aan het einde van de rit handhaving bete kent. ,,De belangen van deze wed strijd zijn groot", stelt De Bert. Als jeugdspeler in het profcircuit koos de defensieve kracht voorna melijk voor voetballende oplossin gen. Tegenwoordig is dat anders. ,,Het besef is gekomen dat het niet mooi hoeft. In het verleden zochten we steeds de moeilijke oplossing, omdat we altijd wilden opbouwen. Nu schieten we de bal naar voren als opbouwen niet mogelijk is." Gewijzigde tactiek Goes koos er bewust voor om de fensieve zekerheid in te bouwen. De ploeg kreeg te veel doelpunten tegen, veroorzaakt door individuele fouten. Sinds de gewijzigde tactiek heeft De Bert het drukker gekregen. ,,Ik ben meer aan het verdedigen. We zakken in en laten de tegen stander komen. In Italië doen ze dit al jaren op deze manier. Het is ty pisch Nederlands om altijd vooruit te willen." In vier dagen tijd speelt Hoek twee wedstrijden tegen titelkandidaten. Vandaag komt koploper FC Lisse op bezoek, dinsdag is Sparta Nijkerk te gast bij de derdedivisionist. mm- m j^ü hsb I VL ZATERDAG 19 MAART 2022 Voetballer Jan Paul van Hecke uit Arnemuiden is op genomen in de definitieve se lectie van Jong Oranje. De Zeeuwse verdediger van Blackburn Rovers is één van de vier debutanten die bonds coach Erwin van de Looi heeft opgeroepen. Rudy Boogert Zeist Jan Paul van Hecke in het shirt van Blackburn Rovers. Rik Impens, hier na zijn wonderschone doelpunt tegen VVSB, zit de laatste weken weer beter in zijn vel. FOTO KEES KUIJT/ORANGE PICTURES - Rik Impens - Len Wolters H.sv witte-bousseH ASSURANTIËN gV Zonder vier basisspelers begint Hoek aan tweeluik Barry van der Hooft V O: Stefan de Bert (rechts) duelleert met Hoek-spits Steve Schalk wijk. FOTO SJAAK VAN DER SALM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 133