II effeweg.nl Onbezorgd boeken met ons garantiepakket 11 effeweg.nl oF bel 08810 30 800 TINDERMOORD VADER VAN OMGEBRACHTE MIEKE OORT WORSTELT MET SCHULDGEVOEL De Amerikaanse Mieke Oort bouwde in Nederland aan een nieuw hoofdstuk van haar leven. Tot ze via Tinder haar uiteindelijke moordenaar ontmoette. Pa Michael roept andere ouders op alert te blijven. e datum 6 maart, de dag dat Mieke werd vermoord, zal nooit meer uit het geheugen van Michael Oort worden gewist. ,,Als onze kinderen 18, 19 jaar oud zijn, sturen we ze naar de hoge school, of de universiteit en denken we dat ze er klaar voor zijn. Dat ze kleine misstappen zullen zetten, vergissingen zullen maken, maar dat het goed zal komen." Onlangs zat Michael met zijn gezin in een vliegtuig. De as van Mieke in een urn. Het gat dat Mieke achterlaat, is voor altijd en over de hele wereld voelbaar. In Maleisië, het geboorte land van haar moeder. In Nederland, waar de familie van Miekes vader vandaan komt en hij werd geboren. En in Amerika, het land waar Mieke 21 jaar geleden werd geboren en waar haar ouders wonen. Dat het zover is gekomen is allemaal terug te voeren op één Tinderdate. Op de app ontmoette Mieke Thomas R. (27), de verdachte die in de cel zit, omdat hij haar zou hebben gedood en twee van Miekes huisgenoten zou hebben verwond. Er bestaat geen vervanging voor persoonlijk contact. Dat moeten we onthouden R. had zich de afgelopen maanden al als stalker ontpopt, installeerde zelfs stiekem een tracker op haar fiets, zodat hij altijd kon zien waar Mieke was. Ze vertelde er niet veel over, ook niet aan vriendinnen. ,,En op wat ze wel zei, heb ik niet goed gelet. Daar moet ik nu voor altijd mee leven", zegt Michael. Oorts verdriet is groot, als hij ver telt hoe zijn dochter in Leeuwarden eindelijk kon genieten van een écht studentenleven, na die moeilijke coronajaren. Mieke was nog even teruggegaan naar haar ouders in Winchester toen alle lessen online werden gegeven. Het was niet te doen, vanwege het tijdsverschil. Dus zette ze door in Nederland, ondanks het eindeloze thuis studeren, weer een lockdown en het feit dat haar fa milie niet op bezoek kon komen. ,,Als kind was ze verlegen, nu kwam ze tot bloei, in de stad waar voor ze was gevallen toen ze er voor het eerst met haar moeder was gaan kijken. Het was als een droom voor haar, vanaf het eerste moment." Vrienden Je zou kunnen zeggen dat daten, ook via een app, bij dat studentenleven hoort. ,,Maar wie anderen ontmoet via Tinder is niet samen met vrien den, die ook een oordeel kunnen geven. Die kunnen zeggen of het goed voelt. En we vergeten bij jonge mensen dat het brein tot een jaar of 25 nog niet is uitontwikkeld. Dat het nog niet in staat is om alleen verstandige keuzes te maken." Daarop doelt de vader, als hij spreekt over het onterechte vertrou wen waarmee ouders hun kinderen na hun 18de de wereld in sturen. Het is des te meer reden voor familie en vrienden om op elkaar te letten, om elkaar op te zoeken. ,,De pandemie zorgde ervoor dat wij Mieke wel weg konden brengen, maar we konden haar niet bezoeken. Die afstand zorgde ook dat ik niet echt kon zien wat er in haar omging. Zelfdoding, verslavingen: signalen ervan kunnen eerder worden gezien. Er bestaat geen vervanging voor persoonlijk contact. Dat moeten we onthouden." De laatste keer dat Michael zijn dochter sprak, vroeg ze hem of hij okay was. Het zei alles over haar persoonlijkheid. Toen een van Miekes vrienden terminale kanker bleek te hebben, vroeg ze hem mee als date voor het bal dat haar highschooljaren afsloot. Michael weet dat Mieke had gewild dat er iets goeds zou voortkomen uit de tragedie die haar overkwam. Daarom hoopt de vader dat iedereen naar hem zal luisteren. Zorg voor elkaar. En als je in de knoei zit, of ziet dat iemand in de knoei zit, zoek hulp. ,,Als we studenten leren signalen op te pikken, als er een plek is waar ze met die signalen naartoe kunnen, misschien kunnen dan levens worden gered." Geld-terug-garantie* Repatriëringsgarantie' Zekerheid via ANVR en SGR' Aan de oevers van het Lago Maggiore Rondreis Wales Rondreis Kroatië Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust Hoogtepunten van Ierland Boek zonder aanbetaling GO ZATERDAG 19 MAART 2022 'Ze vertelde niet veel en op wat ze wel zei, heb ik niet goed gelet' Carla van der Wal Leeuwarden - Michael Oort, vader van Mieke Mieke Oort kwam volgens haar vader Michael tot bloei in Leeuwarden. privéfoto Ontbjjten diner Vertrek: mei.jun, juf aug, sep, okt Ontbjjten diner Vertrek: apr, mei.jun, aug, sep, okt Ontbjjten diner Vertrek: apr, mei.jun, juf aug, sep, okt Ontbjjten diner Vertrek: apr, mei.jun, juf aug, sep, okt Ontbjjten diner Vertrek: apr, mei.jun, juf aug, sep, okt ANVR ALle fouten voorbehouden. ExcLusieF reserveringskosten, Calamiteitenfonds, consumentenbijdrage SGR en brandstoFtoeslag. *Bekjjk de volledige voorwaarden op www.effeweg.nL/garanties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 11