'Toon Tellegen is fijn voor het slapengaan' \llende ►ISABEL jkVIOLETA I De eeuw van een vrouw O'Van Isabel Allende heb ik alles gelezen. Na Het huis met de geesten heeft ze nog heel veel prachtige histori sche romans geschreven, en haar nieuwe boek Violeta (Wereldbibliotheek 24,99) kun je daar ook onder scharen. Het vertelt het leven van een Chileense vrouw, dat bijna een eeuw beslaat. Allendes werk is altijd politiek geën gageerd, met een feministische inslag. Dat ze al die jaren zo'n hoge kwaliteit kan vasthouden, vind ik knap.' Alfred de Vergetene ©'Radio Popov en de verdwenen kinderen van de Finse Anja Portin (Ploegsma 17,99) gaat over het eenzame jongetje Alfred de Vergetene. Hij wordt onder de hoede genomen van de Club van Senzoren: mensen met een speciaal gehoor voor de zuchten van eenzame kinderen. Het boek draait om eenzaamheid en vriendschap, er zit veel humor in en de taal is prachtig. Een heerlijk verhaal waarin je je helemaal verliest, ook als volwassene.' Veel kleine Youpjes O'Youp van 't Hek staat op het punt zich terug te trekken uit het drukke leven en schreef Een zee van tijd - Handboek voor iedere pensionado (Thomas Rap 22,99). Marije Tolman maakte bij zijn verhaaltjes prachtige ieniemienie pentekeningen, dat zijn dus heel veel kleine Youpjes. Die twee samen maken dit boek tot een feestje. Het is zó grandioos gedaan, en er was nog geen leuk boek over pensioen. Ik denk dat veel lezers zullen gniffelen, ook wie nog niet met pensioen gaat. En het is een cadeautje eersteklas.' Elke dag een eigen verhaal O'De verhalen van de Italiaan Luigi Pirandello, die in 1934 de Nobel prijs voor Literatuur kreeg, zijn nog steeds actueel en totaal niet stoffig. Geluksvogels (Van Oorschot 45) bevat een selectie van tachtig van zijn schitte rende verhalen uit de reeks 'Novellen voor een jaar'. Pirandello schreef een verhaal voor elke dag van het jaar, een project dat door zijn dood in 1936 helaas niet helemaal werd voltooid. Het is een prachtige uitgave, gebonden en gedrukt op mooi papier, en de verhalen werden opnieuw vertaald.' Gevaar van Cliffrock Castle O'De drie eerdere boeken van Josephine Rombouts over haar leven als housekeeper op Cliffrock Castle in Schotland heb ik met plezier gelezen. In dit nieuwe deel, Het gevaar van Cliffrock Castle (Querido 20,99), heeft ze het moeilijk. Ze heeft last van depressies en is ook nog verliefd op de zoon van de kasteelvrouwe en in de ban van een kunstwerk van een Italiaanse schilderes. Dat ze zo met zichzelf in de knoop zit, hebben we in de eerdere boeken nog niet meegemaakt, dus het is interessant hoe zich dat ontwikkelt. Als je hebt genoten van de eerdere delen, zul je dit ook graag lezen.' «ANOEt ANNE DE JAGER (64) van Boekhandel lezen De Vries in Zierikzee tipt vijf topboeken. LEEST ZELF GRAAG 'Historische romans, thrillers en jeugd boeken, maar eigenlijk lees ik alles, ik ben een lettervreter.' VLIEGT OVER DE TOONBANK 'De guilty pleasure-boeken. Van Corina Bomann is net het derde deel van haar Sophia-serie verschenen, Sophia's triomf. Opvallend veel mensen kopen ook deel één en twee, die kennen haar van der werk, maar hebben de eerste delen gemist. OP HET NACHTKASTJE 'Het meest recente boek van Toon Tellegen, De egel, dat ben ik. Hij is een juweel van een schrijver. Ook dit boek staat weer vol kunststukjes die heerlijk zijn om te lezen voordat je gaat slapen.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 118