JEANNETTE VAN BERGEN (63) '"Wat fijn dat er voor jullie ook iets is," zeggen ze weleens over mijn winkels. Alsof we gehandicapt zijn. Maar zoals we allemaal een andere kleur hebben, hebben we ook allemaal een andere maat. Mijn jongste zus had een klein winkeltje in grote kleding. We waren met vier zussen thuis, alle maal zijn we stevig en sprongen we weleens bij in de zaak. Toen mijn zus de winkel in 2002 van de hand wilde doen, nam ik hem over. De standaardconfectie loopt tot maat 48. Onze collectie begint bij maat 44 en gaat tot maat 56-58. Het maakt niet uit of je groot, klein, dik of dun bent; iedereen kan zich prachtig kleden. Maar dan moet de kleding wel voorhanden zijn. Ik heb geageerd tegen de Bavaria- jurkjes tijdens de EK's en WK's. Daar paste nog geen elflarig kind in. Nederlanders zijn een groot volk. Veel vrouwen stappen onzeker onze winkels binnen en vertrekken blij en zelfverzekerd met kleding die ze prachtig staat. Zelf heb ik als meisje weleens afval- shakes gedronken. Ik had maat 38-40 toen ik trouwde. Nadat ik stopte met roken kwam ik kilo's aan. Ik heb meer last van ouderdomskwalen dan van mijn gewicht. Als ik mezelf goed kleed en mijn haar goed zit, voel ik me prima. Tuurlijk zou er wel iets af mogen, maar dat is meer uit gezondheidsoogpunt. Iedereen is mooi zoals-ie is, de binnenkant is belangrijker dan de buitenkant.' MEZZA 35 is getrouwd, heeft twee kinderen en drie kleinkinderen en runt Eigen Wijs, haar winkels in grotematenmode. Maat 52.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 115