HEDDA JANSEN (50) 'Ik heb nooit een dieet gedaan. Mijn ouders stimuleerden me mezelf te blijven. Als kind werd ik gepest. Niet zozeer om mijn gewicht, meer omdat ik een nerd was. Ik had een bril, las boeken voor mijn plezier en vond huiswerk leuk. Toen de tandarts een beugel voorstelde zei ik: als ze mij niet leuk vinden met een spleet tussen mijn tanden, moeten ze dat zelf weten. Dapper, maar ook eenzaam heid bevorderend. En natuurlijk was ik wel degelijk onzeker. Liep ik op mijn zeven tiende in een dikke jas terwijl het 25 graden was. Ik verzoende me er al jong mee dat ik een beetje anders was. Achteraf zie ik op foto's dat ik keurig maat 42 had. Dat voelde toen als maat 52. Nu heb ik echt maat 52 en ik vind het prima. Oké, mijn buik zit me in de weg als ik mijn schoenen aantrek, gelukkig wordt hij minder dik nu ik weer meer beweeg. Ik schuif heus weleens een hele rol Oreo-koekjes naar binnen, maar eet al twintig jaar ook heel gezond. Sinds mijn ongeveertigste denk ik: nu is het mijn beurt. Ik ga naar de sauna en het naaktstrand en vind het niet erg als de buren me in mijn blootje zien lopen. Ieder lichaam heeft wel iets bijzonders. Als ik heel slanke vrouwen sla blaadjes zie rondschuiven op hun bord, denk ik: daar zit vast een heel verhaal achter. Het kan best dat mensen op straat opmerkingen over me maken, maar ik hoor ze niet. Hou van jezelf, aanvaard de ander!' is single en communicatie-zzp'er in de zorg. Maat 52-54. 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 110