De buik zit weleens in de weg maar aan afvallen moeten ze niet denken. Volle vrouwen over hun lichaam: 'Ik ben maar wat trots dat ik mijn heupen kan laten zien CINDY NAARDEN(42) 'Je bent wel een beetje klein voor deze kleding, zeiden ze tegen me tijdens deze fotoshoot. Het was de eerste keer dat ik dat hoorde. Meestal zit kleding net te strak. Ik was lang onzeker. Over mezelf, over mijn lichaam. Timide. In Suriname, waar ik tot mijn studie Sociaal Pedagogische Hulpverlening woonde, noemden mensen me dik. Als volle vrouw word je snel als zwak gezien. De meeste meisjes waren slanker. Pas toen ik ging kickboksen, viel ik af. Ik zag dat ik slank was, maar genoot er helemaal niet van. Tijdens mijn eerste zwangerschap kwam ik weer aan. Soms moet je diep zinken om jezelf terug te vinden. Dat gebeurde na mijn scheiding in 2016. Ik wilde altijd al modellenwerk doen, maar in die wereld draagt iedereen maat S. Ik geloof in de wet van de aantrekking en zo viel mijn oog op een adver tentie waarin plussizemodellen werden gevraagd. Ik vond het doodeng, maar ik ging ernaartoe. Zo belandde ik in de wereld van trotse, zelfverzekerde curvy vrouwen. Daar haalde ik zoveel kracht uit. Ik dacht eindelijk: dit is mijn lichaam en ik rock het. Rilana Margarita - zij is Miss Top of the World Plus Size 2020 - en ik runnen nu de Curves Academy. Daar zijn we vooral bezig met self love, self confidence en empowerment. Naast slankere modellen mogen volle modellen er eindelijk ook zijn. Ik heb niet langer de ambitie slanker te worden. Als ik ergens binnenloop, ben ik maar wat trots dat ik mijn heupen kan laten zien.' is moeder van drie kinderen (13, 9 en 5), heeft een vriend, werkt in de GGZ, is model en coacht volle vrouwen. Maat 44-46.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 108