ABGH: 'Met iedereen praten, maar niet met Forum' Senioren én starters opgelet: er zit iets aan te komen 6 Je bent jong en je wilt in Sluiskil wonen. Nou, dan is er goed nieuws op komst. Er worden over een tijdje starterswoningen gebouwd in het Kanaaldorp. Wateroverlast. Ar beidsmigranten in goedkope wo ningen. De leef baarheid die ach teruitgaat. Vieze geurtjes. Nee, als Sluiskil in het nieuws komt, is het meer dan eens niet al te florissant. Maar er zijn ook lichtpuntjes. Het pontje over het kanaal kan dankzij de tomeloze inzet van vrijwilligers nog jaren blijven varen. En in het centrum van het dorp wordt drif tig gebouwd voor Sluiskillenaren die in hun eigen dorp graag in een appartement willen wonen. Wet houder Frank van Hulle onthulde gisteren op die plek een eerste steen om te vieren dat de opleve ring van tien seniorenapparte menten er aan zit te komen. De term 'eerste steen' klopt ei genlijk niet, want de bouw op de plek van de voormalige Antonius- school is al lange tijd in volle gang. Rond de zomer kunnen de eerste bewoners naar Villa Antonius ver huizen. En voor wie nog twijfelt, er zijn er nog twee te koop. ,,Wil- len we jonge mensen in onze streek houden, dan moeten we bouwen'', zei Van Hulle. ,,Het is geruststellend dat de nieuwe mi nister van volkshuisvesting, Hugo de Jonge, dit ook inziet.'' In zijn toespraak aan de toekom stige bewoners van Villa Antonius vertelde Van Hulle er niet bij dat Sluiskil op dat vlak binnenkort op zijn wenken wordt bediend. Waar Villa Antonius zich vooral richt op vijftigplussers die Sluiskil graag trouw blijven, zijn er iets verderop in het dorp plannen voor een heel andere doelgroep. Starters, oftewel de jongeren die het ouderlijk huis verlaten en in Sluiskil willen blij ven. Of er juist vanuit een andere plaats graag naartoe verhuizen. Starterswoningen De Ark Fluvium Vastgoed heeft een plan op het terrein van de protestantse kerk De Ark aan de Louisastraat. De vastgoedontwikkelaar kocht de kerk recent aan, vertelt Adri Diele- man van Fluvium. ,,We gaan er zo'n tien eengezinswoningen bou wen voor starters. Ik zeg dat expli ciet, omdat wij willen voorkomen dat er bijvoorbeeld arbeidsmigran ten in komen wonen. We gaan no- tarieel regelen dat per adres maar één gezin mag zijn ingeschreven. Een woning verhuren kan, maar dan ook aan één huishouden.'' Eerder deed Fluvium al een soortgelijk project aan de School- Willen we jonge mensen in onze streek houden, dan moeten we bouwen laan in Biervliet. De bedachte wo ningen in Sluiskil zien er ook zo uit. ,,We doen het bewust op deze manier, omdat er in Sluiskil na tuurlijk best iets aan de hand is. Dit project kan de kwaliteit van het dorp echt ten goede komen. De prijzen van woningen rijzen op dit moment de pan uit, maar echt: voor een starter met een goed sala ris of tweeverdieners met een nor maal inkomen zijn deze woningen straks goed betaalbaar'', vertelt Dieleman. ,,Inwoners van Sluiskil krijgen een maand de tijd om in te schrijven, voordat de verkoop via alle andere kanalen begint.'' Wan- neer de inschrijving start, is nog niet bekend. Medio september De woningen hebben drie slaap kamers en de mogelijkheid op zol der twee extra kamers te maken. Er zijn nog activiteiten in de kerk, dus moet Fluvium nog even wach ten. Dieleman: ,,Medio september kunnen we aan de slag. Wij zijn ervan overtuigd dat dit een impuls voor Sluiskil is. Er is absoluut vraag naar starterswoningen in het dorp. Als wij dit niet zouden doen, zou Sluiskil er weer een leegstaand gebouw bij hebben.'' ABGH is dan wellicht de grootste gebleven in Hulst, de winnaars wa ren in principe FvD en D66 die beide vanuit niks één zetel haalden. De VVD was de grootste verliezer en halveerde, ze gingen van twee zetels naar één. Dat ABGH-lijst- trekker Jean Paul Hageman (goed voor 1099 stemmen, de meeste op een persoon) niet om de tafel wil met Forum, is bij lijsttrekker Fred Walravens niet best gevallen. ,,Dan sluit je dus 527 Hulstenaren uit. Voordat er één woord is gesproken." In het politieke landschap van Hulst is op partijniveau niet heel veel verschoven. AbGH bleefgelijk, evenals het CDA (vier zetels), Groot Hontenisse-Hulst (drie), PvdA (twee) en HulstPlus (twee). Een co alitie zoals die er de afgelopen vier jaar lag (ABGH, CDA, PvdA en VVD) ligt nu, door het verlies van de VVD, niet meer voor de hand, hoewel Hageman zeer tevreden is wat er de afgelopen vier jaar is be reikt. HulstPlus wil héél graag een wethouder leveren. Daar maakte lijsttrekker Jos van Eck (goed voor 491 stemmen) de laatste tijd geen geheim van. Groot Hontenisse-Hulst zou in principe een mooie partner zijn, maar het botert al jaren niet echt lekker tussen beide partijen. Bo vendien is momenteel nog niet be kend wie er naast Frank van Dries- sche en Paul van Kerckhoven als derde namens GHH in de raad komt. Zowel Luc Mangnus (de nummer drie op de lijst) als lijstdu wer Tom Willaert haalde precies hetzelfde aantal stemmen: 167. In een loting wordt volgende week be paald wie op het pluche mag. Van het CDA komen de eerste vier op de lijst netjes terug, al kreeg de nummer drie van de lijst (Karel Martinet) 35 stemmen meer dan de nummer twee, Piet van de Kerk- hove. Ook Carry Nijskens zien we terug. Lijsttrekker Denis Steijaert harkte 639 stemmen binnen. De eerste zeven op de lijst van ABGH komen er ook allemaal in, al wisse len er een paar stuivertje. Lijstdu wer Fons Dobbelaer, had bij vol- We hebben afgesproken dat ik toch de raad in ga doende voorkeursstemmen nog wel een rondje gewild, maar redde het niet. Ook de PvdA komt met hun voorkeurstwee in de raad; Rob Lambert (507 stemmen) en Jessica van Sikkelerus. Clen de Kraker (VVD) moet de kar nu in zijn eentje gaan trekken. Dat geldt ook voor nieuwkomer Fred Walravens van Forum en voor D66, maar daar werd lijsttrekker Pieter de Bruijn voorbijgestoken door zijn nummer twee, Margie Nijs, die 46 stemmen meer haalde. Toch gaat De Bruijn de raad in en niet Nijs. De Bruijn: ,,Dat hebben we samen zo besproken." VRIJDAG 18 MAART 2022 VL 'Dit is een impuls voor Sluiskil' Raymond de Frel Sluiskil Ingmar Vermeulen van Vermeulen Makelaardij (l) en wethouder Frank van Hulle bij de eerste steen van Villa Antonius in Sluiskil. FOTO ANNE HANA - Frank van Hulle, wethouder Algemeen Belang Groot Hulst (met 7 zetels de grootste geble ven) mag bij de formatie aan de knoppen draaien. Ze willen met iedereen in gesprek. Behalve met Forum voor Democratie. - Pieter de Bruijn, haalde 46 stemmen minder dan nummer twee Margie Nijs - Sheila van Doorsselaer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 62