Een liedje, een dansje en een pannenkoek: scholieren trakteren bewoners van Cederhof Verstoort visfuik jouw duik? Meld het! Lokale verkiezingen 6 De leerlingen van de Moolhoek trakteerden bewoners van Cederhof gisteren voor Nationale Pan nenkoekendag. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN KAPELLE Natuurlijk, PvdA/GroenLinks heeft de verkiezingen in Goes gewonnen. Maar wie de uitslag bestudeert, moet concluderen dat Nieuw Goes veruit de beste prestatie heeft geleverd. Rob Paardekam Goes Met vijf zetels werd de nieuwe combi PvdA/GL de grootste partij. Maar op de keper beschouwd, de den ze het niet veel beter dan vier jaar geleden, toen PvdA en Groen Links nog los van elkaar meededen. De PvdA haalde toen 1540 stem men en GroenLinks 1493. Dat wa ren er samen dus 3033. Als combi natie haalden ze dit jaar 3090 stem men. Een schamele plus van 57. Dat terwijl er ruim duizend SP-stem- men voor het oprapen lagen, omdat die partij niet meer meedeed. Nieuw Goes Dan deed Nieuw Goes het heel wat beter. Die partij wist 1100 kiezers meer achter zich te scharen dan in 2018 en lijkt dus zo'n beetje alle SP-stemmen te hebben binnenge haald. Ook vier jaar geleden ging de winst van Nieuw Goes, dat toen de buteerde met drie zetels, al ten koste van de SP. De socialisten ver loren toen twee van hun drie zetels. Vanwege hun gigantische stem- C Drie jaar geleden debuteerde Nieuw Goes met drie zetels in de gemeenteraad. Woensdag werd de partij bijna de grootste menwinst kun je Nieuw Goes ge rust de grote winnaar van de ver kiezingen van dit jaar noemen. Ze haalden maar 111 stemmen minder dan PvdA/GL, dus bijna werden ze ook daadwerkelijk de grootste. Het verhaal van Nieuw Goes heeft veel weg van een sprookje. Drie jaar geleden verraste de partij vriend en vijand door vanuit het niets met drie zetels in de gemeen teraad te komen. Drie jonge twinti gers kwamen op het pluche te zit ten. Door de afgelopen vier jaar veel van zich te laten horen en een sterke campagne te voeren, werden ze woensdag dus bijna de grootste partij. Dat de vrijgekomen SP-stem- men zijn binnengehaald, is niet heel verwonderlijk, want Nieuw Goes heeft zich nadrukkelijk een sociaal profiel aangemeten. Dat de partij als enige in Goes kritisch is op bijvoorbeeld de komst van een nieuw azc hielp wellicht ook. Nieuwe coalitie Door het verlies van het CDA (van vijfnaar vier zetels) is de coalitie z'n meerderheid kwijt. VVD en SGP/ CU behouden vier zetels en dus hebben ze er samen nog maar 12 van de 25. Goes krijgt dus sowieso een andere coalitie. Voor het CDA is de uitslag toch een kleine mokerslag. De partij was deze eeuw bijna altijd de grootste in Goes. Alleen in 2006 werd ze verslagen door de PvdA. Dat het CDA na woensdag de derde partij van Goes is, moet pijn doen. Door de uitslag zijn werkelijk al lerlei combinaties nu mogelijk. De drie huidige wethouders willen al lemaal graag doorgaan, maar gezien de uitslag is het zeer de vraag of CDA, VVD en SGP/CU straks alle drie nog deel uitmaken van de coa litie. PvdA/GL gaat nu een informa teur zoeken. Het is vandaag Nationale Pannenkoekendag, maar daar wilden ze in Cederhof niet op wachten. Dus was het daar gistermiddag al feest. Met entertainment van leerlingen van de Moolhoek. ,,Ik vond het hartstikke leuk", zegt mevrouw Van Hecke als zij twee keer naar het pannenkoeklied heeft geluisterd. ,,Het is een hele prestatie dat ze dat lied uit hun hoofd kennen. En dan ook nog een dansje erbij, heel erg knap hoor." Het is donderdagmiddag een drukte van jewelste in de binnen tuin van Cederhof in Kapelle. De kinderen van groep 6 van De Moolhoek trakteren de bewoners van Cederhof op een lied met een dansje. ,,Wij zijn een sport- en beweegschool", legt meester Jacco Ros het bezoek uit. ,,Tussen- door en ook tijdens de lessen be wegen we veel, dat bevordert de concentratie. Wat we hier doen, sluit mooi aan bij onze doelstel lingen." Mevrouw van Hecke geniet van haar pannekoek. Wat we hier doen, sluit mooi aan bij onze doelstellingen - Jacco Ros, onderwijzer De Moolhoek Voor de bewoners van Ceder hof is het in ieder geval een leuk extraatje. ,,Ik vond het veel te kort", roept mevrouw Van de Pa rel. Zij klapte enthousiast mee met het lied. ,,Ik heb zelf ook voor de klas gestaan, in Kruiningen. Maar dat was bij de kleuters, hoor." Vier emmers beslag Al die tijd staat kok Patrick Speel man op zijn kookplaatje pannen koeken te bakken: ,,In totaal wor den dat er een stuk of 180 denk ik. Zestig voor de vluchtelingen die hier wonen en nog eens 120 voor de bewoners. Ik heb vanmorgen vier emmers met beslag gemaakt." De activiteit is tot stand geko men door de leerlingen van De Linge, vertelt activiteitencoördi natrice Mareille Mulder. ,,Die hebben ons opgegeven bij de Na tionale Pannenkoekdag. Daar naast hebben ze ook nog die mooie slingers gemaakt die hier nu ophangen. Leuk hè!" - Willem Adriaansens VLISSINGEN Duikers die last ondervinden van een visfuik kunnen vanaf nu een klacht indienen bij het meldpunt van de Nederlandse Onderwatersport Bond (NOB). Ook beroepsvissers kunnen te recht bij het meldpunt om schade te melden aan visfuiken bij duikplekken. Naar verwachting zal het meld- punt beter inzicht geven in de omvang van de schade aan vis- fuiken. Na het seizoen volgt een evalu atie. Schouwersweg 7, Heinkenszand 0113-564000 binnenuit.nl Register beroepsbeoefenaren individuele gezondheidszorg (BIG-register) VRIJDAG 18 MAART 2022 BE Grootste winnaar is Nieuw Goes CIBG Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport Bij de voormalige inschrijving van de heer C. Willemsen te Poortvliet in het register van verpleegkundigen met BIG-nummer 09925966430 is per 11 maart 2022 aangetekend dat bovengenoemde zorgverlener het recht is ontzegd om zich opnieuw in te schrijven in het BIG-register. De ontzegging van het recht tot wederinschrijving is opgelegd vanwege grensoverschrijdend gedrag. Meer informatie: www.bigregister.nl. 1, woonexperts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 60