Gratis lezing over het testament en levenstestament in Middelburg 7 c Oppositiepartijen HVV, SGP en VVD hebben samen krappe meerderheid Erfrechtplanning De Veerse kiezers hebben gesproken en zorgen ervoor dat de 'oude' oppositiepartijen HVV, SGP en VVD nu samen een krappe meerderheid van tien zetels hebben. De 'oude' coalitie van CDA, DTV en PvdA/GL gaat terug naar zeven ze tels. Vergeleken met de vorige ver kiezingen verliest PvdA/GL twee van de vijfzetels en de andere twee leveren er elk één in. Daarbij moet wel opgemerkt worden dat PvdA/ GL, ondanks dat forse verlies, qua stemmenaantal de tweede partij blijft. DTV was door de afsplitsing van Stijn van Kervinck (nu HVV) al twee jaar geleden terug gegaan van drie naar twee. De nieuwe gemeen teraad telt nu acht fracties want ook D66 en de CU haalden genoeg stemmen voor elk één zetel. Prestatie HVV levert een prestatie van for maat door drie zetels te behalen tij dens de eerste verkiezingen waar aan ze meedoet. En de VVD houdt er ook drie, terwijl toch vele libera- len vreesden dat de nodige stem mers zouden overstappen naar HVV. De vier zetels van de SGP wekken geen verbazing. Die partij heeft een trouwe aanhang. Dat bleek woens dagavond laat toen de uitslag van bijvoorbeeld het stembureau in Meliskerke werd gepresenteerd. Daar scoorden alle anderen mini maal, maar haalde de SGP een mon steroverwinning met maar liefst 71,8 procent van de stemmen. Het verlies van de 'oude' coalitie kwam hard aan. Op zo'n verlies hadden de drie partijen niet gere kend. Maar ze hadden zich niet po pulair gemaakt met maatregelen als het fors verhogen van de gemeente lijke belastingen en het invoeren van het betaald parkeren langs de kust. Vooral dat laatste stuitte op veel onbegrip. Meer dan vijftig in dividuen en organisaties vroegen tevergeefs via allerlei inspraakmo menten om lagere tarieven en uit stel. Gezien de uitslag lijkt het erop dat 'parkeren' heeft bijgedragen aan de winst van HVV en het verlies van de coalitiepartijen. In Zoute- CNormale parkeertarieven' lijken bij te dragen aan verkiezingswinst van HVV en het verlies van de coalitiepartijen lande bijvoorbeeld haalde die partij met de belofte van 'normale par keertarieven' maar liefst 33,7 pro cent van de stemmen. Verbreding Zoals eerder gezegd, HVV, SGP en VVD kunnen een coalitie vormen want ze hebben samen een meer derheid. Dat zit er voorlopig echter niet in want woensdagnacht lieten heel wat politici weten dat een nieuwe coalitie moeten steunen op een breed draagvlak in en buiten het gemeentehuis. Ze willen af van de 10-9 verhouding die de afgelo- pen jaren medebepalend was voor de slechte verhoudingen en ver lammend werkte. Zeker Jaap Melse, de lijsttrekker van SGP, benadrukte dat verbreding heel belangrijk is. Hij wilde echter geen namen noe men van partijen waarmee hij graag wil samenwerken. ,,Wij slui ten niemand uit." HVV doet dat wel. Die partij liet voorafgaand aan de verkiezingen weten niet samen te willen werken met DTV en niet in een college wil zitten met PvdA/GL-lijsttrekker en wethouder Chris Maas. Terwijl PvdA/GL met haar drie zetels toch de partij is die voor de noodzake lijke verbreding van de coalitie en het draagvlak kan zorgen maar ook niet van plan is Maas te laten vallen. Stijn van Kervinck liet woensdag nacht weten dat de blokkade rich ting Maas niet echt absoluut is. ,,Er is een uitnodiging uitgegaan om een kop koffie te drinken." Daar mee gaf hij aan dat er misschien mogelijkheden zijn er samen toch uit te komen. Want hij weet ook, HVV is niet absoluut nodig om een coalitie te vormen. Gezien de uit slag is er in namelijk nog heel veel mogelijk. De recente geschiedenis leert dat in Veere verrassingen niet zijn uitgesloten. Advertentie WA VRIJDAG 18 MAART 2022 In politiek Veere is veel mogelijk Blijdschap bij Hart voor Veere: (vlnr) Marcel Steketee, Jaco Duve- kot, lijsttrekker Stijn van Kervinck en Patrick Sins. foto emile calon Emile Calon Domburg Erfrechtspecialist Kelly Boermans geeft dinsdag 29 maart om I3:00uur een gratis lezing in ZB Bibliotheek Middelburg. We denken liever niet aan de dood. Toch willen we alles goed geregeld hebben voor onze nabestaanden. Een testament kan daarbij helpen, maar wordt vaak uitgesteld. Herkenbaar? "Het is duur en ingewikkeld, dat doen we volgend jaar wel". Minder kopzorgen en kosten Een waterdicht testament zorgt ervoor dat zaken goed geregeld zijn én het bespaart uw nabestaanden zorgen, belasting en eigen bijdrage in de zorg. Zo was er laatst nog een Nederlander die dankzij een testament 80.000 euro bespaarde. De adviseurs van Erf rechtplanning weten als geen ander hoe ook u op legale wijze de fiscus te slim af kunt zijn. "Meer dan 11 miljoen Nederlanders hebben geen testament, en veel testamenten zijn verouderd", weet Kelly Boermans, me de-eigenaar van Erf rechtplanning. Zo is het sinds 2010 door een wetswijziging vaak fiscaal gunstig om de kinderen én klein kinderen te laten erven. Regelmatig wordt de maximale vrijstelling voor de erfbelas- ting - 21.282 euro - aan de kleinkinderen toebedeeld. Dit gaat echter wel ten koste van de erfenis van de kinderen. Spaarrekening of afbetaalde woning Kelly Boermans: "Ook is de eigen bijdrage in de zorg sinds 2013 onder meer afhan kelijk van het vermogen. Een groot aantal testamenten is daar niet op aangepast." Bij aanwezigheid van spaargeld of wanneer de woning is afgelost, is het verschuldigde bedrag hoger dan wanneer er niets op de bankrekening staat of afgelost is. Hoe meer vermogen, hoe meer u betaalt aan eigen bijdrage in de zorg. Dit kan snel oplopen tot 2.400 euro netto per maand. Om nog maar te zwijgen van het hoge bedrag aan erfbelasting dat erfgenamen vaak moeten betalen bij een praktisch af betaalde woning. Gelukkig kunnen al deze kosten beperkt worden met een goed testament. Levenstestament groeit in Nederland Naast een testament, kiest ook een groei end aantal Nederlanders voor een leven stestament weet Boermans. "In een leven stestament is vastgelegd hoe de zaken geregeld moeten worden als iemand dit zelf niet meer kan. Bijvoorbeeld bij demen tie of een beroerte. Er staat bijvoorbeeld in wie zich over de financiën buigt, wie be slissingen neemt bij medische kwesties en wat er met de huisdieren gebeurt." Omdat een groot percentage van de Nederland se bevolking niet weet wat verstandig is of helemaal geen testament heeft, geeft Erfrechtplanning gratis lezingen om u te behoeden voor de negatieve gevolgen van geen of een verouderd testament. Kosteloos informatie inwinnen Wilt u ook weten of uw testament wa terdicht is en of u kunt besparen op de eigen bijdrage in de zorg en erfbelasting? Meld u aan voor de lezing op dinsdag 29 maart 2022 om 13:00uur in ZB Bibliotheek Middelburg. .Het adres is Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg. In een comfortabele setting vertelt onze erfrechtspecialist u geheel vrijblijvend wat u moet weten over een goed testament. Bespreekt u deze belangrijke zaken liever 1-op-l? Maak dan een afspraak en Erfrechtplanning komt vrijblijvend en kosteloos bij u thuis om de mogelijkheden te bespreken. Wilt u zich eerst oriënteren, vraag dan de gratis brochure aan via www.erfrechtplanning.nl Kelly Boermans Lezing bijwonen? Wees zeker van uw plek en meld u telefonisch of via onze website aan voor de lezing. 085 - 303 76 87 www.erfrechtplanning.nl de erfrechtspecialist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43