Serie Mocro Maffia staat nog steeds bovenaan de hitlijsten V 3,4,6 of 8 dagen Mooi Sauerland 33 EN DE NATUUR WORDT VERBEELD IN DIERENTUIN ARTIS Mocro Maffia krijgt een vijfde seizoen op Videoland. Gisteravond keken cast, makers, fans en genodigden naar de laatste aflevering van de misdaadserie. Voor het publiek begon het slot om middernacht. Mocro Maffia tikte vorige week de 50 miljoen streams aan in Nederland. In de serie draait het om het gevecht tussen twee bendes, die van Romano (Mandela Wee Wee) en Jaouad 'De Paus' (Achmed Ak- kabi), waarbij de jonkies het 'vak' snel leren. Het eerste sei zoen verscheen in oktober 2018 en sloeg vanwege de on-Nederlandse hardheid in als een bom. Inmiddels is Mo cro Maffia in acht landen te zien, waaronder Frankrijk, Duitsland, Japan, Indonesië en België. Het derde seizoen won een Gouden Kalf voor Beste Serie, werd genomineerd voor een Gouden Televizier-Ring en won vorige week nog een #VideoAward voor Beste Video On Demand. Achmed Akkabi is sinds het eerste seizoen creative produ cer van de serie. Voor het vijfde seizoen draagt hij deze rol over aan Victor D. Ponten, die vanaf de tweede reeks be trokken is als regisseur en schrijver. ,,Ik had nooit durven dromen dat er ooit een seizoen 5 zou komen van deze serie, de dank gaat uit naar iedereen die hieraan heeft meegewerkt. Victor zal het stokje van mij overnemen, zodat de cirkel mooi rond is. Bij seizoen 1 werd ik immers zelf inge bracht als nieuwe creative. Ik Het sloeg vanwege de on-Nederlandse hardheid in als een bom blijf wel betrokken als één van de schrijvers'', aldus Achmed Akkabi. Victor D. Ponten: „Mocro Maffia is al vier seizoenen een rijk universum vol interes sante personages en verhaallij nen en een platform geweest voor nieuw talent, zowel voor als achter de camera. Ik kijk er naar uit om met cast en crew het succes als serie en als lan- ceerplatform voor talent nog groter te maken.'' LandhoteL Gödeke in Lennestadt-Burbecke, Duitsland Boek nu op pzc.nl/vt2229 familie volgt. Driessens: ,,We vinden het interessant te kijken wat een ro bot straks definieert als de essentie van het diertje. Als bezoekers een foto maken van zo'n beestje, wachten ze rustig tot ze het midden in beeld hebben. Maar deze robot heeft geen voorkennis over licht, donker, kleur of rondingen. Hij maakt het allemaal voor het eerst mee en verwerkt het door de gemaakte foto's samen te smeden tot zijn eigen impressie. Mis schien ziet hij wel iets heel anders dan wij mensen.'' Verstappen en Driessens tronen hun zelfstandig denkende dierenob- servator de komende weken ook nog mee naar de gemeenschap mandril len, de sternkolonie en het kleine ge zelschap steenbokken. De kunste naars maakten zelf hun selectie. ,,We streefden naar diversiteit", zegt Ver stappen, ,,maar we hadden ook an dere eisen. Beweeglijkheid, bijvoor beeld. Een krokodil ligt bijna de hele dag stil, dat is voor The Spotter niet zo interessant. We dachten aanvan kelijk aan de zebra's, maar die bleken met te veel andere dieren, zoals giraf fen en koedoes, in hetzelfde verblijf te wonen. Daarvan zou de robot in de war raken.'' relse, bijna overstemd door het pa- ringsgekrijs van de niet ver van de stokstaartjes wonende pauwen: ,,Hij wil een auto bouwen die geen enkele schade aan de natuur veroorzaakt tij dens het maakproces. Of dat lukt, is vraag twee, maar het proces is inte ressant. In Artis hoopt hij de carros serie te fabriceren van door ons ge snoeide wilgentakken. Bezoekers kunnen helpen met vlechten.'' The Spotter Bij het werk van Driessens Ver stappen is voor die bezoekers vooral de rol van toeschouwer weggelegd. Maar dat geldt eigenlijk, blijkt ter plekke, terwijl de stokstaartjes zich languit installeren in de voorjaars zon, ook voor de twee kunstenaars zelf. Ze zorgen vooral dat de robot, die ze The Spotter hebben gedoopt, ongestoord zijn werk kan doen. Het duo ontwierp The Spotter zelf en voorzag hem van een dosis kunstmatige intelligentie, een reeks algoritmes en een roterende ca mera, die nu vanaf een statief nauwge zet de bewegingen van de stokstaartjes- 28% PC VRIJDAG 18 MAART 2022 Dennis Jansen Taxi (gespeeld door) Iliass Ojja in Mocro Maffia. FOTO VIDEOLAND Het Sauerland, zo dichtbij en zo anders. Welkom in dit paradijs voor de buiten mens: Landhotel Gödeke ligt op het kruispunt van drie natuurparken Rothaarge- bergte, Ebbegebirge en Homert. Geniet van de vele wandel- en fietsroutes in de regio. En dat op slechts drie uur rijden van Utrecht. Start de auto maar vast! Inhoud arrangement: Prijzen p.p. per arrangement: 2, 3, 5 of 7x overnachting met ontbijt 3 dagen - van 69,- tot 79,- 2, 3, 5 of 7x driegangen keuzemenu 4 dagen - van 99,- tot 109,- welkomstdrankje koffie met gebak 6 dagen - van 159,- tot 169,- gratis wifi, parkeren eninfo over de regio 8 dagen - van 209,- tot 229,- Prijzen zijn o.b.v. een tweepersoonskamer, Incl. toeristenbelasting en excl. €20 boekingskosten. Toeslag één persoonskamer: 10 pppn. Kinderkorting, bij twee volbetalenden op de kamer: max. 2 kinderen van 0 t/m 5 jr, 100% en max. 2 van 6 t/m 11 jr, 75%. 301 km vanaf Utrecht. WEBSHOP KEURMERK I VEILIG EN BETROUWBAAR De kunstenaars tussen de stokstaartjes in dierentuin Artis. FOTO'S LIN WOLDENDORP Machine Wilderness, t/m 24 juni, Dierentuin Artis, Amsterdam TOT WEL KORTING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 33