m kwijt wat het heeft opgebouwd Feyenoord naar Arena met clubrecord en ticket kwartfinale ECL ■m m Vitesse neemt waardig afscheid van Europa 29 Ê&Jmi PSV stond er gisteren op een moment dat het alles of niks was. En hoe. De Eindhovenaren speelden FC Kopenhagen helemaal zoek en gaan na een overtuigende 4-0 overwinning naar de kwartfinales van het toernooi om de Conference League. Kopenhagen Op voorspraak van PSV-trainer Ro ger Schmidt kwamen Mario Götze en Eran Zahavi anderhalfjaar gele den naar Eindhoven. Gevestigde namen in het internationale voet bal, zeker de Duitse wereldkampi oen van 2014 natuurlijk. Tot nu toe was hun bijdrage in het PSV-shirt nog niet van dien aard dat een ver trek na dit seizoen voor veel wee moed zou zorgen. Gisteravond was het duo dan ein delijk enorm belangrijk voor PSV en ook nog op een moment dat het er écht om ging. PSV wilde per se op drie fronten blijven strijden en door naar de kwartfinales van de Europa Conference League. Na de 4-4 tegen FC Kopenhagen in Eind hoven was er bij de achterban van PSV nogal wat schrik voor de De nen, maar niet bij Schmidt. Hij zei daags voor het duel dat zijn team de aanval zou zoeken en hield woord. Onder aanvoering van dirigent Götze was PSV al snel heer en meester in het sfeervolle Stadion Parken, waar de thuisfans met striemende fluitconcerten en woeste mondelinge bijdragen pro beerden hun team te ondersteunen. Qua mentaliteit viel er op FC Ko penhagen weinig aan te merken, maar de Denen vielen voetballend door de mand. Götze was een li mousine tussen goedwillende Eu ropese middenklassers, die geen antwoord hadden op de snelheid waarmee PSV het balletje rond liet gaan. De Eindhovenaren voelden zich al snel gesterkt door een goal van Zahavi, die keeper Karl-Johan Johnsson met een snel schot totaal wist te verrassen. De sluitpost zag C Gisteravond was het duo Zahavi en Götze eindelijk enorm belangrijk voor PSV, op een moment dat het er echt om ging er bij die treffer absoluut niet goed uit, maar dat was ook de verdienste van de Israëliër. Hij schoot zo blik semsnel de voorzet van Götze bin nen dat er verwarring bij de doel man was. PSV gaf daarna wel wat corners weg, maar open kansen kwamen er voor FC Kopenhagen nooit. Zo bi zar instabiel als PSV vorige week in eigen huis was, zo volwassen en ge plooid kwam de equipe van Schmidt nu voor de dag. Het was wachten op de tweede treffer, die Götze na een voorzet van Philipp Max binnen wist te krijgen. Met een slimme loopactie bleef 'Super Mario' achter de bal, waardoor de nekslag voor FC Kopenhagen al daar leek. Gakpo Daar dacht de thuisploeg zelf an ders over en met hard fysiek spel probeerde FC Kopenhagen om PSV uit het ritme te halen. Al snel in de tweede helft werd Cody Gakpo na een meer dan gemene schop van Denis Vavro uit de wedstrijd ge trapt. De Eindhovense aanvaller leek opnieuw last te hebben van zijn en kel en moest een minuut na de roodwaardige overtreding van het veld. De Schotse scheidsrechter William Sean Collum beschermde de PSV'ers niet en besloot tot niet meer dan een gele kaart. De Eindhovenaren bleven ook na dat moment superieur aan de bal, maar in het stadion verdween de geest maar niet uit de fles. Onder aanvoering van het meesleepende gezang van de Kopenhagen-sup porters bleven de Denen de aanval zoeken, maar het leverde weinig op. PSV hield de controle en kon de wedstrijd uiteindelijk zonder grote prolemen uitspelen en kreeg het ook nog voor elkaar om de derde goal op het bord te zetten. Een echte teamtreffer, waarbij achtereenvol gens Mauro Jünior, Götze, invaller Joey Veerman en Doan naar de cli max van Zahavi toewerkten. Noni Madueke maakte kort voor tijd ook nog de 0-4. Voor PSV was het de bevestiging van een van de beste wedstrijden die de ploeg onder Schmidt speelde. De vorm is daar op een moment dat de ploeg nog in de race is voor een seizoen met vier prijzen. goed wilde maken na een maand van nederlagen en teleurstellingen, trok het ten aanval tegen de reuzen- doder uit Noorwegen. Die had clubs als AS Roma en Celtic versla gen, maar bleek gisteren toch ook vaak een beperkte opponent. Bevrijding bleef uit De bevrijding bleef voor AZ echter te lang uit, waardoor een scenario waarbij Bodo/Glimt met een tegen treffer alsnog met de overwinning aan de haal zou gaan steeds reëler werd. Ook al speelden de Noren of fensief weinig klaar. De invallers Zakaria Aboukhlal en winteraan- winst Kamal Sowah bleken weinig gelukkige invallers, waardoor er nooit echt sprake was van een ge slaagd alles-of-niets-offensief. Het tweetal kreeg in de verlenging kan sen, maar het waren de Noren die aan het eind van de eerste helft van de verlenging de gelijkmaker for ceerden via de IJslander Alfons Sampsted. De teleurstelling was dan ook groot bij de Alkmaarders, die dit seizoen in Europees verband geen enkele wedstrijd hebben gespeeld die jaren later nog tot de verbeel ding zal spreken. Dat had te maken met de weinig aansprekende tegen standers, maar zeker ook met het weinig spectaculaire niveau dat werd gehaald. Voor AZ rest de jacht op de derde plaats in de eredivisie, waarbij de club vier punten achterstaat op Feyenoord, terwijl FC Twente in de nek hijgt. Door een goal van Dessers, die in vijf opeenvolgende Europese duels scoorde, wist Feyenoord snel dat het ticket voor de kwartfinale echt binnen was. De club gloeit van trots. De aanhang van Feyenoord zit vanmiddag weer massaal achter de computer om zo goedkoop mo gelijk een vliegreis te kunnen boe ken voor de kwartfinale van de Conference League. Op 7 april of een week later 14 april zal het Le gioen weer massaal achter hun club aan reizen om getuige te zijn van de poging om een plek in de halve finale van het derde Euro pese toernooi te halen. Dat er een balletje met de naam Feyenoord in de grote vissenkom zou belanden in het Zwitserse Nyon, dat was wel duidelijk na de ruime 2-5 winst in Servië tegen Belgrado. Zo kon het gebeuren dat de gedachten van de aanhang gis teren in een volledig afgeladen Kuip afen toe afdwaalden naar ko mende zondag als de Rotterdam mers op bezoek gaan bij aartsri vaal Ajax in de Johan Cruijff Arena. Ook zonder Gernot Trauner, Marcus Pedersen (beiden corona) en de geblesseerde Tyrell Malacia was Feyenoord de baas over Parti- zan. In Rotterdam is er goede hoop dat de drie verdedigers zon dag weer beschikbaar zijn, al is daar allerminst zekerheid over. Tegen de Serviërs mocht Ramon Hendriks zich laten zien als links back, terwijl Fredrik Aursnes een linie achteruit schoof om als cen trale verdediger naast Marcos Se- nesi te fungeren. De met een coronabesmetting thuis zittende Arne Slot zal voor de televisie snel hebben gezien dat de buit, ondanks alle tegensla gen de afgelopen dagen, wel bin nen was. En al helemaal toen kort voor rust keeper Nemanja Ste- vanovic werd gepasseerd. Jens Toornstra nam een vrije trap en via de rug van Cyriel Dessers ver dween de bal langs de doelman in het doel: 1-0. Natuurlijk zat bij de ploeg van John de Wolf, de trainer die met Robin van Persie en Sipke Huls- hoff de honneurs waarnam omdat naast Slot ook diens rechterhand Marino Pusic ziek thuis zat, de Klassieker ook tijdens de strijd met de zwakke Serviërs al in de hoofden, zeker na de 2-0 van Reiss Nelson, die na zijn goal het shirt van de geblesseerde Justin Bijlow toonde, voor wie de Roemeen Va lentin Cojocaru is gehaald. Ri- cardo Gomes zorgde namens Par- tizan nog voor 2-1. Bryan Linssen bepaalde de eindstand: 3-1. Metamorfose De prestigestrijd zondag in Am sterdam moet aantonen dat de Rotterdammers een metamorfose hebben ondergaan vergeleken met de laatste jaren. Zoals dat puur gekeken naar de prestaties in Europa al onomstotelijk vast is ko men te staan. Inclusief de voor ronden won Feyenoord dit sei zoen liefst tien van veertien Euro pese duels. Een clubrecord. Zo is de reis van Vitesse in Eu ropa voorbij. Een toer langs be faamde steden; Dublin, Brussel, Londen en Wenen eindigde gis teravond in het historische Sta- dio Olimpico in Rome. In het sfeervolle stadion moest Vitesse hopen op een nieuwe stunt. De Arnhemmers hadden minimaal een doelpunt nodig tegen de huidige nummer zeven van de Serie A. Die kwam er door een briljant moment van Maximilian Wittek: -0-1. Daarna kreeg Vi tesse kansen om de score uit te breiden en voor een megastunt in Europa te zorgen. Maar aan het begin van de blessuretijd maakte Tammy Abraham een eind aan de Arnhemse droom: 1-1. GO VRIJDAG 18 MAART 2022 FC Kopenhagen PSV Rik Elfrink Spits Zahavi zet PSV in Kopenhagen op voorsprong. fotosgetty AZ-captain Wijndal verwerkt de uitschakeling. foto pro shots J Feyenoord I Partizan Mikos Gouka Rotterdam Xxx xxx. FOTO XXX CONFERENCE LEAGUE AS Roma Vitesse Vitesse is uitgeschakeld in de achtste finales van de Confe rence League. Na de 1-0 neder laag in GelreDome eindigde de return in Rome in 1-1. Genoeg voor de Italianen om door te stoten naar de kwartfinales. Vi tesse verloor zo alle hoop op een megaverrassing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 29