AZ raakt in twee weken tijd alles 28 LERREER Kans voor Hülkenberg Kort Geen WK voor Bonevacia Liemarvin Bonevacia (32, foto) kan niet meedoen aan het WK indoor dit week einde. Hij liep gisteren tijdens de training een hamstringblessure op. Bonevacia zou in Belgrado starten op de 400 meter en de 4x400 meter. Op de 400 meter is hij dit seizoen met 45,48 seconden de snelste at leet. „Het is echt frustrerend", zegt de at leet. „Ik gebruik deze teleurstelling om straks beter dan ooit te zijn in Eugene en München." De WK atletiek is deze zomer in Eugene, de EK in München. De Jong helpt Bar$a verder FC Barcelona heeft zich ondanks de 0-0 in de thuiswedstrijd ten koste van Galatasa- ray bij de laatste acht geschaard in de Eu ropa League. Bar^a won na een achterstand met 2-1 in Turkije. Pierre-Emerick Auba- meyang maakte kort na rust het winnende doelpunt in Istanbul. De assist was van Frenkie de Jong. Dumoulin in eigen streek Vierde wereldbeker Shiffrin De Amerikaanse Mikaela Shiffrin (27, foto) heeft voor de vierde keer de wereldbeker gewonnen. De 27-jarige Shiffrin stelde de eindzege in het algemene wereldbeker klassement veilig met haar tweede plek op de super-G in Courchevel. Shiffrin stelde vorige maand teleur op de Winterspelen, ze deed mee aan zes onderdelen, maar be haalde geen enkele medaille. Slachtoffers ontevreden De gymnastiekunie KNGU praat met oud-turnsters over de tegemoetkomings regeling voor slachtoffers van grensover schrijdend gedrag. De turnsters hebben veel kritiek op de regeling. Het is sinds 1 maart voor turnsters mogelijk om een fi nanciële tegemoetkoming van 5000 euro aan te vragen. Volgens de turnsters zijn de eisen om in aanmerking te komen voor het bedrag echter veel te hoog. Quote van de dag 'Afgelopen jaren stuwden we elkaar naar grote hoogte, maar ik denk nog niet veel aan dat duel.' fCHOVEN' BRAlNPa EIUDMOV] CONFERENCE LEAGUE k ACHTSTE FINALES I AZ AZ was lang de betere ploeg in ei gen huis en stond vrijwel heel de wedstrijd op voorsprong. Het bleek simpelweg niet genoeg. Daardoor is AZ in korte tijd veel kwijtgeraakt wat het in de voorbije maanden zo zorgvuldig had opgebouwd. Eerder al liep de club averij op in de eredivisie in de jacht op de derde plaats van Feyenoord. Ook werd AZ door Ajax uitgeschakeld in het be kertoernooi. ,,Maar ik denk niet dat het seizoen als een nachtkaars uit gaat'', zo zei Owen Wijndal na af loop nog hoopvol. ,,We hebben dit seizoen nog genoeg om voor te spe len. Zondag staat er weer een be langrijke wedstrijd (thuis tegen RKC, red.) op het programma.'' AZ nam in Alkmaar in de eerste helft nog de gewenste voorsprong via Vangelis Pavlidis en kwam so wieso goed uit de startblokken in het eigen stadion. De vieze nas maak van de uitnederlaag in Noor- wegen, die tot stand was gekomen door een uiterst dubieuze penalty van de Noorse opponent in de bles suretijd, werd er bijna door wegge spoeld. Maar een fout achterin van de dit seizoen juist zo degelijk spe lende verdediger Bruno Martins Indi bracht de stand daarna alweer snel en onnodig op gelijke hoogte. Aanvaller Amahl Pellegrino profi teerde van een fout van de centrale verdediger. Het was van korte duur want de nieuwe voorsprong van AZ kwam er nog voor rust via alweer Pavlidis, die na een vlot lopende aanval over rechts de bal kon binnentikken, waarna nog maar een enkele goal volstond voor het bereiken van de volgende ronde. Alsof AZ in Alkmaar weer wat VRIJDAG 18 MAART 2022 GO WIELRENNEN FORMULE 1 Formule 1-cou- reur Sebastian Vettel heeft en kele dagen voor de openingsrace van het seizoen positief getest op corona. De viervoudig we reldkampioen moet daarom de GP van Bahrein overslaan. Zijn landgenoot Nico Hülkenberg (34, foto) vervangt Vettel bij de ren stal Aston Mar tin. Hülkenberg had jarenlang een stoeltje, maar verloor zijn plek in de For mule 1 in 2020. ATLETIEK VOETBAL Tom Dumoulin (31, foto) doet begin april mee aan de Volta Limburg Classic. Hij is in die koers de kopman van Jumbo-Visma. Dumoulin voegt de Limburg Classic toe aan zijn programma, nadat hij door corona moest afzeggen voor Strade Bianche. De koers geldt voor Dumoulin als voorberei ding op de Giro, waarin hij later dit jaar aan de start verschijnt in Boedapest. SKIËN TURNEN - Liverpool-coach Klopp over titelduel ManCity - Liverpool op 10 april. .p0B ooiJjro.ro Gelouterd duo toont topvorm PSV FK Bodo/Glimt De achtste finales van de Confe rence League zijn het eindsta tion voor AZ. Een onnodig gelijk spel in eigen huis was na een 2-1 nederlaag in Noorwegen niet voldoende. Een tegengoal in de verlenging deed de club tegen Bodo/Glimt uiteindelijk de das om. Nik Kok Alkmaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 28