AUTO Tesla loopt voorop met mobiele service MO Week ALLES OVER ELEKTI RUI Ze rijden door heel Nederland, de mobiele 'autowerkplaatsen' van Tesla. De auto krijgt zijn onderhoud voor de deur van huis of kantoor, zodat je lekker thuis of aan het werk kunt blijven. Een dagje op pad. 26 VRAAG ANTWOORD Mogen landbouw voertuigen wel zo breed zijn? Waarom hebben motorfietsen geen kenteken voorop? Deze Lynk&Co 01 zelf testen? Doe mee! et is tien uur 's ochtends als Tom van den Bergh (34) uit Koog aan de Zaan zijn Tesla Model S geruis loos een nieuwbouwwijk in rolt. Hij is stipt op tijd voor zijn af spraak. ,,Ik moet de 12-volt accu ver vangen van de Model 3 die daar ver derop staat'', klinkt het terwijl hij uitstapt en aanbelt bij het woonhuis op de hoek. Patrick, eigenaar van de Tesla, biedt zijn bezoek een bakje koffie aan. Het is deze ochtend nog ijzig koud in Purmerend, maar Tom gaat liever meteen aan het werk. ,,Ik heb ook een accu in mijn jas zitten, speciaal om me warm te houden op dit soort da gen. Mij hoor je niet klagen.'' Het is een wat onwerkelijk schouwspel. Tom pakt zijn gereed schap, doet blauwe handschoenen aan en in een mum van tijd ligt de binnenbekleding van Patricks baga geruimte voor de neus van zijn auto. Op de stoep, open en bloot in de bui tenlucht. Die bak moet er even uit, zodat de autotechnicus de accu een voudiger kan vervangen. Het klusje is in minder dan tien minuten geklaard. Terwijl Patrick zijn vers gezette koffie nog niet eens op heeft, is zijn Model 3 Standard Range Plus al voorzien van een ver vangende accu en zitten alle onder delen weer netjes op hun plaats. Tom kan door naar zijn volgende klus. Welkom in de wereld van de Tesla Mobile Service-technicus. Het mag inmiddels duidelijk zijn dat Tesla veel dingen anders doet dan de meeste autofabrikanten. Klassieke showrooms heeft het Amerikaanse bedrijf bijvoorbeeld niet. Wie een Model S, 3, X ofY wil kopen, kan naar een van de negen vestigingen in ons land, maar topman Elon Musk ziet veel liever dat je zo'n auto online be stelt met een paar muisklikken. Ook voor onderhoudsbeurten is een an dere aanpak bedacht, en daar spelen Mobile Service-technici zoals Tom van den Bergh een sleutelrol in. Omgebouwde Model S In plaats van tientallen dealerbedrij- ven met werkplaatsen staan er in Ne derland momenteel 34 omgebouwde Model S'en klaar die dienst doen als een werkplaats op wielen. De achter bank is verwijderd om ruimte te ma ken voor een ingebouwde gereed schapskist en bakken met onderde len. Zo rijden Tom en zijn collega's door het hele land om Tesla-rijders op locatie te helpen. ,,Maar je moet ons niet zien als een soort pechhulp'', verduidelijkt Van den Bergh, die grofweg het gebied tussen Amsterdam en de Waddenei landen onder zijn hoede heeft. ,,Daar hebben we een andere dienst voor. Wij doen echt het geplande onder houd ter plekke, zodat de klant niet naar ons toe hoeft te komen.'' Maar even een accu vervangen voor je deur, zo revolutionair is dat toch niet? De ANWB Wegenwacht doet .4 'Het is leuk zo veel mogelijk op locatie te doen. En handig voor de klant' VRIJDAG 18 MAART 2022 GO Autospecialist Niek Schenk beantwoordt lezersvragen. Mail naar auto@dpgmedia.nl Wij wonen aan een smalle laan met aan weerskanten dikke eiken van ruim een eeuw oud. Dagelijks rijdt daar landbouwverkeer. Deze week is het mij tweemaal overko men dat er een trekker aan kwam met banden die half zo breed waren als mijn auto en daarachter zo'n enorme ma chine waarmee gier in de grond wordt geïnjecteerd. Geen van beide had een ken teken. Eenmaal kon ik het passeren alleen oplossen door in de berm op het gras tussen twee eiken te kruipen. De breedte van die gierma- chine leek mij de 2,50 meter te overschrijden. Mag dat? En geldt voor deze voertuigen de wegenbelasting niet? Hun ge wicht doet het wegdek meer slijten en de wegranden afkal- ven dan personenauto's. -Theo te Winkel Landbouwvoertuigen mogen over de banden 3,00 meter breed zijn. Nieuwe aanhangwa gens mogen over de bak ge meten sinds kort nog maar 2,55 meter breed zijn. Tot 1 ja nuari gold een maximum breedte van 3,00 meter. Breder mag alleen met een ontheffing. Verder bestaat er sinds 1 janu ari wel degelijk een kenteken plicht voor landbouwvoertui gen. Maar er hoeft nog steeds geen wegenbelasting voor te worden betaald. Een auto is zowel aan de voor- als achterzijde voorzien van een kentekenplaat, ech ter bij motorfietsen is dat niet het geval. Die hebben alleen aan de achterzijde een kente kenplaat. Ik vraag mij al een tijd af waarom dat zo is. -Jan Drent Dat is al heel lang geleden in ternationaal besloten. Een ken tekenplaat aan de voorkant van een motorfiets leidt al gauw tot problemen. Er is weinig plek om die aan te brengen en er ontstaat een extra risico op verwondingen bij een ongeval. Hoe is het om te rijden met Lynk&Co, het nieuwe auto merk dat je met een maan delijks opzegbaar abonne ment (€500 per maand) kunt rijden? En hoe bevalt hun nieuwe plug-inhybride SUV die je met andere mensen kunt delen? Onze autoredac tie nodigt lezers uit om de Lynk&Co 01 te testen, zodat we de ervaringen in onze pu blicaties kunnen delen. Zie voor meer informatie over aanmelding voor deze actie de site van deze krant /auto Monteur voor de deur ROLAND TAMELING Tesla-technicus Tom van den Bergh vervangt binnen tien minuten voor de deur van een klant een accu. foto adr - JANEENTHIJM, TESLA mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 26