2,7% O O O lil Kabinet trekt te snel de portemonnee, waarschuwt DNB-president Klaas Knot 24 Kort Gall Gall later open Minstens vijftig winkels van Gall Gall in steden als Amsterdam, Eindhoven, Leeu warden, Eemnes en Rotterdam gaan van ochtend twee uur later open. Werknemers staken: zij eisen meer loon. De vakbond wil een cao van een jaar met 5 procent loon erbij. Ook moeten de salarissen vanaf 1 oktober meegroeien met de inflatie. Verder eist de bond dat iedereen een coronabonus krijgt van 500 euro netto en dat de zaterdagtoeslag blijft bestaan. Gall Gall houdt het bij het loonbod van 3,25 procent voor dit jaar. Daar naast wil het alleen de toeslagen behouden voor werken op zondag. Europa zet nieuwe stappen Het Europese Parlement heeft nieuwe stap pen gezet naar het dichten of in elk geval verkleinen van de loonkloof tussen man en vrouw. Bedrijven met meer dan 50 werkne mers moeten jaarlijks rapporteren over hun loonverschillen, werkgevers mogen niet meer vragen naar het salaris in een vorige baan en ze moeten in vacatures zelf transpa rant zijn over de salarishoogte. De PvdA baalt wel dat het wetsvoorstel bedrijven met minder dan 50 werknemers buiten schot laat, waardoor ruwweg de helft van de werk nemers zonder loontransparantie blijft zit ten. PvdA-Europarlementariërs Agnes Jon- gerius en Vera Taks: ,,Een kloof sluit je niet door een halve brug te bouwen." Bureaustoelen gaan terug Thuiswerkers laten massaal kantoorspullen terughalen omdat ze er belasting over drei gen te moeten betalen. Dat zegt Vakcentrale voor Professionals (VCP). De Belasting dienst zou de spullen 'als gift kunnen gaan zien en dus als loon', aldus de VCP. Daar door zou er belasting over moeten worden betaald die de werkgevers volgens de vak bond dreigen af te wentelen op hun mede werkers. ,,Wij krijgen die signalen onder meer uit de hoek van ministeries, maar ook van universiteiten en bedrijven", zegt een woordvoerster in een toelichting. En voegt ze eraan toe: ,,Zo is hybride werken dood voor het begint." AMSTERDAM De overheid moet niet bij elke prijsverhoging de portemon nee trekken om de koopkracht te repareren. Anders dreigen de overheidsfinanciën uit het lood te slaan. Die waarschuwing gaf Klaas Knot, president van De Nederlandsche Bank, bij de presentatie van het jaarverslag. Hij wees erop dat Ne derland armer is geworden door de gestegen olie- en gasprijzen. ,,Die lasten kan de overheid niet blijven dragen, die moeten verdeeld wor den over burgers, bedrijven en overheid.'' De laagste inkomens compenseren voor de stijgende energiekosten is verstandig, meent Knot. Maar een algemene verlaging van de accijnzen en de btw op ener gie is niet doelmatig. ,,Bovendien leidt het tot een hoger begrotings tekort, wat betekent dat de rekening wordt doorgeschoven naar de vol gende generaties", aldus Knot. De overheidsfinanciën zijn ook nu al kwetsbaar. Naast de voorge nomen miljardenuitgaven voor energie en klimaat moet er ook ex tra geld komen voor Defensie. Daar komen nu miljarden bij voor koop krachtreparatie. Als de oorlog lang duurt en de energieprijzen lang hoog blijven, kan de economie wel eens in een recessie belanden, vreest DNB. De overheid zou nu juist een overschot op de begroting moeten hebben. Dan kan er een buffer worden opgebouwd om klappen op te vangen. ,,Omdat de overheidsfinanciën er goed voor stonden, kon de regering de econo mie steunen tijdens de coronapan- demie'', zegt Knot. En dat was een van de redenen dat de economische schade beperkt bleef. ,,Het is be langrijk om nu weer zo'n buffer op te bouwen.'' Majorel Shell NN Group Pharming STAKING OM MEER LOON VERKLEINEN LOONKLOOF BELASTING KANTOORBENODIGDHEDEN L+J VRIJDAG 18 MAART 2022 PC - Peet Vogels Callcenterbedrijf kwam met goede jaarcijfers. Aandeel wint door forse stijging olieprijs. •rn Dalende rente slecht nieuws voor verzekeraar. •11% Biotechnologie bedrijf zag winst inzakken. o c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 24