l O voetbal c 'Ik denk dat ik daar heel gelukkig van ga worden' 15 Tolhoek wint ruim Marathon volgeboekt Veertien jaar nadat hij er een half seizoen actief was als voetballer, keert Rogier Veenstra deze zomer terug bij Excelsior. De uit Middelburg afkomstige trainer, die sinds begin januari in Breda woont, wordt bij de Rotterdamse club hoofd jeugdopleiding. Veenstra tekende woensdagmiddag een contract voor drie jaar. teurvoetbal, voor een rol als assistent of jeugdtrainer bij een BVO en voor de functie van hoofd jeugdopleiding. Mijn voorkeur lag in eerste instantie op het veld, als trainer dus. Maar ik wilde ook graag vijf, zes dagen in de week op een professionele manier bezig zijn met voetbal. Ik denk dat ik met mijn ambi tie en fanatisme hier meer tot mijn recht kom dan in het amateurvoetbal." Tijdens dit seizoen was hij in beeld bij Willem II, om daar na het vertrek van Willem Weijs naar Anderlecht de beloften te gaan trainen. Veenstra wilde ASWH echter niet tussentijds verlaten. Hij sprak met de derdedivisi- Bij Excelsior wordt hij de opvolger van Marco van Lochem, die sinds 1999 in dienst is van de club en de afgelopen zeventien jaar hoofd opleiding was. De 34-jarige Veenstra is momenteel aan zijn derde seizoen bezig als trainer van ASWH. Met die ploeg bezet hij in de tweede divisie de zestiende plaats. Za terdag wacht een uitwedstrijd tegen Jong FC Volendam, dat slechts twee punten meer heeft dan ASWH. Met de ploeg uit Hendrik-Ido-Ambacht wil de oud-trainer van onder meer Zeelandia Middelburg en Goes zich zien te hand haven in de tweede divisie. Volgend seizoen neemt zijn assistent Sjoerd van der Waal het stokje over. Veenstra is momenteel ook nog werkzaam bij JVOZ. Bij de voetbalop leiding in Vlissingen is hij technisch coördinator en ondersteunt hij onder meer de trainers. Excelsior is bekend terrein voor Veenstra, want hij speelde in de tweede helft van 2008 een half seizoen voor de club. De aanvaller werd destijds verhuurd door NAC Breda. In de tweede seizoenshelft werd Veenstra vervolgens verhuurd aan het inmiddels ter ziele gegane Haarlem. Met Daan Bo venberg, de huidige algemeen direc teur van Excelsior, speelde Veenstra nog samen bij de club uit Kralingen. Meer tot zijn recht ,,Ik heb eerder dit seizoen best vroeg aangegeven dat ik ging vertrekken bij ASWH'', vertelt Veenstra. ,,Daarna kon het verschillende kanten op. Ik stond open voor het trainerschap in het ama- onisten Sportlust'46 en Stedoco en werd in het geruchtencircuit aan Ko zakken Boys gelinkt. ,,Maar van die club heb ik nooit iets gehoord. Dat er interesse zou zijn geweest, klopt dus niet.'' Met de beleidsbepalers van Ex celsior had hij meerdere goede ge sprekken. ,,Ik sta open voor nieuwe dingen. Ik ga straks ook de opleiding Hoofd Jeugdopleiding Pro in Zeist vol gen. Als trainer moet ik een speler of twintig en de staf managen, in de op leiding van Excelsior wordt dat iets heel anders.'' Veenstra tekent voor drie jaar. ,,Ex- celsior wil vooruit, ze geven mensen kansen en de tijd. Het is best wel span nend nu, maar naar die spanning was ik wel op zoek. Ik denk dat ik me de ko mende jaren op verschillende vlakken kan ontwikkelen. Over drie jaar ben ik 37, dan denk ik wel een goede keuze te kunnen maken over waar mijn ambi ties liggen. Toen ik bij Excelsior binnen kwam zag ik een heleboel mensen die er ook al werkten toen ik er in 2008 speelde. Het is een rustige en warme club. Ik zal ook een hoop nieuwe men sen leren kennen. Het geeft allemaal weer nieuwe energie.'' Rode draad De jeugdopleiding staat in Rotterdam in de schaduw van die van de stadgeno ten Feyenoord en Sparta. ,,We zullen creatief moeten zijn, zodat de beste spelers niet altijd bij Feyenoord of Sparta lopen'', weet Veenstra. ,,Ook daar ligt een mooie uitdaging. Natuur lijk gaan we proberen het niveau van de opleiding te verbeteren. Het eerste elf tal van Excelsior speelt top Keuken Kampioen Divisie of volgend seizoen misschien wel in de Eredivisie. Als dat het geval is, zal de opleiding mee moe ten groeien. Bij Excelsior stromen jeugdspelers nog steeds door naar het Ik ga nu een heel groot zwembad induiken en veel ontdekken eerste elftal, het heeft één van de jong ste ploegen in de Keuken Kampioen Divisie. Dat zegt wel iets.'' Wat is de identiteit van de club en van de jeugdopleiding? Wat is de speel wijze bij de jeugd? Rogier Veenstra zal er de komende tijd allemaal antwoord op krijgen en waar nodig zaken probe ren te veranderen. ,,Bij JVOZ hebben we ook echt een rode draad in de oplei ding gekregen. Het is altijd belangrijk om een veilig klimaat te creëren, waarin spelers en teams zich kunnen ontwikkelen. Ik heb de afgelopen sei zoenen in de derde en tweede divisie gewerkt, maar dit is echt weer een nieuwe uitdaging. Ik ga nu een heel groot zwembad induiken en veel ont dekken. Ik denk dat ik daar heel geluk kig van ga worden.'' DONDERDAG 17 MAART 2022 Danique Tolhoek uit Kapelle heeft woensdagmid dag de eerste stap richting kwalificatie voor het EK Onder 17 gezet. De speel ster van Ajax kende samen met haar team genoten van het Nederlandse team weinig moeite met Mon tenegro, met een doelpunt had ze aandeel in een ruime zege: 11-0. Na 45 minuten werd Tolhoek gewisseld. ATLETIEK De Marathon van Zeeuws-Vlaan- deren, dit jaar op 23 april, is hele maal volgeboekt. Bij de individuele wedstrijd zijn alle 750 startbewij zen vergeven. Daarnaast doen er 200 estafet teteams van vier personen mee. Het evenement is toe aan de twaalfde editie, er wordt dit jaar gelopen van Hulst naar Ter- neuzen. Bij eer dere edities was het minder druk. Veenstra wordt bij Excelsior hoofd van de jeugdopleiding Barry van der Hooft Rotterdam Als trainer van ASWH, komend seizoen staat de Middelburger minder vaak op het veld. foto toon dompeling - Rogier Veenstra (34) Veenstra kwam tot twintig duels in het shirt van Excelsior. foto cor vos a o "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43