pzc.nl/goalalert Ontvang direct een video van jouw club als er is gescoord! ZH Activeer nu gratis 23 FORMULE 1 In de strijd om een nieuwe wereldtitel leunen Max Verstappen en Lewis Hamilton sterk op hun entourage. Op deze mensen rekenen zij. TEAM VERSTAPPEN TEAM HAMILTON Jos Verstappen (50) Het verhaal is bekend. De carrière van zoon Max is na het einde van zijn eigen Formule i-loopbaan het levenswerk van vader Jos ge worden. ,,Vanaf het moment dat ik zelf stopte met Formule 1, had ik één doel: hem zo goed mogelijk maken en behoeden voor de fouten die ik gemaakt heb'', zei Jos daar als een over. Het geloof in Verstappen is bij teambaas Christian Horner altijd groot geweest. Dat werd afgelopen jaar uitbetaald toen Ver stappen de vijfde wereldtitel voor Red Bull Racing won. Horner was afgelopen winter andermaal lovend over Max: ,,Hij is de beste die we in onze racewagens gezien hebben.'' Adrian Newey weet hoe je een een snelle auto moet bouwen en doet dat al sinds 2006 voor Red Bull Racing. Newey werkt naar ei gen zeggen graag samen met Verstappen, die hij 'een moderne coureur' noemt. ,,Max vertelt fantastisch in detail wat de auto doet. Dat is voor een engineer onmisbaar.'' De voormalige coureur uit Oostenrijkis als adviseur al vanaf het begin betrokken bij Red Bull Racing. Sinds 1999 is hij verant woordelijk voor het talentenprogramma en hij speelde een belangrijke rol in de entree van Verstappen in de Formule 1. ,,Hij is een tweede vader voor me'', zei Verstappen ooit. Gianpiero Lambiase (31) Max Verstappen communiceert tijdens de grands prix maar met één persoon, zijn race-engineer Gianpiero Lambiase. Hij is behalve voor de communicatie ook verant woordelijk voor de set-up van de auto en de strategie. ,,Hij begrijpt echt wat ik nodig heb en ik kan dingen goed terugkoppelen.'' Sergio Pérez (32) ,,Checo is een legende.'' Het was duidelijke taal van Verstappen over zijn teamgenoot Sergio Pérez. In de laatste race van het sei zoen werd weer eens duidelijk van hoeveel waarde een ploeggenoot kan zijn. Pérez deed in Abu Dhabi alles om Lewis Hamil ton af te stoppen, waardoor Verstappen een groot gat kon dichten. Nicolas Hamilton (29) Halfbroer Nicolas Hamilton, geboren met een hersenverlamming, is in het privéle- ven van de Mercedes-coureur misschien wel de belangrijkste persoon. ,,Mijn broer was bij me tijdens elke stap die ik heb ge zet sinds hij geboren is'', zei Lewis laatst nog over Nicolas. Door de moeilijkheden die zijn handicap hem hebben bezorgd, is Nicolas een inspiratiebron voor Lewis. Ze zijn nu vrienden. Dat zegt Toto Wolff, tenminste. Maar dat is weleens anders ge weest. In een uitgebreid interview met de Britse krant The Times zegt de Oosten rijkse teambaas van Mercedes dat Lewis Hamilton en hij een 'ijzige relatie' hadden, totdat ze tijdens een kerstfeest bij Wolff thuis ruim vier uur lang met elkaar praat ten. Een scheiding tussen team en coureur werd daardoor voorkomen. Andrew Shovlin (48) Trackside Engineer Director Andrew Sho- vlin (48) moet het maximale uit de Merce des-auto's halen. En hij weet dat als hij daarin slaagt, Hamilton dat ook kan. Eén dingetje: Lewis is nog niet helemaal blij met de nieuwe Mercedes, liet hij in Bah rain blijken. ,,Hij heeft me geïnspireerd om een betere coureur te worden en ik hoop dat ik hem geïnspireerd heb een betere engineer te worden'', zei Hamilton al eens over race-engineer Peter Bonnington, ook be kend als 'Bono'. Net als met Toto Wolff heeft het ook even geduurd voordat de re latie met zijn race-engineer goed werd. Maar inmiddels zijn de twee close. George Russell (24) ,,Ik wil George Russell verwelkomen bij het team'', schreef Hamilton in september op Instagram, met een foto van hem met een tien jaar oude Russell erbij. Dit sei zoen zijn ze teamgenoten bij Mercedes. Of Russell zich net als zijn voorganger Valt- teri Bottas gaat wegcijferen voor Hamil ton? De Brit heeft in elk geval ontzag voor zijn teamgenoot. ,,Hij was vroeger een su perheld voor mij.'' PC DONDERDAG 17 MAART 2022 Geen titel zonder stuwende krachten Tekst Marijn Abbenhuijs Christian Horner (48) Adrian Newey (63) Helmut Marko (78) Toto Wolff (50) Peter Bonnington (57) Zijn steun en toeverlaat, vader Jos, bij Max Verstappen na het winnen van de titel. foto getty images Mede mogelijk gemaakt door eredivisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 23