Het Portugese mes voelt voor Feyenoord heeft problemen voor wedstrijd 20 Marciano weet wat hem te doen staat Kort Jumbo polst Nils van der Poel Nils van der Poel kan proberen om prof wielrenner te worden. Jumbo-Visma en EF Education hebben de olympisch schaats kampioen daarvoor gepolst. De Zweed (25, foto) moet wel eerst een aantal tests doen om te zien waar hij staat. Van der Poel stopte onlangs met schaatsen. Nuis doet nieuwe poging Kjeld Nuis (32) doet vandaag weer een po ging het snelheidsrecord op de schaats te breken op het Noorse meer Savalen. Giste ren schaatste hij 88 kilometer per uur, maar dat was een 'testdag'. Nuis wil naar de 100. AZ heeft Clasie terug AZ speelt vanavond met Jordy Clasie (foto) tegen Bodo/Glimt, in de achtste finales van de Conference League. De middenvelder moest bij de eerste ontmoeting kort voor het begin afhaken. De Alkmaarders verlo ren toen met 2-1 in Noorwegen. Vitesse wil Bero invliegen Vitesse-coach Thomas Letsch hoopt dat Matus Bero nog aansluit voor de return te gen AS Roma in de achtste finale van de Conference League vandaag. De Slowaak is ziek achtergebleven in Arnhem. ,,Matus is ontzettend belangrijk", zegt Letsch. ,,Als het kan vliegt hij alsnog naar Italië." Flitsen Quote van de dag 'Ik verlang ernaar om eens op vakantie te gaan zónder loopschema' Djokovic toch naar Parijs Janssen 'td' bij VVV Een 2-5 uitoverwinning zette Feyenoord al met anderhalf been in de kwartfinale van de Conference League. Maar vlak voor de return tegen Partizan Belgrado stapelen de problemen zich opeens toch op, nu het coronavirus heeft toegeslagen in Rotterdam. Een week geleden in Belgrado kreeg Arne Slot de vraag ofhij in de thuis wedstrijd tegen Partizan Belgrado spelers zou sparen. De marge met de Servische koploper was immers al zeer ruim (2-5) en bovendien wacht de belangrijke Klassieker in de Johan Cruijff Arena kort na de terugwedstrijd in de Kuip. Tyrell Malacia, Guus Til en Fredrik Aursnes zijn bij een gele kaart tegen Partizan geschorst voor een eventuele kwartfinale, die zou den toch best gespaard kunnen worden? Slot gaf in Belgrado al me teen aan de euforie te willen tem peren. En die is inmiddels ook ge temperd, want begin deze week ging er eerst een dikke streep door de beschikbaarheid van de gebles seerde keeper Justin Bijlow, die on der het mes moet en de rest van het seizoen is uitgeschakeld. Maar inmiddels heeft ook het coronavirus flink toegeslagen in de kleedkamer van Feyenoord. Veel le den van de medische stafen de tech nische staf werden positief getest, net als de spelers Gernot Trauner en Marcus Pedersen. Zij zullen niet be schikbaar zijn voor de wedstrijd te- Doelman gen Partizan. Of Ajax-uit zondag wél haalbaar is voor het duo, is nog maar zeer de vraag. Net zoals het af wachten is of er meer besmettingen aan de oppervlakte komen. Voor de trainers Arne Slot, zijn rechterhand Marino Pusic en keeperstrainer Khalid Benlahsen is de Klassieker ook een race tegen de klok. Alleen John de Wolf staat nog kaarsrecht overeind. De voormalige centrumverdediger van de club nam in de Kuip plaats achter de mi crofoon om vooruit te blikken op de wedstrijd met de Serviërs. ,,We denken in oplossingen en niet in problemen'', zei De Wolf gedeci deerd. En dan had de noodoplossing als trainer het niet alleen over de partij tegen Partizan. Tegen Ajax zonder Orkun Kök^ü (geschorst), Bijlow (blessure) en eventueel Trauner en Pedersen en zelfs Slot: zo gehavend kwam Feyenoord dit seizoen nog niet voor de dag en dat ook nog eens Bijna een jaar lang klopte alles. Vanafhet moment dat Ajax de dub bel greep en de begeerde trainer zijn toekomst aan de club commit teerde. Ook op vaste krachten ja gende clubs werd een 'nee' ver kocht. De groep bleef intact en kreeg in Steven Berghuis zelfs een kwaliteitsimpuls om de missie om aan te haken bij de Europese top weer gestalte te geven. Dat bleek in de maanden die volgden. Na een niet ongunstige lo ting speelde Ajax de nummer 2 van Duitsland en de Portugese en Turkse kampioen tweemaal onder steboven in wat een historische poulefase werd. Zeker Europees leek Ajax, met topscorer Sébastien Haller, onverstoorbaar. Tot de tweede helft tegen Benfica in Lissa bon, toen Ajax zich een fraaie uit gangspositie liet ontfutselen. 'Goed resultaat', klonk het niette min na de 2-2. Maar dat gelijkspel bood de Portugezen wel de gele genheid om in de return niet uit hun comfortzone te stappen. Nog een paar versnellingen omhoog schakelen bleek bovendien niet zo makkelijk Ajax. De ploeg werd ook voor het eerst geconfronteerd met meerdere serieuze absenties. AZ werd nog bedwongen, maar wor stelingen tegen de eredivisionisten met de kleinste budgetten (RKC, Go Ahead, Cambuur), deden het optimisme rond de 'CL-outsider' alsnog temperen. Lesje effectiviteit Het ouderwetse lesje in Zuid-Euro- pese effectiviteit en overlevings drang, waarvan velen hoopten dat het volwassener geworden Ajax zich er niet meer aan zou bezeren, kwam er toch. Juist nu zich een unieke kans aandiende op nieuwe prachtaffiches tegen grote kans hebbers. Zoals in 2019 in de eind fase van het toernooi, toen liefheb- WIELRENNEN SCHAATSEN VOETBAL VOETBAL Lorena Wiebes (22) heeft voor de tweede keer Nokere Koerse op haar naam geschreven. Ze was de sterkste in de sprint. Snowboardster Michelle Dekker (25) is derde geworden bij de wereldbekerwed strijd reuzenslalom in het Sloveense Rogla. Alle grandslamtoernooien hanteren vanaf nu dezelfde tiebreak-regels. Bij 6-6 in de beslissende set wordt doorgespeeld tot tien punten, met twee punten verschil. - Marloes Keetels (28, 169 caps) stopt na het WK met tophockey DONDERDAG 17 MAART 2022 GO TENNIS Novak Djokovic kan eind mei waarschijnlijk zijn titel verdedi gen op Roland Garros. De orga nisatie van het grandslamtoer- nooi heeft ge zegd dat de Ser viër welkom is in Parijs, als het aantal coronabe smettingen in Frankrijk niet op loopt. De deel name van Djoko- vic leek onzeker omdat hij niet gevaccineerd is tegen coronavi rus en in Frank rijk lange tijd strenge regels golden. VOETBAL Willem Janssen (35) wordt ko mend seizoen de nieuwe tech nisch directeur van VVV. Hij be gint op 1 juli en tekent voor drie jaar in Venlo. De aanvoerder van FC Utrecht stopt na het lopende seizoen met voetballen en stort zich direct op een bestuur lijke rol bij de club waar hij in de jeugd speelde én door brak in het prof voetbal. Janssen volgt in zijn rol Stan Valckx op. Euforie is plots flink getemperd Mikos Gouka Rotterdam Voor Ofir Marciano was zijn rol bij Feyenoord volgens eigen zeggen vanaf de start overdui delijk. De doelman van het Israëlische elftal was reserve keeper en zou alleen in actie komen als er iets zou gebeuren met Justin Bijlow. Nu is duidelijk dat Marciano het seizoen moet afmaken als eerste keeper, Bij- low is er niet meer bij. ,,Ik heb genoeg wedstrijden gespeeld op een goed niveau, mede door de interlands met Israël'', zegt Marciano, die eerder dit seizoen ook even niet beschikbaar was door een ribblessure. ,,Ik kwam hier als tweede keeper achter Justin, ik wist exact waar ik me op moest focussen. Ik heb sinds mijn komst naar Rotter dam twee duidelijk doelen ge steld: Justin zoveel mogelijk hel pen en zelf een nog betere keeper worden. Vandaar dat ik er klaar voor was toen ik mocht spelen. Dat heet dan erva ring. Als je bij Feyenoord speelt, heeft de ploeg je van tijd tot tijd nodig. Dan doe ik mijn werk.'' Na debacles tegen Valencia en Atalanta Bergamo liet Ajax zich ook door subtopper Benfica de weg naar de Europese top ver sperren. Waarom de pijnlijke eli minatie tegen de Portugezen als het einde van een cyclus be schouwd kan worden. Johan Inan Amsterdam o a (0 D Orkun Kök$ü haalt uit tegen Partizan. De middenvelder is er vanavond bij, maar zon dag geschorst. FOTO AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 20