Wesley de Smit voelt zich als een vis in het water bij Nieuwland EN 13 Steen verloor al zes keer met één doelpunt verschil De klok op het scorebord gaf al ruim vijf minuten aan dat de officiële speeltijd verstreken was, toen Terneuzen voor de tweede keer na de rust een strafschop claimde en heel Steen even ook vreesde dat de bal op de stip zou gaan. Scheidsrechter Panjoel had als enige echter een overtreding van de in het strafschopgebied solerende Marc Verwei gezien en besloot Steen een vrije trap te geven. Hoewel er daarna nog een minuut werd gespeeld, bleef het 1-1. De buiteling van Verwei was tot ver na afloop hét moment van de wedstrijd, omdat het voor Terneu- zen een pas op de plaats betekende en voor Steen een mogelijk nieuwe nederlaag in de toege voegde tijd voorkwam. Hubert van den Hemel kende geen twijfel. ,,De jongens van Steen liepen hier net voorbij en zeiden dat ze heel goed weg waren gekomen'', zei de trainer van Terneuzen. Zijn collega Marco van Vlier- berghe: ,,Of het een strafschop was? Ik kan niet zeggen ja, maar hij kan hem geven.'' Lachend: ,,Die van donderdag (tegen HVV'24) had er niet aan getwijfeld.'' Hekkensluiter Steen wacht nog steeds op de eerste zege, kon voor de zevende keer dit seizoen een voorsprong niet met winst bekro nen, maar vierde het vijfde gelijk spel als een morele overwinning op de koploper. ,,Ik ben blij dat we er nog met een puntje af gaan'', keek Van Vlierberghe terug. ,,Vo- rige week bij UVV'40 en afgelopen donderdag tegen HVV'24 werd het in de 92ste minuut toch weer een nederlaag. De pijp was leeg, maar we zijn na de 85ste minuut (1-1 van Marc Verwei) met zijn allen tien minuten blijven knokken z 1 ■- -i.- - - ST.. voor dat punt. Ik ben blij dat we er niet voor de derde keer op rij met een nederlaag af gaan.'' Zó graag drie punten Kenneth Dankaart zette de thuis ploeg halverwege de eerste helft op 1-0, toen hij op aangeven van de teruggekeerde routinier Michiel Standaert aan de eerste paal twee Terneuzense verdedigers glijdend verraste. ,,Onze goal was er eentje op gretigheid'', vond de trainer, die aan het eind van het seizoen een stap terug doet en het voetbal voorlopig op afstand wil volgen. ,,Je kunt met strijd ook veel berei ken.'' De doelpuntenmaker viel zijn trainer bij. ,,Qua moreel zit het heel goed. We verspelen vaker punten, maar vechten elke wed strijd voor de winst. Vooraf teken Steeds niet kunnen winnen, hakt erin bij de jongens je inderdaad voor een gelijkspel te gen de koploper. Ik heb er het vol ste vertrouwen in dat we erin blij ven. We zijn als team goed bezig.'' Van Vlierberghe: ,,Steeds niet kunnen winnen, hakt erin bij de jongens.'' Zijn ploeg verloor zes keer met slechts één doelpunt ver schil. ,,We zijn tot nu toe niet één keer weggespeeld. We zouden zó graag eens drie punten hebben. Dan heb je zo maar aansluiting bij de rest. Eén puntje brengt niet veel op.'' Van den Hemel berustte in het puntverlies. ,,Jeremie Noa stond hier op de parking, maar was doodziek. Marc Verwei was ziek en zou eigenlijk niet komen. Hij kreeg er lucht van en zei: dan kom ik wel. Die moet hem dan nog ma ken. In de eerste helft dachten wij dat we het voetballend konden op lossen. We gingen braaf opbou wen, maar ik zei al gauw dat we alle ballen op Sinan (Coban) moesten gooien. Op dit veld kon het niet anders. Dure punten? Groen Wit heeft verloren, HVV'24 gelijk. Het is nog lang. We probe ren tot de laatste dag mee te doen, maar onze selectie is heel smal.'' De 21-jarige aanvaller kwam vorig jaar over van RCS naar Nieuwland. ,,Op mijn zesde ben ik bij RCS be gonnen en op een gegeven moment kwam ik er niet doorheen bij het eerste", vertelde hij na zijn vijf doelpunten. ,,Nieuwland klopte aan en samen met nog een paar spe lers hebben we de overstap ge maakt. Het blijkt een goede keuze te zijn geweest. Het bevalt mij erg goed hier. Je merkt het al aan de kleine dingetjes. De mensen van de club toonden al in de eerste week interesse in mij en wilden al meer over mij weten. Dat gafeen positief gevoel en sowieso heerst er een goede sfeer binnen de club." 'Ik mag de acties maken' De Smit staat door zijn vijf treffers tegen Schoondijke al op zeventien doelpunten. ,,Ik zit ook lekker in mijn vel. Gelukkig kan ik ook mijn eigen spel spelen. Ik heb een rede lijk vrije rol en ik mag de acties ma ken. Als linksbuiten of centrum- spits voel ik mij als een vis in het water. Zaterdag lag er veel ruimte achterin bij Schoondijke en dat is fijn voetballen. Ook al had ik er al vier gemaakt, in de tweede helft bleef ik hongerig." De jongeling wil in ieder geval al les eruit halen dit seizoen. ,,We moeten deze lijn voortzetten", gaf hij aan. ,,De teamprestatie staat op één en dan komen pas mijn doel punten. Natuurlijk wil ik doelpun ten blijven maken en nu ik er al ze ventien heb gemaakt is het wel gaaf om mijn naam in de topscorerslijst van de PZC te zien staan. En die moet daar ook blijven staan..." VL MAANDAG 14 MAART 2022 Gelijkspel voelt als een Peter Van Kouteren Sint-Jansteen r> v., v <.4..:: - U- V Kenneth Dankaart (midden) op weg naar de goal van Terneuzen. Links Dion Sohoonakker, rechts Justin Poppe. foto camile schelstraete - Marco van Vlierberghe NIEUW- EN SINT JOOSLAND Nieuwland is in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal aan een goed seizoen bezig. Zater dag werd laagvlieger Sohoondijke met 7-2 opzijgezet. Grote man bij de ploeg uit Nieuw- en Sint Joosland was Wesley de Smit. Na een loepzui vere hattrick in het eerste half uur maakte hij er nog twee. - Robin Hamelink Wesley de Smit (rechts) is in topvorm bij Nieuwland. privéfoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 59